Головна Соціальна сфера Управління соціального захисту населення Обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Психологічна допомога і реабілітація учасникам бойових дій

Квітень 2019

Психологічна допомога і реабілітація учасникам бойових дій Друк

Психологічна допомога і реабілітація надається учасникам бойових дій Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1057 затверджено Порядок проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Психологічна допомога і реабілітація надається учасникам бойових дій з метою профілактики розвитку у них стресових розладів, конфліктів з оточуючими, зміцнення їх особистісного та соціального статусу. Будь-який учасник АТО, який має статус учасника бойових дій чи інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення – має право звернутися до управління соціального захисту населення із заявою про надання йому послуг з психологічної реабілітації.

Психологічна реабілітація учасника антитерористичної операції може проводитись із залученням членів його сім’ї, а також інших осіб (з урахуванням інтересів і потреб такого учасника та за його згодою), зокрема тих, які разом з ним проходили або проходять військову службу. Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися в індивідуальній та груповій формі. У разі проходження психологічної реабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу не перевищує 18 днів. Надання послуг із психологічної реабілітації у стаціонарних умовах може проводитися не більше ніж один раз протягом бюджетного періоду. Управління соціального захисту населення може прийняти рішення про повторне направлення учасника антитерористичної операції до суб’єкта надання послуг в поточному році у разі його повторного звернення щодо проходження психологічної реабілітації за наявності відповідних рекомендацій, виданих лікувально-профілактичним закладом або зазначених у висновку-прогнозі попередньої психологічної реабілітації.

Для проходження психологічної реабілітації отримувач послуг звертається до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, складеною в довільній формі,  до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Отримувачі послуг, що мають статус постраждалого учасника Революції Гідності, разом із заявою подають копію посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

Також повідомляємо, що управлінням соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації прийнято рішення щодо включення до списку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації Волинський обласний санаторій  «Лісова пісня» за адресою: Волинська обл., с.Гаївка, Шацький район, вул.Пісочна,6.

За додатковою інформацією просимо звертатися за адресою:

м. Сквира, пров. Якушкіна,3,  кабінет № 4 або за тел. 5-16-41.