Головна Новини Звернення до населення Сквирського району

Січень 2013

Святкуючи Водохреще, не забувайте про власну безпеку. Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см (при цьому в розрахунок береться лише товщина нижнього, зеленуватого шару льоду). Рухаючись по льоду, обходьте ділянки з кущами і травою, вмерзлими гілками дерев, очеретом тощо. У разі коливань температур крига втрачає свою міцність, тому масовий вихід людей на лід стає небезпечним. Якщо у вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках - ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині вже необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження - розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Сквирський РВ ГУ ДІТБ та МНС