Головна Райдержадміністрація Розпорядження голови РДА 2019 Січень №26 30 січня 2019 року "Про схвалення проекту Програми з організації оперативного реагування при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Сквирському районі Київської області на 2019-2020 роки"
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

№26 30 січня 2019 року "Про схвалення проекту Програми з організації оперативного реагування при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Сквирському районі Київської області на 2019-2020 роки" Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Про схвалення проекту Програми з організації оперативного

реагування при виникненні масових захворювань чи загибелі

тварин та створення резервного фонду у Сквирському районі

Київської області на 2019-2020 роки

 

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 91 Бюджетного кодексу України, статті 98 Закону України "Про ветеринарну медицину", Закону України "Про місцеві державні адміністрації", постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року № 1350 "Про затвердження Положення про Державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при Кабінеті міністрів України та типових положень про місцеві державні надзвичайні протиепізоотичні комісії", протоколу засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Київській обласній державній адміністрації від 05 вересня 2017 року № 125-1 та доручення голови Сквирської районної державної адміністрації від 02 січня 2019 року № 1:

 

1. Схвалити проект Програми з організації оперативного реагування при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Сквирському районі Київської області на 2019-2020 роки (далі - Програма), що додається.

 

2. Сквирській районній державній адміністрації подати проект Програми на розгляд сесії Сквирської районної ради.

 

3. Управлінню фінансів Сквирської районної державної адміністрації передбачити кошти на фінансування заходів Програми, виходячи з фінансового ресурсу та його пріоритетів.

 

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Сквирської районної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

 

Голова адміністрації В. ГАЛЮК

СХВАЛЕНО

розпорядження голови

Сквирської районної

державної адміністрації

від 30 січня 2019 року № 26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

з організації оперативного реагування

при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Сквирському районі Київської області на 2019-2020 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Сквира

2019 рік

 

ЗМІСТ

 

 

1. Паспорт районної Програми з організації оперативного реагування при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Сквирському районі Київської області на 2019 – 2020 роки 3

 

2. Мета Програми 4

 

3. Склад проблеми та обґрунтування необхідності

її розв’язання програмним методом 4-6

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблемі 6-8

 

5. Строк та етапи виконання Програми 8

 

6. Заходи і завдання Програми 8-9

 

7. Ресурсне забезпечення Програми 9

 

8. Організація управління та контролю за ходом виконання Програми 10

 

9. Очікувані результати виконання Програми 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I. ПАСПОРТ

 

районної програми з організації оперативного реагування

при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Сквирському районі Київської області

на 2019 – 2020 роки

 

1. Ініціатор розроблення Програми Сквирська районна державна адміністрація

2. Розробник Програми Сквирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби

в Київській області

 

3. Співрозробник Програми Сквирська районна

державна адміністрація

 

4. Відповідальний виконавець програми Сквирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби

в Київській області, Сквирська районна державна адміністрація

5. Учасники програми Сквирська районна державна адміністрація Сквирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, виконавчі комітети сільських та міської рад Сквирського району

 

6. Термін реалізації Програми

2019 – 2020 роки

7. Перелік бюджетів які беруть участь у виконанні Програми:

Районний та місцевий бюджети

7.1. кошти районного бюджету

460910,00

7.2. кошти міського бюджету

 

7.3. кошти сільських бюджетів

 

 

 

 

 

ІІ. Мета Програми

 

Метою цієї Програми є здійснення оперативного реагування у випадку виникнення масових захворювань чи загибелі тварин (птиці), створення резервного фонду засобів, які необхідні для ліквідації захворювань, забезпечення ветеринарно-санітарного, епізоотичного благополуччя, охорона території Сквирського району від занесення з інших районів, областей або регіонів збудників хвороб тварин, забезпечення безпечності харчових продуктів тваринного походження та інших об’єктів ветеринарно-санітарного контролю і нагляду, надання адміністративних послуг, проведення діагностичних досліджень, щеплень і лікувально-профілактичних заходів по профілактиці заразних хвороб тварин, проведення ветеринарно-санітарних робіт та здійснення заходів з локалізації та ліквідації інфекційних та інвазійних хвороб тварин у виявлених неблагополучних пунктах.

 

ІІІ. Склад проблеми та обґрунтування необхідності

її розв’язання програмним методом

 

Епізоотична ситуація як у світі так і в Україні залишається дуже напруженою. Держпродспоживслужба відзначає позитивну динаміку розповсюдження вірусу африканської чуми свиней (АЧС), але при цьому, з початку 2018 року на території України зафіксовано 142 випадки захворювання на АЧС. Захворювання реєструвалося серед домашніх свиней - 93 випадки, серед диких - 37 випадків. Крім того, було виявлено 12 інфікованих об’єктів.

У минулому році захворювання реєструвалося в усіх областях України, але в поточному році вільними від АЧС є 4 області: Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська та Харківська. Найбільш позитивна динаміка щодо зменшення кількості випадків спостерігається в Полтавській (8 випадків – 2018 р., 21 випадок – 2017 р.), Луганській (4 – 2018 р., 10 – 2017 р.) та Вінницькій (2 – 2018 р., 8 – 2017 р.) областях.

Порівняно з 2017 роком, у поточному році спостерігається зменшення кількості випадків захворювання в цілому на 13 %.

Як невідповідальні власники тварин сприяють поширенню АЧС.

Варто відзначити, що на загальному фоні позитивної динаміки щодо зменшення кількості випадків АЧС викликає занепокоєння збільшення кількості інфікованих об’єктів –трупів тварин, виявлених на сміттєзвалищах та в лісосмугах.

У поточному році виявлено 12 випадків виявлення поблизу населених пунктів трупів домашніх тварин, заражених АЧС.

При цьому, власників тварин встановлено не було, а вказані дії ставлять під загрозу епізоотичну ситуацію в державі та є порушенням ветеринарного законодавства.

Звертаємо увагу, що 12 грудня поточного року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої відшкодування майнової шкоди (збитків), завданих фізичним особам за вилучених тварин внаслідок запровадження карантину буде здійснюватися не лише за рахунок коштів резервного фонду районного та обласного бюджету, але й державного. Тому наполегливо рекомендуємо власникам свиней при виявленні їх захворювання чи загибелі інформувати про дані випадки найближчий підрозділ Держпродспоживслужби.

110 населених пунктів стали благополучними по АЧС.

Як і в минулому році, найбільше випадків захворювання відзначено впродовж червня-вересня (67 випадків).

У результаті проведених заходів станом на 12.12.2018 в Україні оздоровлено 110 неблагополучних по АЧС пунктів. Карантин продовжує діяти у 32 неблагополучних пунктах по АЧС в Одеській (7), Київській (6), Донецькій (5), Херсонській (4), Миколаївській (3), Закарпатській (2), Чернівецькій (1), Тернопільській (1), Сумській (1), Житомирській (1) та Луганській (1) областях.

Вкотре зазначаємо, що до АЧС сприйнятливі лише домашні та дикі свині. Ні людина, ні інші тварини на АЧС не хворіють, проте можуть бути фактором передачі збудника цієї хвороби. Необхідно звернути увагу на те, що в світі немає специфічних засобів захисту (вакцини) від цього захворювання. Єдиним способом боротьби з АЧС недопущення пердачу інфекції та знищення збудника.

Крім того, враховуючи, що основним резервуаром вірусу АЧС є дика фауна – актуальним є питанням недопущення браконьєрства та дотримання заходів біобезпеки при полюванні. Наслідком недотримання вказаних вимог найімовірніше буде захворювання.

У 2018 році спостерігалось стрімке поширення африканської чуми свиней, високопатогенного грипу, ящуру, катаральної лихоманки овець, сказу та інших особливо небезпечних захворювань. Спалахи цих хвороб наносять величезні збитки економіці держав.

Відповідно до інформації Держпродспоживслужби у 2018 році в Україні виявлено 145 випадків захворювання на африканську чуму свиней.

На території Київської області в 2018 році було зареєстровано 10 осередків африканської чуми свиней, а саме: Бородянському районі -1випадок,Обухівському районі -1 випадок, Згурівському районі – 1 випадок, м.Тетіїві-1 випадок, Тетіївському районі - 2 випадки, Яготинському районі -1 випадок, Миронівському районі -1 випадок, Макарівському районі -1 випадок, Богуславському районі -1 випадок.

Завдяки постійному, дієвому державному ветеринарно-санітарному контролю та заходам з недопущення занесення на територію України збудників особливо небезпечних хвороб тварин в Україні в Київській області та Сквирському районі не реєструвались такі інфекційні захворювання, як: чума великої та дрібної рогатої худоби, контагіозна плевропневмонія великої рогатої худоби, везикулярний стоматит, африканська чума коней.

Внаслідок проведення комплексу оздоровчих та профілактичних заходів Сквирський район благополучний щодо сибірки, лейкозу великої рогатої худоби, чуми ВРХ, ДРХ та коней, контагіозної плевропневмонії ВРХ.

Також слід зазначити, що упродовж останніх років на території Сквирського району склалася напружена епізоотична ситуація щодо сказу. Так, у 2018 році на території Сквирського району було зареєстровано 1 неблагополучний пункт щодо сказу тварин. Проведенню антирабічних заходів, зокрема вакцинації собак і котів проти сказу, служба приділяє першочергову увагу.

В державних лабораторіях ветеринарної медицини, в тому числі лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи, проводиться лабораторна діагностика хвороб тварин, оцінка якості та безпечності продуктів тваринного і рослинного походження, завдяки чому в районі не допущено виникнення масових гостроінфекційних та інвазійних захворювань, в тому числі спільних для тварин та людей, попереджено токсикоінфекції у людей.

Спеціалістами державних установ ветеринарної медицини проводиться вакцинація проти класичної чуми, сибірки, сказу та дослідження великої рогатої худоби на лейкоз та бруцелоз. Служба державної ветеринарної медицини району забезпечує охорону території Сквирського району від занесення з території інших країн або регіонів збудників заразних хвороб. Забезпечення епізоотичного благополуччя здійснюється шляхом проведення комплексу заходів щодо профілактики, локалізації, за необхідності – ліквідації хвороб тварин. Це дозволяє розвиватися тваринницькій галузі району, забезпечувати стале виробництво тваринницької продукції, зокрема молока, м’яса та іншої продукції.

Структура ветеринарної служби Сквирського району складається з Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області, Сквирської районної Державної лікарні ветеринарної медицини, Сквирської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, 3 дільничних лікарень ветеринарної медицини, а саме: Шамраївської, Великополовецької та Горобіївської дільниці.

 

ІV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем

 

Держпродспоживслужба району відповідно до покладених на неї завдань здійснює комплекс ветеринарно-санітарних заходів щодо діагностики, профілактики, локалізації та ліквідації хвороб в т.ч. спільних для людей і тварин, а також здійснює виконання вимог санітарного законодавства, матеріально-технічне забезпечення спеціалізованим обладнанням і транспортом, створення необхідного резерву біологічних інших ветеринарно-санітарних заходів, визначених Кабінетом Міністрів України.

Основні заходи, що здійснює служба силами спеціалістів і засобів наявних в державних установах держпродспоживслужби району:

охорона підконтрольної території від занесення з території інших областей, районів або з карантинної зони збудників інфекційних хвороб тварин, а також недопущення їх розповсюдження за межі підконтрольної території або карантинної зони;

ветеринарне обслуговування тварин в господарствах різних форм власності на території району;

захист населення від хвороб, спільних для тварин і людей;

здійснення контролю за якістю та безпечністю об’єктів ветеринарно-санітарного контролю і нагляду, в т.ч. харчових продуктів тваринного, а на ринках і рослинного походження, а також кормів і кормових добавок, води та інших товарів;

організація заходів щодо попередження розповсюдження заразних хвороб тварин через продукцію, що підлягає ветеринарно-санітарній експертизі;

надання в необхідних випадках консультативної і практичної допомоги у вирішенні питань, пов'язаних з установленням діагнозу і проведенням заходів профілактики та боротьби з хворобами тварин, включаючи хвороби, спільні для тварин і людей;

ідентифікація тварин;

забезпечення організації та проведення планових і непланових профілактичних, діагностичних та ветеринарно-санітарних заходів, виконання державних програм з питань ветеринарної медицини;

організація та відбір зразків, необхідних для проведення відповідних лабораторних досліджень, в тому числі для виконання Планів та Програм моніторингів;

організація та проведення бактеріологічного, радіологічного, паразитологічного, хіміко-токсикологічного та іншого контролю на потужностях (об’єктах) з виробництва тваринницької продукції

профілактика, діагностика інфекційних, інвазійних та незаразних хвороб тварин і їх лікування;

організація спільно із закладами охорони здоров'я, державною санітарно-епідеміологічною службою, структурними підрозділами МНС роботи із захисту населення від зоонозів та своєчасний обмін інформацією про хвороби тварин;

видача ветеринарних документів;

надання адміністративних послуг;

здійснення інших спеціальних та організаційних заходів, передбачених чинним законодавством.

На сьогодні під контролем держпродспоживаслужби перебуває 288 об’єктів.

Так, у 2018 році було проведено вакцинацію: ВРХ – 27016 голів, свиней – 38066 голів, ДРХ - 5850голів, коней – 280 голів, птиці – 57998 голів, собак – 6834 голів, котів - 5556 голів, досліджено: ВРХ – 25368 на лейкоз та бруцельоз - 23617, ДРХ – 7069, свині – 4039, птиця – 2060, собак – 5, коти – 6, лисиці – 16.

Одним із пріоритетних напрямків роботи держпродспоживслужби Сквирського району залишається забезпечення продовольчої безпеки. Слід зазначити, що продовольча безпека є однією з важливих складових національної безпеки держави. Вилучення з обігу неякісних харчових продуктів, що створюють безпосередню загрозу життю та здоров’ю населення нашої держави, свідчить про постійну актуальність даної проблеми.

Важливою ланкою в забезпеченні продовольчої безпеки населення є дотримання обов’язкових вимог при здійсненні ветеринарно-санітарної експертизи на ринку Сквирського району. На сьогодні під контролем Держпродспоживслужби перебуває 1 агропромисловий ринок, який обслуговує державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи (далі ДЛВСЕ), яка здійснює державний ветеринарно-санітарний контроль.

Лабораторія має в своєму арсеналі сучасні прилади для проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

Для забезпечення в 2019 році виконання вказаних функцій необхідно забезпечити фінансування цієї Програми з районного бюджету.

 

V. Строки та етапи виконання Програми

 

Реалізація заходів, передбачених Програмою, планується протягом 2019 - 2020 року та не передбачає окремих етапів її виконання.

 

VІ. Заходи і завдання Програми

 

Основні заходи і завдання програми:

здійснення оперативного реагування у випадку виникнення масових захворювань чи загибелі тварин (птиці), створення резервного фонду засобів, які необхідні для ліквідації захворювань.

забезпечення епізоотичного благополуччя шляхом проведення комплексу ветеринарно-санітарних заходів, проведення діагностичних досліджень, щеплень і лікувально-профілактичних заходів по профілактиці заразних хвороб тварин, проведення ветеринарно-санітарних робіт та здійснення заходів з локалізації та ліквідації інфекційних та інвазійних хвороб тварин у виявлених неблагополучних пунктах;

зменшення або усунення ризиків виникнення зоонозів та захворювання населення, шляхом здійснення комплексу заходів згідно плану державного моніторингу;

охорона території району від занесення хвороб тварин з території інших районів або карантинних зон, шляхом перевірки ветеринарного стану тварин, продукції тваринного походження, кормів, кормових

захист тварин та населення від збудників та хвороб тварин шляхом здійснення профілактичних, діагностичних та лікувальних заходів;

здійснення заходів унеможливлення перенесення хвороб тварин через товари, засоби догляду за тваринами і супутні об'єкти, шляхом проведення дезінфекції;

встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і за можливості - ліквідації ендемічних хвороб тварин та ліквідації екзотичних хвороб тварин, занесених на територію району, забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації спалахів хвороб тварин з метою зменшення втрат тварин, а в разі зоонозів - зменшення ризику для людей;

моніторинг кормів для забезпечення їх придатності для вживання та неможливості перенесення хвороб тварин;

забезпечення правильного, належного, ефективного та безпечного застосування ветеринарних препаратів;

здійснення передзабійного клінічного огляду тварин та проведення ветеринарно-санітарної експертизи продуктів тваринного походження, у тому числі тварин, забитих на полюванні, включаючи бактеріологічні, радіологічні, паразитологічні та токсикологічні лабораторні дослідження;

виконання загальнодержавної програми здійснення моніторингу залишкових кількостей ветеринарних препаратів та інших забруднюючих речовин у тваринах, продуктах тваринного походження і кормах;

організація і проведення заходів щодо попередження поширення антропозоонозних, зоонозних та інших заразних хвороб при торгівлі тваринами;

визначення якості та безпеки продукції тваринного і рослинного походження, що призначається для харчування людей, а також кормів і кормових добавок для годівлі тварин шляхом проведення повного комплексу досліджень, передбачених законодавством.

відшкодування суб’єктам господарювання збитків при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин.

 

VIІ. Ресурсне забезпечення Програми

 

Відповідно до статті 98 Закону України «Про ветеринарну медицину» фінансування цих заходів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом. До 2018 року фінансування заходів і державних закладів ветеринарної медицини, які їх виконують, здійснювалося виключно за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до пункту 16 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України фінансування державних лікарень і лабораторій ветеринарної медицини необхідно здійснювати за рахунок місцевих бюджетів. На виконання програми залучаються кошти місцевих рад району, районного бюджету та спеціального фонду (платні послуги відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 січня 2016 року № 18, зареєстрованого Міністерством юстиції України 16 лютого 2016 року № 243/28373 - розмір плати за послуги, які надаються регіональними службами ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті та бюджетними установами центральними органами виконавчої влади, які реалізують держпрограми в галузі ветеринарної медицини в сфері безпечності та окремим показниках безпечності та якості харчових продуктів, в сумі 460 тис. 910 грн, що спрямовуються на виконання заходів, передбачених у розділі VI Програми.

 

VIIІ. Організація управління та контролю за ходом виконання

Програми

 

Контроль за ходом виконання Програми покладено на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу земельних, водних та лісових ресурсів Сквирської районної ради.

 

ІХ. Очікувані результати виконання Програми

 

У результаті виконання Програми очікується:

1. Забезпечення оперативного реагування у випадку виникнення масових захворювань чи загибелі тварин (птиці), створення резервного фонду засобів, які необхідні для ліквідації захворювань.

2. Забезпечення виконання протиепізоотичних заходів в районі на особливо небезпечні захворювання тварин і птиці.

3. Контроль за безпечністю та якістю харчових продуктів тваринного походження та інших об’єктів ветеринарно-санітарного контролю і нагляду.

4. Забезпечення якісного ветеринарного обслуговування тварин господарств різних форм власності та приватного сектору.

5. Забезпечення проведення заходів з ідентифікації тварин.

6. Забезпечення надання адміністративних послуг.

 

 

 

Начальник Сквирського районного

управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Київській області М. ДОВГАЛЬ

 

 

Додаток до Програми

 

 

Розрахунок фінансових витрат

до Програми з організації оперативного реагування при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Сквирському районі Київської області на 2019-2020 роки

 

№ п/п Найменування Одиниця виміру Кількість Ціна з ПДВ, грн. Сума з ПДВ, грн. Призначення

1. Антисептичний та дезінфікуючий засіб «Віроцид», 10 л шт. 10 3198,00 31980,00 Дезінфекція тваринницьких приміщень та технологічного обладнання за відсутності тварин; Дезінфекція транспортних засобів

2. Протичумний костюм комплект 100 1 385,00 138 500,00 Забезпечення захисту персоналу від зараження в усіх випадках підозри на карантинні та інші небезпечні інфекційні хвороби, в тому числі проти АЧС

3. Гумові чоботи шт. 100 485,00 48500,00 Для забезпечення індивідуального захисту здоров'я спеціалістів ветеринарної медицини

4. Рукавички гумові для захисту від хімічних речовин шт. 100 56,00 5600,00 Для захисту від хімічних речовин

Продовження додатка

5. Бензин автомобільний А-92 л 400 27,40 10960,00 Забезпечення роботи автотранспорту

6. Газ зріджений л 400 12,55 5020,00 Забезпечення роботи автотранспорту

7. Дизельне паливо л 200 28,25 5650,00 Для забезпечення спалювання трупів свиней в разі виникнення АЧС

8. Дрова трьох метрові куб. м 50 310,00 15500,00 Для забезпечення спалювання трупів свиней в разі виникнення АЧС

9. Послуги оренди екскаватора год. 96 850,00 81600,00 Для роботи в зоні ліквідації африканської чуми свиней

10. Послуги оренди трактора год. 96 600,00 57600,00 Для роботи в зоні ліквідації африканської чуми свиней

11. Послуги оренди автотранспорту самоскиду год. 96 625,00 60000,00 Для роботи в зоні ліквідації африканської чуми свиней

ВСЬОГО, грн. 460910,00

 

 

Начальник Сквирського районного

управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Київській області    М.Довгаль

 

Переглядів: 84
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack