Головна Новини Реформування та оптимізація податкової системи

Жовтень 2014

Урядом розроблено пакет комплексних змін у податковій системі.

Так, відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9.

Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Крім того, в аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, в яких обсяг виручки перевищує 20 млн грн. та більше 3 тис. га землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.

Звертаємо Вашу увагу, що ознайомитися з Концепцією реформування податкової системи можна на сайті Державної фіскальної служби за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/gromadski-obgovorennya/gromadski-obgovorennya-kontseptsii-ref.

ГУ ДФС у Київській області