Головна Новини Всеукраїнська щорічна акція «16 днів проти насильства» триває

Грудень 2019

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів протии насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Сквирському районі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи протии насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять такі важливідати: 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом; 2грудня - Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня - Міжнародний день волонтера; 6 грудняВшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Особлива увага під час проведення акції приділяється питанням домашнього насилля, тому акція спрямовується протинасилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насильства. Насильство не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас маєсказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літньоговіку.

Наслідки насильства в сім'ї – це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім'ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.

Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання. Сучасне розвинуте суспільство не сприймає насильства, а рішення проблеми заподіянням фізичного болю повинне раз і назавжди зникнути зі «списку можливих варіантів».

Виконуюча обов’язки начальника служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації Інна Миколаївна Кононська