Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Грудень 2019
П В С Ч П С Н
            1
2 3 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Середа, 04 грудня 2019


Друк

З метою забезпечення наповнення бюджету Пенсійного фонду України у 2019 році, сьогодні, 04.12.2019, проведена спільна робоча нарада Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області та Головного управління Державної податкової служби у Київській області. У нараді взяли участь начальник фінансово-економічного управління ГУ ПФУ Юлія Калита, начальник управління податків і зборів Сергій Красиленко, начальник управління погашення боргу Руслан Заєць та начальник відділу аналізу та прогнозування податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску Світлана Пелих.  В ході наради говорили про причини невиконання планового завдання зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) у листопаді 2019 року та намічені шляхи виконання прогнозних показників у грудні та за 2019 рік.

Учасники наради також розглянули стан погашення заборгованості фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, а також опрацювання наданої Пенсійним фондом інформації стосовно підприємців, які мають пільги по сплаті ЄСВ.

Сторони досягли домовленості про взаємодію у вирішенні поставлених завдань. За підсумками наради визначені спільні заходи по забезпеченню наповнення бюджету та зменшенню заборгованості.

ГУ ДПС у Київській області

Переглядів: 13
 Друк

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1)    між собою – у розмірі до 10000 грн. включно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000  грн. включно - п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 №148 (далі – Положення № 148),

У разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами СГ зобов’язані надавати на запит банку підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку для вивчення клієнта з урахуванням ризик- орієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, встановлене Положенням №148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Згідно з п. 7 розд. ІІ Положення № 148 фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою:

1)    із суб’єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.

2)    Платежі на суму, що перевищує 50000 грн., проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством України порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку;

3)     2) між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50000грн. уключно.

4)    Платежі на суму, яка перевищує 50000 грн., здійснюються шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення та/або переказу коштів на поточні рахунки (у тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

5)    Пунктом 8 Положення № 148 визначено, що обмеження, установлені в п.п. 6 та 7 розд. II Положення №148, не стосуються:

1) розрахунків СГ з бюджетами та державними цільовими фондами;

2) добровільних пожертвувань та благодійної допомоги;

3) використання готівки, виданої на відрядження;

4) виплат, пов’язаних з оплатою праці;

5) використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання част.3 ст. 24 Закону України від 14.10.2014 №1698-VII «Про Національне антикорупційне бюро України» .

ГУ ДПС у Київській області

 

Переглядів: 13
 Друк

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків, що право на податкову знижку за підсумками 2018 року вони можуть реалізувати по 31 грудня 2019 року (включно).

З цією метою платники податку  повинні подати декларацію про майновий стан і доходи громадян та прикласти копії документів, що підтверджують здійснені витрати, дозволені для включення до податкової знижки.

Згідно з п.п.«в» п. 176.1 ст. 176 ПКУ, платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.

Звертаємо увагу, щофізичні особи, які подають податкову декларацію про майновий стан і доходи з метою використанняїхнього права на податкову знижку, повинні на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Підпунктом «в» п.176.2 ст.176 ПКУ передбачено, що особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Враховуючи, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти платникам податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:
-  сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
-  розмір та сума податкової соціальної пільги;

-  сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

ГУ ДПС у Київській області

 

Переглядів: 15
 Друк

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що на  офіційному вебпорталі ДПС розміщено  електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці вебпорталу (https://tax.gov.ua/businesspartner).

За допомогою цього сервісу можна перевірити інформацію щодо наявності податкового боргу у платника податків, - для цього потрібно лише ввести його код ЄДРПОУ або точну назву. Після введення такої інформації в одне з полів система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить про результати пошуку.

Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Звертаємо увагу, що в електронному  сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» зазначається інформація про наявність боргу платника в цілому по Україні, тоді як платник податків може перебувати на обліку не лише в контролюючому органі за основним місцем обліку, а й обліковуватись як платник окремих податків та зборів в контролюючих органах за неосновним місцем обліку.

Водночас, у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом» платник податків з використанням електронного цифрового підпису, сертифікованого будь-яким кваліфікованимнадавачем електронних довірчих послуг, має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. У вказаному меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить наступну інформацію по кожному виду платежу:

-   орган ДПС;

-   назва податку (платежу);

-   платіж (код);

-   МФО банку;

-   бюджетний рахунок та по кожному виду податку (платежу) на поточну дату;
-   нараховано/зменшено;-  сплачено до бюджету;

-   повернуто з бюджету;

-    пеня;

-   недоїмка;

-   переплата;

-   залишок несплаченої пені.

Обравши один з податків (платежів) платник подвійним натисненням кнопки миші отримує доступ до деталізованої інформації з інтегрованої картки платника по вибраному податку (платежу) в розрізі проведених операцій.

Крім того, щомісячно на офіційному вебпорталі ДПС оприлюднюється інформація про платників податків, які мають податковий борг, з якою можна ознайомитись за посиланням: Головна/Відкриті дані/Інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.
З метою проведення звірки щодо стану розрахунків з бюджетом платник може безпосередньо звернутись до контролюючих органів за основним та неосновним місцем обліку.

ГУ ДПС у Київській області

 

Переглядів: 11
 Друк

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується(п.172.1 ст.172 ПКУ).

Дохід, отриманий платником від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ  - 5%.

Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.

Пунктом 43.1 ст. 43 ПКУ передбачено, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п. 43.3 ст. 43 ПКУ).

Платник подає заяву довільної форми про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені, у ній зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника рахунка в банку (п. 43.4 ст. 43 ПКУ).

Контролюючий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення 20-тиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органуказначейської служби.

На підставі отриманого висновку орган казначейської служби протягом п’яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

ГУ ДПС у Київській області

 

Переглядів: 9
 Друк

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Місце постачання послуг, пов’язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, у т.ч. з постачанням продовольчих продуктів і напоїв, призначених для споживання відповідно до п. п. «в» п. п. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186 ПКУ є місце фактичного постачання послуг.

Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг (п.180.2 ст.180 ПКУ).

Таким чином, операції з постачання нерезидентами на митній території України послуг, пов’язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, є об’єктом оподаткування ПДВ і підлягають оподаткуванню за основною ставкою. Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету при постачанні послуг нерезидентом, є особа, яка отримує такі послуги, якщо місце надання таких послуг знаходиться на митній території України.

Операція з постачання нерезидентом за межами митної території України послуг, пов’язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, не підпадає під визначення об’єкта оподаткування ПДВ.

ГУ ДПС у Київській області

 

Переглядів: 8
 Друк

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за
15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий СГ може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

При цьому перехід на спрощену систему оподаткування СГ може здійснити за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, ним дотримано вимоги, встановлені п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 №308.

Таким чином, у разі прийняття ФОП рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року заява до контролюючого органу подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового року разом із розрахунком доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.

Дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.

ГУ ДПС у Київській області

 

Переглядів: 9
 Друк

За січень-листопад 2019 року платники податків Київської області сплатили до Зведеного бюджету 26,2 млрд грн. Як повідомляє в.о. начальника податкової служби регіону Орест Вітик,  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник збільшилися на 26% або 5,4 млрд грн.

Зокрема, за наданою інформацією, до Державного бюджету за десять місяців поточного року платники Київщини перерахували 12,8 млрд грн. податкових платежів. Темп росту до фактичного показника 2018 року у приведених умовах складає 129% та додатковою сумою у 2,8 млрд грн.

Із загальної суми, що надійшла до державної скарбниці, найбільшу питому вагу має сплата податку на додану вартість.  Так, за словами Ореста Вітика, цьогоріч до бюджету сплачено 6,1 млрд грн ПДВ, що на 35% або 1,6 млрд грн більше за минулорічний показник.

Сплата податку на доходи фізичних осіб забезпечила бюджету 2,9 млрд грн. Цей показник на 25% або 566 млн грн більше за кошти, сплачені у відповідному періоді 2018 року.

На обороноздатність країни платники податків Київщини спрямували 823 мільйони гривень, збільшивши суму відрахувань на 24%. У грошовому вираженні це означає 158,3 млн грн додаткових для збройних сил України коштів.

На 22% або 477 млн грн зросла сплата податку на прибуток підприємств: наразі до Держбюджету сплачено 1,6 млрд грн.

Окремо Орест Вітик зазначив, що найбільші суми до бюджету забезпечили платники податків, які ведуть господарську діяльність у Києво-Святошинському районі – 2,4 млрд грн, Бориспільському – 1,9 млрд грн та Білоцерківському – 1,7 млрд грн.

ГУ ДПС у Київській області

 

Переглядів: 12
 Друк

01.11.2019 року в малому залі райдержадміністрації проведено урочистості та святковий концерт до дня працівників соціальної сфери «Хай не згасне віра в щедрість людської доброти». Ведучий Володимир Мошківський щиро вітає присутніх соціальних працівників із професійним святом ,а Олександра Криворучко дарує пісню «Посміхалися». До вітального слова запрошується начальник управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Надія Рогоза,  в.о.голови райдержадміністрації Оксана Славінська, заступник голови районної ради Олена Грищенко. Кращі працівники були відзначені грамотами та подяками Побажання міцного здоров'я, невичерпної енергії пролунали від представника благодійного фонду  Олександра Ференця «Фортеця» - Олександра Телятника та виконав почесну місію нагородження.. Українську народну пісню «Чом ти не прийшов» подарував Володимир Мошківський.  Пісня «Свято»  прозвучала від Олександри Щур, танець «Пурхепс» виконали вихованці зразкового хореографічного колективу «Веселий сонях» дитячої школи мистецтв, керівник Алла Кіндзерська.

 

01.11.2019 року напередодні свята Дня працівників соціальної сфери,  аматори районного Будинку культури  відвідали працівників психоневрологічного інтернату, щоб висловити слова вдячності представникам такої нелегкої, але такої потрібної професії – турботі про інших. Ведуча Людмила Керекеша щиро вітала в ошатному залі присутніх з професійним святом. Святковий концерт відкрила Олександра Криворучко, яка виконала пісню «Посміхалися». До вітального слова та нагородження запрошено директора інтернату Сергія Волинця та голову профспілки Тамару Реку – Кліщ, які провели церемонію нагородження кращих працівників установи. В дарунок прозвучали пісні «Ой у лузі червона калина», «Нічка темная», «Перелаз», «Україночки - красунечки» від учасників жіночого вокального ансамблю «Солошки», керівник Анатолій Рай. До щирих і теплих побажань приєднався дует у складі Михайла Поліщука та Дарини Фальчук з піснею «Щастя»; для працівників підрозділів установи летять наступні вітання від Володимира Юхименка (пісня «Душі криниця»), талановитої дівчинки Ірини Кравченко (пісня «Мамина калина»); найкращі вітання надсилає Анатолій Рай (пісня «На березі милім»). На завершення свята  до всіх привітань та побажань приєднався Анатолій Юхименко з піснею «Струмочок».

 

04.11.2019 року на свято села Рибчинці було запрошено керівників району:в.о.голови райдержадміністрації Оксану Славінську;заступника голови районної ради Олену Грищенко; помічника депутата обласної ради Василя Скрипи,головного редактора районної газети «Вісник Сквирщини» - Катерину Бондарчук та представника благодійного фонду «Фортеця» – Олександра Телятника; голів сільських рад сусідніх сіл; представника від Шамраївського цукрозаводу Миколу Шлапацького. Матеріальну допомогу надали пораненому в зоні АТО  Богдану Маневичу. Музичні вітання  лунали від аматорів Цапіївського сільського клубу – вокального жіночого ансамблю «Господиньки».

 

08.11.2019 року відбулися урочистості  до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва «Ми даруємо людям радість». В концертному залі дитячої школи мистецтв зібралися  працівники культури району,яких прийшли привітати керівники району: в.о.голови райдержадміністрації Оксана Славінська; заступник голови районної ради Олена Грищенко та представник благодійного фонду «Фортеця» Олександр Телятник,які провели церемонію нагородження. Вітали колег  начальник відділу культури – Олеся Центило-Гіптенко та голова профспілки працівників культури Ірина Матчак. Музичні вітання  лунали від Олександри Криворучко,Надії Безродних,Анатолія Рая,вихованців дитячої школи мистецтв.

09.11.2019 року на святі села в с.Мовчанівка були присутні керівники району:в.о.голови райдержадміністрації Оксана Славінська; голова районної ради Василь Гриша та

заступник голови Олена Грищенко;помічник депутата обласної ради Василя Скрипи – головний редактор районної газети «Вісник Сквирщини» Катерина Бондарчук;

представник благодійного фонду «Фортеця» - Олександр Телятник;голови сільських рад

сусідніх сіл. Проведена церемонія нагородження від депутата обласної ради

Василя Скрипи та голови благодійного фонду Олександра Ференця «Фортеця».

Вітали громаду села голова сільської ради Роман Левадній та директор СГПП ім..Гагаріна Валентин Щербак. Музичні вітання дарували аматори району:Вікторія Дорофеєва (пісні «Очі України» та «Мамо не плач»); пісню «Щастя» виконали Михайло Поліщук та Дарина Фальчук;дует у складі Лесі Олійніченко та Ніни Ющенко (пісня «Козача»); від Анни Безродних прозвучала пісня «Човен»; пісенне вітання прозвучало від Діани Запорожець (пісня «Дерево») та  Ірини Шиш (пісня «Заграва»); щасливих батьків у яких в цьому році народились дітки піснею «Леля» привітала Едвіна Стороженко; багатодітні родини привітала піснею «Мамина калина» Ірина Кравченко;свій виступ та пісню «Музика рідного дому» присвятила найстаршим жителям села Наталія Щур; пісню «Очі на піску» виконала Надія Безродних;всю громаду села вітали учасники вокального ансамблю «Солошки»,керівник Анатолій Рай,у виконанні яких прозвучали українські пісні «Ой на городі»,»Сірі гуси» та «Україночки – красунечки».

 

15.11. 2019 року в районному Будинку культури велика родина сільськогосподарської галузі району святкували своє професійне свято. В цей день Сквирщина віддавала шану людям,які взяли на себе найважчу і найважливішу турботу – працювати на рідній землі та вирощувати хліб. Ведучі  Сергій Щуревський та Олександра Криворучко  щиро вітають присутніх в залі. Дівчата в українському вбранні виносять на сцену коровай, а учасники народного хору районного Будинку культури під керівництвом  Петра  Дроздова виконують « Пісню чистого поля». Всіх тих, хто вклав всю свою душу в розвиток сільського господарства,  вітають танцем  «Березнянка» вихованці хореографічного колективу «Оушен Денс» дитячої школи мистецтв, керівник Анастасія Тищенко.  Щирі і сердечні вітання віншували: начальник управління агропромислового розвитку Микола Сиворакша; в.о.голови райдержадміністрації Оксана Славінська; голова районної ради Василь Гриша та провели церемонію нагородження шановних трударів Сквирського краю. Аматори району щиро вітали зі святом та зичили життєвих гараздів і дарували свій виступ: гурт троїстих музик «Лотоки» Пустоварівського сільського Будинку культури,керівник Віктор Ракочий; вихованці зразкового хореографічного колективу «Веселий сонях» дитячої школи мистецтв, керівник Алла Кіндзерська виконали танець «Тропотянка»; вітання від учасників жіночого вокального ансамблю «Солошки»,керівник Анатолій Рай (пісня «Ой на городі»); пісню «Посміхалися» виконала Олександра Криворучко;  на завершення свята Анатолій Рай приєднався до вітань та подарував пісню «Я бажаю».

 

19.11.2019 року в Горобіївському сільському Будинку культури проведена святкова програма  для працівників сільськогосподарської галузі «Хліб – це звучить гордо»,на яку було запрошено фермерів,директора товариства «Надія»,сільського голову,жителів села та всі хто причетний до вирощування хліба. Ведучі Світлана Піонківська та Неля Барська вручають коровай хліборобам села та запрошують на сцену аматорів художньої самодіяльності: гурт «Витоки»,які виконали пісні «Зеленеє жито,зелене» та «З піснею любо сіється та ореться»; вірш про хліб прочитала Світлана Бор; дует у складі Тамари Стоцької та Наталії Білобров виконав пісню «Везу з поля буряки»; мініатюру «Сільський досуг» обіграли Світлана Піонківська та Наталія Білоброва;у виконанні квартету у складі Віки Бовкун,Людмили Хронюк,Марини Звіздовської та Валентини Мельниченко прозвучала пісня «Україна»; танцювальний гурт презентував сучасний танець. В кінці свята розрізали коровай та пригостили всіх присутніх  в залі.

 

21.11. 2019 року о 10 – 00 годині на площі Героїв Небесної Сотні біля пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні відбувся мітинг з вшанування подвигу  учасників Революції Гідності, які почати боротьбу за власну незалежність і за право жити у вільній демократичній країні. Жителі з усіх куточків України зібрались, щоб заявити про своє бажання відкрито та щиро. Їх не злякав збройний опір, вони без страху ризикували своїм життям  заради світлого майбутнього  рідної країни. Мітинг розпочав ведучий Володимир Мошківський, звучить гімн України. Вшанували Героїв Майдану, які загинули за світле майбутнє,  хвилиною мовчання. Вірш Вікторії Невідомської «Нам невідомі їх імена…» прочитала Діана Маличенко. Лягли живі квіти до пам'ятника Героїв Небесної Сотні від керівників району та громадськості міста. На мітингу були присутні керівники району, воїни АТО, волонтери, учасники революції Гідності, працівники державних установ та жителі міста. До присутніх звернулись  Оксана Славінська – в.о.голови районної державної адміністрації, Василь Гриша – голова районної ради; міський голова – Валерій Скочко; Валентина Гудзь – учасник революції Гідності, вчитель хімії ЗОШ №3 імені Петра Тисьменецького. Молебень за Україну провів благочинний Сквирського району Віктор Скакевич. Мітинг закінчився Гімном України.

 

 

21.11.2019 року До дня Гідності і Свободи  в с.В.Половецьке працівниками сільської бібліотеки-філіалу та сільського Будинку культури  проведено годину мужності «Наш дух не зламати, свободу не вбити». Розпочався захід біля пам’ятника Героям Небесної Сотні. Вірш «Для чого люди вийшли на майдан?» прочитала Олександра Биковець. Хвилиною мовчання вшанували загиблих. Далі всіх присутніх було запрошено до читального залу бібліотеки. Про учасників революції Гідності – наших земляків Михайла Золотаревського та Юрія Яхно  розповіла Тетяна Кузьменко і переглянули відео - фільм «Пишемо історію» та ознайомилися з презентацією матеріалів «Революція Гідності».

 

22.11.2019 року в дитячому відділі бібліотеки  Великополовецької бібліотеки-філії №3  спільно з працівниками сільського Будинку культури було проведено академію спогадів «Скорботна свічка пам’яті людської» під час якої було проведено  мультимедійний історичний екскурс  «Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно». Захід почався зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. На заході присутні згадали про жахіття голодомору 1932-1933 років, загибель мільйонів людей. Наприкінці заходу був проведений огляд літератури «І пам’яті свіча не згасне…».

 

23.11.2019 року в центрі села В.Половецьке біля пам’ятного знаку «Жертвам голодомору та політичних репресій», було проведено акцію «Запали свічку пам’яті». Захід розпочався хвилиною мовчання в знак вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу, було запалено пам’ятну свічу і відправлено панахиду настоятелем Свято-Покровського храму протоієреєм отцем Миколаєм Росохою.

 

23.11.2019 року в місті Сквира о 10-00 год. ранку біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 рр. відбувся мітинг «Душа як птах шукає хліба», за участю керівників району,духовенства православної церкви України,працівників бюджетних установ,жителів та гостей міста. Мітинг розпочали Людмила Керекеша та Таранчук Аліна. Оголошується хвилина мовчання.Діана Маличенко, Віка Мельніченко та Юлія Можарівська читають вірш «33 - убивчий». До слова  запрошуються: в.о. голови райдержадміністрації Оксана Славінська; голова районної ради Василь Гриша та вчитель історії академічного ліцею Валентина Панченко. Діти: Міша Поліщук, Маша Осадча та Даша Янчук  читають спогади очевидців,які пережили Голодомор 1932-1933 рр. Заупокійну панахиду по жертвам Голодомору  проводять Благочинні Сквирського району,  священики Української  православної церкви Київського патріархату,Благочинний Сквирського району, настоятель храму  Святого Миколая  - Віктор Скакевич. Покладаються квіти до пам’ятника німим свідкам тієї страшної біди нашого народу – жертвам тоталітарного режиму. Діти розносять на підності  хліб та пригощають ним всіх присутніх. Ведуча запрошує о 16 годині приєднатися до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку» та вшанувати пам'ять жерт Голодомору 1932-1933 років – Геноциду українського народу,   Голодоморів 1921-1922 років та 1946-1947 років в Україні.

 

23.11.2019 року в приміщенні Селезенівського сільського Будинку культури проведена година пам′яті «Голодомор – 33».

23.11.2019  року в с.Кривошиїнці на кладовищі біля пам′ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років проведено мітинг – реквієм «Горять свічки і плачуть очі по тих, кого забрав Голодомор».

 

 

 

 

23.11.2019 року в с.Чубинці на кладовищі біля пам′ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років  проведено годину пам′яті «Зроніть сльозу і хай не гасне свічка».

 

 

 

 

23.11.2019 року в Антонівському сільському Будинку культури проведена година пам»яті «На колінах стою перед вами,сповідаю жалобу свою».

29.11.2019 року в районному Будинку культури відбулася  презентація книги «Герої тримають небо».  До написання книги  спонукали події та свіжі рани нанесені непоправними втратами у новітній гібридній війні на Сході України, під час якої дев'ять захисників загинули, двадцять дев'ять наших земляків пішли з життя після демобілізації. Тридцять вісім родин в життя яких увірвалась безжальна війна втратили найрідніших – чоловіків, синів, батьків…На сцену виходять  учасники драматичного гуртка  «Юність» районного Будинку культури, керівник Жанна Костильова та виконують літературну композицію на вірш Ольги Савуляк «Пам'ятай Україно». Ведуча Людмила Керекеша  запрошує вшанувати світлу пам'ять загиблих та померлих земляків хвилиною мовчання. Під пісню «Нашим героям»,  яку виконала Алварт  Саградян на екрані  з'являються світлини загиблих земляків. Право покласти квіти до пам'ятного знаку загиблим воїнам АТО Сквирщини надається учасникам бойових дій, учасникам АТО: Анатолію Демченку та Віталію Крученюку. На сцену запрошуються батьки, матері, дружини, діти, рідні і близькі загиблих та померлих наших земляків для отримання книги «Герої тримають небо». Ведуча щиро дякує всьому авторському колективу за таку колосальну роботу, за випуск такої цінної і важливої книги та запрошує  на сцену головного редактора випуску Анатолія Гальчинського та генерал – майора запасу СБУ, колишнього заступника голови СБУ, учасника бойових дій Віктора Яцуна. Власний вірш прочитав учасник АТО Валерій Коваль. Із словами подяки до батьків та авторського колективу звернулась в.о.голови райдержадміністрації Оксана Славінська та голова районної ради Василь Гриша. До присутніх звертається  мати загиблого Івана Лучинського – Валентина Лучинська. Власні поетичні рядки прочитала Людмила Гриценко, яка з перших днів війни займається волонтерством. Завершився захід піснею «Родина» у виконанні Марії Поворознік. Ведуча ще раз щиро подякувала всім хто долучився до написання книги та закликала пам'ятати,берегти і передавати прийдешнім поколінням імена загиблих та померлих славних синів Сквирщини.

 

 

29.11.2019 року працівниками Антонівського сільського Будинку культури для учнів середніх та старших класів проведено бесіду «СНІД – та його наслідки».

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріал підготовила

Каміла Трофимчук

Переглядів: 36
 Друк

Під керівництвом виконуючої обов’язки голови РДА Оксани Вікторівни Славінської проведено нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб, організацій   та установ.

Розглядались наступні питання:

1. Про підсумки роботи структурних підрозділів райдержадміністрації,   районних організацій та установ за минулий тиждень.

Доповідач:  Салтанюк Віктор Леонідович – керівник  апарату  Сквирської райдержадміністрації;

2.  Про стан оперативної обстановки на території  району.

Доповідач: Шамрай Роман Михайлович  – начальник Сквирського відділу поліції ГУ НП у Київській області;

 

3. Про планування та проведення тендерних закупівель для потреб закладів освіти в 2020 році.

Доповідач: Заболотний Олександр Вікторович - начальник відділу освіти райдержадміністрації; Переглядів: 75

  Read More...


Сторінка 1 з 2
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack