Головна Райдержадміністрація Розпорядження голови РДА 2017 листопад № 705 30 листопада 2017 року "Про схвалення Районної програми інтеграції, соціальної адаптації та захисту внутрішньо переміщених осіб на 2018-2019 роки "
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Грудень 2017
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

№ 705 30 листопада 2017 року "Про схвалення Районної програми інтеграції, соціальної адаптації та захисту внутрішньо переміщених осіб на 2018-2019 роки " Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Про схвалення Районної програми інтеграції,

соціальної адаптації та захисту внутрішньо

переміщених осіб на 2018-2019 роки

Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", пунктів 8, 9 статті 11 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", рішення сесії Сквирської районної ради від 28 вересня 2017 року № 06-17-07, з метою підтримки сімей, що переїхали на тимчасове проживання з території південних та східних областей України та опинилися у складних життєвих обставинах:

1. Схвалити проект Районної програми інтеграції, соціальної адаптації та захисту внутрішньо переміщених осіб на 2018-2019 роки (далі – Програма), що додається.

2. Заступнику голови Сквирської районної державної адміністрації у встановленому порядку організувати подання Сквирською районною державною адміністрацією проекту Програми на розгляд сесії Сквирської районної ради.

3. Після затвердження у встановленому порядку Програми управлінням та іншим структурним підрозділам Сквирської районної державної адміністрації забезпечити безумовне виконання Програми. Про хід її виконання інформувати Сквирську районну державну адміністрацію через управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації двічі на рік: 15 січня та 15 липня.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Сквирської районної державної адміністрації Хлєбік О.Ю.

Виконуюча обов’язки

голови адміністрації О.В. Славінська


СХВАЛЕНО

Розпорядження виконуючої обов’язки голови Сквирської районної

державної адміністрації

30 листопада 2017 року № 705

Районна програма

інтеграції, соціальної адаптації та захисту

внутрішньо переміщених осіб на 2018-2019 роки

м. Сквира

2017


ПАСПОРТ

Районної програми інтеграції, соціальної адаптації та захисту

внутрішньо переміщених осіб на 2018-2019 роки

1.

Ініціатор розроблення Програми

Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

2.

Розробник Програми

Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

3.

Відповідальний виконавець Програми

Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

4.

Учасники програми

Управління, відділи та інші структурні підрозділи Сквирської районної державної адміністрації; Сквирська центральна районна лікарня; Комунальний заклад "Сквирський центр первинної медико-санітарної допомоги"; виконкоми міської та сільських рад; Сквирський районний центр зайнятості; Сквирський центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді; Сквирське об’єднане управління Пенсійного фонду України; районні громадські організації

(за згодою)

5.

Термін реалізації Програми

Протягом 2018-2019 років

6.

Перелік місцевих бюджетів, що беруть участь у виконанні Програми

Місцеві бюджети, інші джерела фінансування

7.

Фінансові ресурси, необхідні для реалізації Програми

Фінансове забезпечення заходів, передбачених цією Програмою, проводиться за рахунок коштів районного (безпосередньо через районні Програми "Турбота", "Назустріч дітям") та з місцевих бюджетів

І. Загальна характеристика Програми

Районна програма інтеграції, соціальної адаптації та захисту внутрішньо переміщених осіб на 2018-2019 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та передбачає об’єднання зусиль органів державної влади всіх рівнів, місцевого самоврядування, закладів освіти, культури, громадських об’єднань та інших організацій стосовно вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

Програма спрямована на забезпечення дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб, передбачених Законом України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та інших нормативно-правових актів.

ІІ. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма

В результаті бойових дій на території Донецької та Луганської областей значна частина мешканців населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, перемістились до інших населених пунктів України, в тому числі у населені пункти Сквирського району.

У зв’язку із цим існує необхідність проведення комплексу заходів, спрямованих на соціальну адаптацію та захист внутрішньо переміщених осіб.

Станом на 01 листопада 2017 року в управлінні соціального захисту населення району перебувають на обліку 355 осіб (244 сімей), які переїхали з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, у тому числі: 140 осіб працездатного віку; 62 - дітей; 14 - інвалідів; 153- пенсіонерів.

У 2017 році сума коштів в Сквирському районі для виплати щомісячної адресної грошової допомоги склала 841,8 тис. грн., з районної програми "Турбота" виділено матеріальну допомогу 8 особам на суму 5,5 тис. грн.

Внутрішньо переміщені особи, які прибули на територію Сквирського району, потребують грошової, соціальної та інших видів допомог, а деякі потребують вирішення житлових питань.

Таким чином, в умовах сьогодення, зазначена категорія населення потребує уваги з боку державних структур, органів місцевого самоврядування, громадськості тощо.

ІІІ. Мета Програми

Метою програми є:

1) зменшення соціальної напруги серед внутрішньо переміщених осіб;

2) реінтеграція внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади;

3) забезпечення соціальної, фізичної, медичної, психофізіологічної та матеріальної підтримки внутрішньо переміщеним особам;

4) забезпечення тимчасового поселення сімей, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та опинилися у складних життєвих обставинах (у разі потреби);

5) виплата грошової допомоги громадянам, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на територію Сквирського району та перебувають у складних життєвих обставинах;

6) сприяння у працевлаштуванні тощо.

IV. Шляхи виконання Програми

Програма спрямована на поступове вирішення основних проблем і зменшення соціальної напруги серед внутрішньо переміщених осіб шляхом забезпечення соціальних гарантій для цієї категорії осіб. Для досягнення основної мети передбачено здійснити заходи правового, соціального, медичного, транспортно-побутового та культурно-масового характеру.

Програма реалізується шляхом здійснення заходів за напрямками:

інформаційно-правового – підвищення рівня інформованості серед внутрішньо переміщених осіб та надання їм правової допомоги;

соціального – забезпечення соціальних гарантій внутрішньо переміщеним особам тощо;

медичного – збереження здоров’я внутрішньо переміщеним особам, створення умов для медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб.

V. Ресурсне забезпечення

Фінансове забезпечення заходів, передбачених цією Програмою, проводиться за рахунок коштів районного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

VІ. Напрямки і заходи Програми

З метою реалізації Програми визначено напрямки та заходи, а також відповідальних за виконання, джерела та обсяги фінансування (додаток до Програми).

VІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Управління та контроль за виконанням Програми, координацію дій між виконавцями покладається на управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації.

VІІІ. Очікувані результати

У результаті виконання Програми будуть досягнені соціальні показники:

1) реалізація державної політики у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб;

2) вирішення соціально-побутових питань, пов’язаних з організацією тимчасового проживання, медичного забезпечення, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб;

3) отримання вчасних і якісних адміністративних послуг внутрішньо переміщеними особами;

4) зменшення рівня безробіття серед внутрішньо переміщених осіб, зростання професійного рівня;

5) створення сприятливих умов для проживання, навчання та оздоровлення дітей внутрішньо переміщених осіб.

Керівник апарату райдержадміністрації В.Л. Салтанюк


Додаток

до Районної програми інтеграції,

соціальної адаптації та захисту

внутрішньо переміщених осіб

на 2018-2019 роки

Заходи Районної програми

інтеграції, соціальної адаптації та захисту внутрішньо переміщених осіб

на 2018-2019 роки

з/п

Назва заходу

Відповідальні виконавці та головні розпорядники коштів

Джерела фінансування

Термін виконання

Сума коштів, тис. грн. районного бюджету

1.

Забезпечення якісного обслуговування внутрішньо переміщених осіб в управлінні соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

2.

Проведення інформаційно-консультаційної та профорієнтаційної роботи з громадянами, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

3.

Забезпечення обліку громадян, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та виявили бажання працювати

Сквирський районний центр зайнятості

(за згодою)

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

4.

Працевлаштування громадян, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, надання всіх послуг щодо зайнятості

Сквирський районний центр зайнятості

(за згодою)

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

5.

Здійснення обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на територію Сквирського району

Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

6.

Соціальна допомога особам, які  переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції:

забезпечення функціонування банку одягу;

забезпечення продуктовими наборами;

забезпечення гуманітарною допомогою у вигляді вживаних речей

Районна організація Товариство Червоного Хреста (за згодою)

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

7.

Надання соціальних послуг, здійснення соціальних інспектувань, соціального супроводу громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на територію Сквирського району

Сквирський центр соціальних служб для сімей, дітей та молоді

(за згодою)

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

8.

Першочергове влаштування до дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл дітей громадян, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на територію Сквирського району

Відділ освіти Сквирської районної державної адміністрації;

виконкоми міської та сільських рад

(за згодою)

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

9.

Виплата матеріальної допомоги громадянам, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на територію Сквирського району та перебувають у складних життєвих обставинах

Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації;

виконкоми міської та сільських рад

(за згодою)

Районний та місцеві бюджети

2018-2019 роки

В межах фінансування Програми "Турбота"

10.

Забезпечення своєчасної виплати пенсій та соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам

Сквирське об’єднане управління Пенсійного фонду України; управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

11.

Організація оздоровлення та відпочинку дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб

Служба у справах дітей та сім’ї Сквирської районної державної адміністрації

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

В межах фінансування Програми "Назустріч дітям"

12.

Забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів, які є внутрішньо переміщеними особами, технічними засобами для використання в амбулаторних та побутових умовах за рішенням консультативно-лікарських комісій (в разі відсутності або втрати індивідуальної програми реабілітації)

Заклади охорони здоров'я району, управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

13.

Організація безоплатного користування музеями, бібліотеками, клубами та іншими об’єктами культури внутрішньо переміщеними особами

Відділ культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської районної державної адміністрації

Не потребує фінансування

2018-2019 роки

-

14.

Забезпечити тимчасове поселення сімей, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та опинилися у складних життєвих обставинах (у разі потреби)

Виконкоми міської та сільських рад

Місцеві бюджети

2018-2019 роки

-

15.

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням в оздоровчих закладах осіб, які прибувають (прибули) з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та потребують оздоровлення

Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації

виконкоми міської та сільських рад

Місцеві бюджети

2018-2019 роки

-

Начальник управління соціального захисту

населення райдержадміністрації Н.А. Рогоза

Переглядів: 193
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack