Головна Новини Прокуратура Сквирського району інформує про розгляд зверень громадян

Січень 2013

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» кожному громадянину гарантується право звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Проведеним аналізом розглянутих прокуратурою Сквирського району звернень громадян (410 звернень за 2012 рік) встановлено, що значна кількість скарг громадян надходять з питань порушення підприємствами, установами, органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими особами вимог Закону України «Про звернення громадян».           Оскільки, першопричиною дотримання будь-яких прав громадян є належний розгляд їх звернень, насамперед, органами державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронними та контролюючими органами, прокуратурою району посилено роботу на даному напрямку.

Слід зазначити, що переважна кількість звернень 177 направлена за належністю до відповідних органів державної влади та контролю, місцевого самоврядування, а також до суду, до компетенції яких входять вирішення тих чи інших питань, з метою виключення випадків підміни їх повноважень. Перевірки ж за заявами громадян, юридичних осіб проводяться прокуратурою району лише у разі їх попереднього розгляду керівниками компетентних органів для надання оцінки їх діяльності щодо вирішення доводів заявників, вжиття відповідними органами всіх можливих заходів для усунення виявлених порушень та поновлення прав громадян.

Пoвідoмляю, що у прокуратурі району щоденно з понеділка по п’ятницю здійснюється особистий прийом громадян та представників юридичних осіб, а особисто прокурором – щопонеділка, з 9.00 год. до 13.00 год. та з 14.00 год. по 18.00 год. згідно із графіком прийому громадян. Також функціонує телефон «гарячої лінії» з питань вчинення корупційних діянь тa незаконного втручання у підприємницьку діяльність з боку службових осіб контролюючих та правоохоронних органів за номером (04568)5-13-43.