Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Грудень 2019
П В С Ч П С Н
            1
2 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Вівторок, 03 грудня 2019


Друк

На запрошення Держенергоефективності генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENAФранческо Ла Камера вперше відвідав Україну, взяв участь у відкритті XМіжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики та запевнив у підтримці України в цій сфері.

 

Зокрема, експерти IRENAнадавали консультації Україні під час розробки законодавчої бази для аукціонів. Як показує досвід різних країн світу, аукціони – дієвий інструмент для здешевлення електроенергії, що виробляється із відновлюваних джерел.

 

«Диверсифікувати енергоресурси – цілком реально. Ми готові й надалі підтримувати Україну на цьому шляху», - підкреслив Ла Камера.

 

Генеральний директор IRENAнаголосив, що весь світ нарощує темпи переходу на «чисту» енергію: «Впродовж останніх 7 років ми спостерігаємо щорічне збільшення обсягів нових потужностей «чистої» енергетики, що перевищують потужності традиційної енергетики. У 2018 р. у світі впроваджено 170 ГВт нових проектів «зеленої» енергетики».

 

«При цьому, «чисті» технології дешевшають. За оцінками експертів, у майбутньому СЕС та ВЕС стануть більш вигідними джерелами електроенергії, ніж традиційні енергоносії», - зауважив Ла Камера.

 

Також експерти IRENA проаналізували стан розвитку відновлюваної енергетики у країнах Південно-Східної Європи. Вже зараз у цьому регіоні працює 127 ГВт потужностей, що генерують «чисту» енергію. До 2030 р. ці показники можна збільшити майже у 5 разів та досягти 620 ГВт.

 

Крім цього, у рамках Форуму генеральний директор IRENA Франческо Ла Камера провів зустріч із Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, під час якої сторони обговорили інвестиційну привабливість відновлюваної енергетики та плани її подальшого розвитку в Україні.

 

Загалом, Франческо Ла Камера нагадав, що «зелені» проекти мають численні переваги, адже дозволяють одночасно вирішувати енергетичні, екологічні, економічні та соціальні питання громад. Тому за відновлюваною енергетикою – майбутнє. Цей тренд триватиме й надалі.

 

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Переглядів: 9
 Друк

Ще рік тому Україна займала 63 позицію, а вже у 2019 р. піднялася на 55 сходинок, а саме – на 8 місце рейтингу інвестиційної привабливості «чистої» енергетики серед країн, що розвиваються. Про це йдеться у щорічному звіті «Climatescope» (http://global-climatescope.org/results), підготовленому авторитетним у світі дослідницьким агентством «BloombergNewEnergyFinance».

 

У звіті проаналізовано понад 100 країн світу та їхній потенціал залучати інвестиції у «чисту» енергетику, а також розвивати «зелену» економіку.

 

Першу сімку країн у рейтингуочолюють: Індія, Чилі, Бразилія, Китай, Аргентина, Йорданія і Кенія.

 

«Сьогодні важливо зберегти сприятливий клімат для «зелених» інвестицій в Україні, водночас, враховуючи потреби суспільства. Тому Держенергоефективності продовжує працювати над законодавчою базою, зокрема над ініціативами щодо запровадження конкурентних ринків рідкого та твердого біопалива, зелених облігацій», - прокоментував Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

 

На результатах звіту також наголосила Руслана Лижичко, Міжнародний Амбасадор відновлюваної енергетики, на X Міжнародному інвестиційному форумі у Києві, але зауважила, що без цілеспрямованої злагодженої роботи втримати ці позиції буде неможливо.

 

Руслана заявила, що в країні потрібно впроваджувати не лише стратегію переходу на «чисту» енергію, а працювати на формуванням нової культури енергоспоживання. Попри все, що зараз відбувається у цій сфері, в Україні є можливості та значний потенціал досягтицілей.

 

Крім цього, Руслана наголосила на важливості широкої роз’яснювальної роботи у цьому напрямі: «Люди мають добре розбиратися і орієнтуватися у цих питаннях, щоб їм ніхто не нав'язував фейки».

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 

 

 

 

Переглядів: 3
 Друк

27 листопада на своєму засіданні Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2019 рік» від 16.01.2019 № 16. Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Видатки Фонду за напрямом матеріального забезпечення та соціальних послуг збільшено на 1,37 млрд гривень, загалом вони складають 14,344 млрд грн проти 12,974 млрд грн у початковій редакції.

Доходи Фонду з урахуванням залишку коштів на початок року визначено в розмірі 24,669 млрд гривень, що більше на 1,37 млрд гривень. Корегування розміру доходів Фонду пов’язано, зокрема, із перевиконанням плану по сплаті ЄСВ страхувальниками.

Переглядів: 6
 Друк

За оперативними даними 10 місяців 2019 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування заяви-розрахунки для виплати допомог по вагітності та пологах для 128,45 тис. жінок на загальну суму 3,8 млрд гривень. Середня тривалість відпусти по вагітності та пологах, за кожен день якої Фонд компенсує втрачений заробіток, складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

«Незалежно від тривалості страхового стажу кожна працююча жінка має право на 100% компенсації втраченого заробітку за весь період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Середньоденний розмір цієї допомоги у січні–жовтні склав 246,22 грн, це на 23,2% більше, ніж за той же період минулого року», – зазначив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

Водночас, для жінок, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Механізм отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

1. Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

2. Комісія (уповноважений) із соціального страхування, що створюється на кожному підприємстві, в установі чи організації будь-якої форми власності, приймає рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах.

3. Протокол засідання комісії із соціального страхування або рішення уповноваженого передаються бухгалтеру підприємства разом із листком непрацездатності, на підставі чого здійснюється розрахунок суми допомоги по вагітності та пологах, що фінансується Фондом.

4. На підставі здійснених розрахунків роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу Фонду за місцем обліку страхувальника.

5. Матеріальне забезпечення перераховується Фондом на окремий поточний рахунок роботодавця, відкритий у банку для зарахування страхових коштів, і виплачується роботодавцем працівнику.

Переглядів: 5
 Друк

28 листопада управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області проведено на базі  ТОВ  «Учбово-методичний центр «Новатор» черговий науково-виробничий семінар для страхувальників Київщини. Цього разу темою для обговорення були питання розслідування нещасних випадків на виробництві комісією підприємства, призначення матеріального забезпечення застрахованим особам та контроль за використанням коштів Фонду.

Із вступним словом до учасників семінару звернулася заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська, яка привітала присутніх та наголосила на важливості проведення постійної роботи щодо інформування та консультативної підтримки страхувальників з питань профілактики нещасних випадків, якісного розслідування і оформлення матеріалів розслідування нещасних випадків на виробництві, матеріального забезпечення та страхових виплат потерпілим на виробництві, соціального страхування і захисту прав потерпілих осіб.

Організатори семінару запропонували слухачам цікаву і змістовну програму та ознайомили присутніх зі станом страхового травматизму на підприємствах регіону, результатами дослідження тенденцій виробничого травматизму, як основи для опрацювання механізмів його профілактики, презентували діаграми і таблиці з аналітичним матеріалом.

У жвавій дискусії, в форматі «питання-відповідь» обговорювались питання розслідування нещасних випадків комісією підприємства, покроковий порядок дій у разі настання нещасного випадку у суб’єкта господарювання, документальне оформлення результатів розслідування та особливості розслідування окремих нещасних випадків. Звернуто увагу на існуючі недоліки, зокрема в питаннях своєчасності та об’єктивності розслідувань нещасних випадків, типові порушення, які допускаються під час  оформлення матеріалів розслідування. Також розглянуто види матеріального забезпечення, що фінансуються за рахунок коштів Фонду та найпоширеніші помилки при їх наданні, основні порушення, які допускаються  страхувальниками під час призначення та нарахування матеріального забезпечення, роботу комісії із соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Спікерами семінару були Діана Казакова – провідна інспекторка департаменту охорони праці Федерації профспілок України, Світлана Кучма – завідувачка сектору перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Києво-Святошинського відділення УВД Фонду, Вадим Грищук – начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду, Тетяна Мельник – начальниця відділу медичних та соціальних послуг УВД Фонду.

В заході взяли участь керівники і спеціалісти служб охорони праці та фінансово-економічних підрозділів підприємств, установ і організацій Київської області. Загальна кількість учасників – понад 40 осіб.

По завершенню семінару кожен учасник отримав сертифікат.

Як зазначив у заключному слові начальник відділу профілактики страхових випадків УВД Фонду Олексій Савченко - «Основною метою подібних заходів є вдосконалення роботи в галузі профілактики нещасних випадків, забезпечення її ефективності, захист прав застрахованих осіб та членів їх сімей на матеріальне забезпечення у випадку травмування працівника або його загибелі під час виконання трудових обов’язків».

Переглядів: 8
 Друк

Сьогодні, 21 листопада, заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу управління Ірина Крещенська, начальник відділу профілактики страхових випадків Олексій Савченко, страхова експертка з охорони праці Людмила Мирвода взяли участь в селекторній нараді під головуванням начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергія Таровика.

На нараді обговорювались питання щодо стану виробничого травматизму та професійних захворювань у страхувальників за 9 місяців 2019 року, здійснення профілактичної роботи страховими експертами з охорони праці, вирішення проблемних питань, які виникають під час проведення ними необхідних заходів у суб’єктів господарювання. Розглянуто пріоритетні завдання щодо забезпечення стабільного зниження кількості нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та витрат Фонду по страховим виплатам і наданню соціальної допомоги.

Доповідач привернув увагу до підприємств, де спостерігається негативна динаміка росту кількості страхових нещасних випадків, зокрема у Київській області - це АТ «Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» (Києво-Святошинське відділення), яке віднесено до переліку суб’єктів господарювання з високим рівнем травматизму, та ПрАТ «Росава» (відділення у місті Біла Церква).

В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області станом на 30.09.2019 року зареєстровано 134 акта за формою Н-1/П проти 143 за відповідний період минулого року. При позитивній динаміці зниження на 6,3% рівня страхового травматизму в цілому по управлінню, в окремих відділеннях має місце його ріст, зокрема у таких: Вишгородському (+8, +2см.), Бориспільському (+7, +1см.), Білоцерківському (+4, +2см.), Яготинському (+5), Києво-Святошинському (+3), Броварському (+4см.), м. Біла Церква (+2см.).

Має місце ріст кількості внесених до реєстру страхових випадків із смертельним наслідком (20 проти 6), при цьому лише 30% з них сталися у поточному році.

Ріст кількості постраждалих осіб у страхових нещасних випадках зафіксовано у таких страхувальників:

Вишгородське відділення

 • ПП «Автомагістраль» (+5, +2см. )
 • КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф «Вишгородська станція екстреної медичної допомоги» (+2)
 • ТОВ  «Перший столичний хлібозавод» (+1)
 • ТОВ «Димерське автотранспортне підприємство» (+1)
 • ТОВ «Чіпси Люкс» (+1) 

Бориспільське відділення

 • ТОВ «Баришівська зернова компанія (+1)
 • ТОВ «Металогальва Україна» (+1)
 • КП Теплові мережі «Бориспільтепломережа» (+1)
 • ТОВ «Агрофірма «Іванків» (+1)
 • КП «Виробниче управління комунального господарства» (+1)
 • ДП «Бориспільське лісове господарство» (+1)
 • Реабілітаційна установа для осіб з інвалідністю «Наш дім» (+1)
 • ДП «ФМ Ложістік Дніпро» (+1)
 • ТОВ «ДР. Редді'с Лабораторіз» (+1)
 • Філія КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф «Бориспільська станція екстреної медичної допомоги» (+1)
 • ТОВ «ТНТ Україна» (+1)

Білоцерківське відділення

 • ТОВ «Ясенсвіт» (+4)
 • ТОВ «Агрофірма «Колос» (+1)
 • ТОВ Фірма «Грона» (+1)
 • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району» Білоцерківської районної ради (+1)
 • Рокитнянське районне дорожнє управління «ДП «Київське обласне дорожнє управління» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (+1)

Яготинське відділення

 • Філія «Аерок Березань» ТОВ «Аерок» (+2)
 • ТОВ «Яготинський маслозавод» (+1)
 • ТОВ «Сільськогосподарське підприємство ім. А.Г. Кравченка» (+1)
 • ПрАТ «Яготинський рибгосп» (+1)
 • ТОВ «Право» (+1)

Києво-Святошинське відділення

 • АТ «Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» (+4)
 • ТОВ «Експансія» (+2)
 • ПрАТ «Нова лінія» (+2)
 • ТОВ «Конверс Лінкс» (+2)
 • Тунельний загін №7 ПАТ «Київметробуд» (+2)
 • КНП «Центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради» (+1)
 • ПрАТ "Вімм-Білль- Данн Україна» (+1)
 • ТОВ "СБМУ «Підряд» (+1)

Броварське відділення

 • ПАТ «Агрокомбінат «Калита» (+1см.)
 • ТОВ «Авто-Плюс» (+1см.)
 • ПАТ «Племптахорадгосп Броварський» (+1см.)
 • Баяр Мехмет (+1см.)

Відділення у місті Біла Церква

 • ПрАТ «Росава» (+1см.)
 • Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Веснянка» Білоцерківської міської ради Київської області (+1см.)

ФОП Храпак Владислав Володимирович (+1см.)

На погляд керівника відділу Олексія Савченка, кількість потерпілих у страхових нещасних випадках і профзахворювань має суттєво знизитися у разі запровадження диференціювання страхового тарифу з урахуванням умов і стану безпеки праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності на кожному підприємстві, появи економічної заінтересованості у суб’єктів господарювання в поліпшенні умов і безпеки праці.

З огляду на те, що з 01.01.2020 року буде скасовано звітність підприємств до статистичних органів про виробничий травматизм (форма 7 ТНВ), а дана інформація буде надаватись виключно Фондом соціального страхування, необхідно активізувати моніторинг надходження від роботодавців повідомлень про наслідки нещасних випадків за формою Н-2 та своєчасно вносити дані до централізованої бази даних нещасних випадків та професійних захворювань, інтегрованою з ЄІАС.

Переглядів: 7
 Друк

У зв’язку з численними зверненнями страхувальників та застрахованих осіб до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області щодо можливості призупинення соціальних виплат Фонду, начальник управління Георгій Галиць заявив, що Фонд і надалі фінансуватиме усі страхові виплати вчасно і в повному обсязі.

«Хочу заспокоїти отримувачів наших послуг. Підстав для паніки та розпачливих безпідставних заяв немає. Вчора ми профінансували усі 15 наших відділень на 74 млн. грн. Сьогодні підприємства, установи та організації області вже отримують кошти на виплату лікарняних, по вагітності і пологах, а також на поховання по заявках, які були прийняті Фондом станом на 23 жовтня поточного року, - зазначив керівник обласного управління соцстраху, - Вчора ж Міністерство соціальної політики України на урядовому порталі підтвердило готовність провести найближчим часом засідання правління Фонду соціального страхування України, яке внесе необхідні зміни до бюджету фонду 2019 року, щоб виконати всі свої зобов’язання перед страхувальниками та застрахованими особами. Фонд – відповідальна державна установа, яка перебуває під належним урядовим контролем».

Георгій Галиць підкреслив, що певні затримки з виплатами страхових коштів відбувалися з початку нинішнього року, однак протягом останніх кількох місяців вони суттєво зменшилися.

Переглядів: 5
 Друк

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів протии насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Сквирському районі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи протии насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять такі важливідати: 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом; 2грудня - Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня - Міжнародний день волонтера; 6 грудняВшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. Переглядів: 32

  Read More...Друк

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для них не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Адже ми всі рівні перед Богом.

Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими можливостями, і вони потребують допомоги і уваги.

На виконання доручення виконуючої обов’язки голови райдержадміністрації О.В.Славінської, делегація у складі начальника відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці, та контролю за правильністю призначення та виплати пенсій управління соціального захисту населення РДА Н.В.Перебейніс, директора Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді І.В.Мошківської, голови організації ветеранів війни, праці і ЗС М.І.Шевчука, депутата міської ради В.Л.Лозинського, кореспондента громадсько-політичної газети «Вісник Сквирщини» В.М.Гудзенка на чолі з головою Правління інвалідної Спілки «Прагнення-Сквира» В.Й.Саченком відвідали ряд наших земляків з обмеженими можливостями, з метою ознайомлення з їх соціально-побутовими умовами. Після нетривалого спілкування – інваліди отримали продуктові набори. Такі ж набори, а їх понад 50, особи з обмеженими можливостями зможуть отримати і самостійно.

Члени делегації бажають всім землякам з обмеженими можливостями  витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності  плани та задуми.

Також було висловлено вдячність всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай  щоденна турбота допомагає мужнім людям забувати про труднощі, а їх серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

Фото В.Гудзенка

Переглядів: 23
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack