Головна Райдержадміністрація Розпорядження голови РДА 2019 Січень № 1 03 січня 2019 року "Про проект районної Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Сквирського району на 2019-2020 роки"
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Січень 2019
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

№ 1 03 січня 2019 року "Про проект районної Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Сквирського району на 2019-2020 роки" Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Про проект районної Програми

правової освіти та надання безоплатної

правової допомоги населенню

Сквирського району на 2019-2020 роки

Відповідно до статей 57, 59 Конституції України, законів України "Про безоплатну правову допомогу", "Про місцеві державні адміністрації":

 

1. Схвалити районну Програму правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Сквирського району на 2019-2020 роки (далі – Програма), що додається.

 

2. Першому заступнику голови райдержадміністрації Славінській О.В. у встановленому порядку організувати подання райдержадміністрацією проекту Програми на розгляд Сквирській районній раді.

 

3. Після затвердження у встановленому порядку Програми забезпечити її виконання.

 

4. Управлінню фінансів райдержадміністрації при формуванні показників районного бюджету на відповідні роки передбачити кошти в районному бюджеті, виходячи із реальних можливостей бюджету та його пріоритетів.

 

5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

Голова адміністрації В. ГАЛЮК

ПАСПОРТ РАЙОННОЇ ПРОГРАМИ

 

 

1. Ініціатор розроблення програми Сквирська районна державна адміністрація

2. Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми «Районна програма правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Сквирського району на 2019 – 2020 роки»

3. Розробник програми Сквирське бюро правової допомоги

4. Співрозробники програми Сквирське бюро правової допомоги та Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

5. Відповідальний виконавець програми Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

6. Учасники програми Сквирське бюро правової допомоги та Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

7. Термін реалізації програми 2019-2020 роки

7.1. Етапи виконання програми

(для довгострокових програм) один етап

8. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього,

у тому числі:

9.1. коштів місцевого бюджету

9.2. коштів інших джерел

 

 

 

 

 

 

 

 

СХВАЛЕНО

розпорядження голови

Сквирської районної

державної адміністрації

від 03 січня 2019 року № 1

 

 

 

РАЙОННА ПРОГРАМА ПРАВОВОЇ ОСВІТИ

ТА НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

НАСЕЛЕННЮ СКВИРСЬКОГО РАЙОНУ НА 2019 – 2020 РОКИ

 

 

І. Обґрунтування необхідності розроблення і виконання

Програми правової освіти та надання безоплатної

правової допомоги населенню Сквирського району

на 2019 – 2020 роки (далі – Програма)

 

Стаття 57 Конституції України забезпечує право громадян України на доступ до правової інформації, а стаття 59 – передбачає, що кожен має право на правову допомогу, а в окремих випадках така допомога має надаватися безоплатно. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає, що безоплатна правова допомога надається визначеним категоріям громадян, зокрема малозабезпеченим верствам населення, дітям-сиротам, ветеранам війни тощо, через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Сквирський район відноситься до юрисдикції Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Місцевий центр (МЦ), який розташований в місті Біла Церква. Через територіальну віддаленість вразливі верстви населення району не мають можливості звернутися до Місцевого центру, що суперечить статті 5 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», якою визначено принцип доступності такої допомоги.

До штату 27 сільських рад, які об'єднують 49 населених пунктів, не входять юристи. Населення громади мало проінформоване про те, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» вони мають право звертатися з письмовими зверненнями чи на прийом для отримання необхідної правової інформації та консультацій в органи місцевого самоврядування та до інших суб’єктів надання безоплатної первинної правової допомоги, а також на отримання безоплатної вторинної правової допомоги за рахунок держави у Місцевому центрі.

Таким чином, у територіальній громаді Сквирського району, населення якого складає понад 32 361 тисяч осіб, існує проблема доступу до якісної безоплатної правової допомоги, а також низької правової обізнаності громадян про свої конституційні права.

За результатами аналізу звернень мешканців громади до Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за перше півріччя 2016 року для надання БПД до МЦ звернулась 441 особа, з яких: малозабезпечені – 32, інваліди – 41, ветерани війни, учасники бойових дій – 17, діти, позбавлені батьківського піклування та діти-сироти – 4.

За результатами аналізу звернень мешканців громади до Сквирського бюро правової допомоги звернулися:

2017 році - звернулись для надання безоплатної правової допомоги 940 осіб, для надання безоплатних адвокатських послуг - 68 особам;

2018 році - звернулись для надання безоплатної правової допомоги 960 осіб, для надання безоплатних адвокатських послуг - 74 особам.

 

II. Мета Програми

 

Метою цієї Програми є розроблення та здійснення комплексу заходів правового, організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги, а також підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права, подолання правового нігілізму, особливо серед вразливих верств населення Сквирського району.

 

III. Основними завданнями Програми є:

 

1) забезпечення розвитку правової освіти населення Сквирського району;

2) спрощення та розширення доступу до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих верств населення;

3) проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів, уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та громадських організацій щодо державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги;

4) підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, організацій-провайдерів безоплатної правової допомоги.

 

 

 

IV. Строки виконання Програми

 

Початок дії Програми – січень 2019 року, закінчення – грудень 2020 року.

 

 

V. Виконавець Програми, координація та контроль:

 

Виконавцем програми є Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги із залученням спеціалістів Сквирської районної державної адміністрації.

Координація роботи з виконання Програми покладається на юридичний сектор апарату Сквирської районної державної адміністрації та Сквирського районної ради.

Контроль за виконанням програми покладається на постійну комісію Сквирської районної ради з питань законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, регламенту, депутатської етики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації .

Звіт про виконання Програми проводиться Виконавцем щорічно до 16 березня включно.

 

VI. Очікувані кінцеві результати виконання Програми

 

Виконання Програми дасть змогу:

1) підвищити рівень правової освіти населення територіальних громад Сквирського району та рівень обізнаності суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів, уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та громадських організацій щодо державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги;

2) спростити доступ до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих верств населення району;

3) провести навчання представників органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, організацій-провайдерів безоплатної правової допомоги.

 

VII. Основні заходи із забезпечення виконання Програми

 

Проведення всебічної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу.

Організація та проведення комунікаційних заходів з питань формування правової культури населення та обговорення особливостей функціонування систем безоплатної правової допомоги.

Розроблення та поширення методичних рекомендацій, друкованих інформаційних матеріалів щодо функціонування системи безоплатної правової допомоги.

Проведення виїзних прийомів громадян у віддалених населених пунктах Сквирського району.

Висвітлення тематики функціонування системи безоплатної правової допомоги у засобах масової інформації Сквирського району.

Підвищення рівня правових знань працівників юридичних служб підприємств, установ, організацій Сквирського району, посадових осіб місцевого самоврядування тощо.

 

 

 

Начальник відділу Сквирського бюро

правової допомоги Білоцерківського

місцевого центру з надання безоплатної

вторинної правової допомоги Л. МЕЛЬНИК

 

Переглядів: 44
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack