Головна Соціальна сфера Управління соціального захисту населення Обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Управління соціального захисту населення Сквирської РДА інформує про зміни в порядку виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Січень 2018
29 30 31

Управління соціального захисту населення Сквирської РДА інформує про зміни в порядку виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Друк

Зміни, передбачені Постановою КМУ від 17 червня 2004 р. N 785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян» та Постановою КМУ від 07 лютого 2007 р. № 150 «Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування» визначають, що середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Згідно Постанови КМУ від 17 червня 2004 р. N 785 грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 62 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах (округлених до однієї гривні):

особам з інвалідністю I і II груп - 100 відсотків середньої вартості путівки;

особам з інвалідністю III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.

Згідно Постанови КМУ від 07 лютого 2007 р. № 150 виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування проводиться на підставі медичних рекомендацій -

- особам, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань, якщо протягом трьох календарних років такі особи не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу і не виплачувалася за це грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування у зазначений період Фондом соціального страхування;

- іншим особам з інвалідністю, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.

Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах (округлених до однієї гривні):

- особам з інвалідністю I та II групи - 75 відсотків,

- особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості путівки,

Важливо!

Особи, на яких поширюється дія зазначених порядків, повинні перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

За детальною інформацією, роз’ясненнями та для постановки на облік необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Сквирської РДА, м. Сквира, пров. Якушкіна, 3 каб.№4, тел. 5-16-41