Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Жовтень 2019
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      
Четвер, 31 жовтня 2019


Друк

В ТОВ «Агрофірма «Колос» відбувся форум по родючості ґрунтів, в якому брала участь виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації Оксана Славінська.

На форумі розглядались питання збереження родючості грунтів в умовах інтенсивного агровикористання. Доповідач: експерт ФАО, доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича – Юрій Дмитрук. Про зміну парадигм управління рослинними післяжнивними рештками і відмерлою кореневою системою розповів голова  ТОВ «Трейд-Агрохім» - Леонід Ківерський, а кандидат сільськогосподарських наук, голова ТОВ «Агрофірма «Колос» - Леонід Центило виступив з доповіддю «Біологічне землеробство та управління вторинними сільськогосподарськими відходами».

Відбулася практична частина форуму.

Переглядів: 55
 Друк

Колегія Сквирської РДА під керівництвом виконуючої обов`язки голови  районної державної адміністрації Оксани Вікторівни Славінської відбулася у ДНЗ «Сквирське вище професійне училищи».
Директор закладу Олександр Сергійович Пасічник та старший майстер Юрій Васильович Мухін провели екскурсію освітнім закладом по облаштованих аудиторіях: інформаційно-ресурсний центр, електронна бібліотека, конференц-зал, кабінети: інформатики, зарубіжної літератури, біології і екології, історії, організації та устаткування підприємств харчування, та побачили процес створення навчально-практичного центру слюсарної справи.

На колегії було заслухано і обговорено наступні питання:

1. Про підсумки соціально-економічного розвитку Сквирського району за 9 місяців 2019 року.

Доповідач: Славінська Оксана Вікторівна, виконуюча обов’язки голови  Сквирської районної державної адміністрації;

2. Про виконання зведеного бюджету Сквирського району за 9 місяців 2019 року.

Доповідач: Ульянова Марія Василівна, начальник управління фінансів Сквирської районної державної адміністрації.

3. Про протипожежний стан закладів культури Сквирського району.

Доповідач: Шуляк Ігор Миколайович, начальник Сквирського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області.

 

4. Звіт про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади  виконавчими комітетами  Тхорівської, Чубинецької та Шаліївської сільських рад.

Доповідачі:

Кулеша Антоніна Євгенівна, Тхорівський сільський голова;

Ковальчук Валентина Василівна, Чубинецький сільський голова;

Бовкун Любов Миколаївна, Шаліївський сільський голова.

 

5. Про стан готовності дорожніх служб в районі до роботи в  осінньо-зимовий період 2019/2020 років.

Доповідач:

Ворушило Микола Степанович, начальник відділу з питань цивільного захисту,  ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської районної державної адміністрації.

Після внесення пропозицій, члени колегії прийняли відповідні рішення.

Переглядів: 72
 Друк

Під час 3-го засідання Наглядової ради Проекту ЄСTwinning «Розвиток відновлюваної енергетики України» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із австрійськими та італійськими партнерами обговорили стан та пріоритети партнерства.

 

Зокрема, експерти профільних відомств Австрії та Італії разом із фахівцями Держенергоефективності опрацьовували наступні питання:

 

-       вдосконалення законопроекту про стимулювання виробництва та використання рідкого біопалива, а також запровадження критеріїв сталості для такого палива;

 

-       можливі шляхи реалізації в Україні положень 28-ої Директиви ЄС, зокрема, щодо видачі гарантії походження електроенергії з відновлюваних джерел.

 

Водночас, розпочато розробку:

-       концепції нового Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року;

 

-       методології збору даних для визначення траєкторії розвитку використання енергії з відновлюваних джерел.

Також з метою вивчення рівня обізнаності громадян щодо переваг відновлюваної енергетики експерти Twinning провели низку інтерв'ю із стейкхолдерами та розпочали онлайн-опитування населення через мережу Facebook.

Крім цього, експерти Проекту активно ділятьсявласним досвідом щодо ефективних каналів та шляхів інформування суспільства про переваги «чистої» енергетики.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Переглядів: 24
 Друк

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із новопризначеним Послом Фінляндії в Україні Пяйві Лайне обговорили результативність та можливість розширення співпраці України і Фінляндії у «чистій» енергетиці, енергоефективності та енергетичній утилізації сміття.

 

Зокрема, у рамках започаткованого у 2017 р. партнерства двох країн спільними зусиллями МЗС Фінляндії, Держенергоефективності та НЕФКО засновано Фінсько-український трастовий фонд (https://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund).

 

Фонд надає технічну допомогу українським органам влади та бізнесу у підготовці якісних техніко-економічних обґрунтувань для "зелених" проектів. Це, у свою чергу, сприятиме залученню інвестицій для реалізації проектів.

 

На сьогодні Фондом вже розглянуто понад 125 проектних заявок, з яких 21 - підтримано. Реалізація таких проектів очікується впродовж 2019-2020 років.

 

Зважаючи на продуктивність співпраці України та Фінляндії,сторони розглянули можливості розширити партнерство, зокрема, у таких напрямах:

 

-       виробництво рідкого біопалива;

 

-       енергетична утилізація сміття;

 

-       впровадження енергосервісу;

 

-       реалізація проектів із заміщення газу;

 

-       скорочення викидів СО2 завдяки стимулюванню промислових підприємств до енергоефективності;

 

-       створення в Україні нових фінансових механізмів реалізації «зелених» проектів;

 

-       залучення фінських фондів та компаній до участі у створенні Фонду зелених інвестицій.

 

Крім цього, Сергій Савчук запросив Посла разом із фінськими компаніями та експертами долучитися до роботи ювілейного 10-го Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики, що організовує Держенергоефективності 28 листопада ц.р. у Києві у КВЦ «Парковий» (https://saee.gov.ua/uk/events/previews/3175).

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Переглядів: 26
 Друк

Понад 2100 ОСББ залучили близько 700 млн грн «теплих кредитів» лише за неповний 2019 рік. Такі дані перевищують показники всього 2018 р., коли більше 1600 об’єднань використало 460 млн грн кредитів на енергоефективні заходи.

 

Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, результати моніторингу дії державної програми «теплих кредитів» доводять, наскільки стрімко зросла довіра ОСББ до цього механізму за 5 років.Адже держава виконує свою роль, зокрема:

 

- надає значне відшкодування до 70% суми «теплих кредитів»;

 

- полегшує фінансове навантаження ОСББ під час комплексної термомодернізації.

 

При цьому, додаткову компенсацію за «теплими кредитами» можна отримати у рамках понад 170 діючих місцевих програм у різних регіонах України (http://saee.gov.ua/uk/programs/map).

 

«Як наслідок, подвійне та потрійне відшкодування може охопити фактично всю суму «теплого кредиту» для ОСББ. Таке вигідне співфінансування приваблює все більше нових учасників», - прокоментував С.Савчук.

 

Загалом, із початку дії програми для ОСББ у 2015 р. і по сьогодні її учасниками стали майже 5000 об’єднань по всій країні, використавши близько 1,4 млрд грн «теплих кредитів» на комплексні енергоефективні заходи у багатоповерхівках.

 

Довідково:

У Держенергоефективності створено Call-центр для учасників програми "теплих" кредитів.

 

Оператори Call-центру надають населенню, представникам ОСББ та ЖБК роз’яснення, як скористатися програмою державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів та на які матеріали і обладнання надається компенсація від держави.

 

Контакти:
тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

Управління комунікації та звязків з громадськістю

Переглядів: 32
 Друк

На брифінгу в інформаційному агентстві «Українські новини» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив шляхи підвищення енергоефективності бізнесу.

 

Зокрема, минулого тижня Держенергоефективності спільно із Мінекоенерго підготовлено та Урядом схвалено дерегуляційне рішення щодо скасування застарілої постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. №786 "Про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві". Це ще один крок до спрощення ведення підприємницької діяльності та покращення інвестиційного клімату.

 

«Водночас, із Мінекоенерго ми опрацьовуємо механізм стимулювання промислових підприємств до енергоефективності. У розробці цього інструменту також взяли активну участь Українсько-данський енергетичний центр таНімецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)», - зауважив С.Савчук.

 

Зазначеним механізмом передбачається співфінансування кредитів для промислових підприємств на впровадження енергоефективних заходів та використання «чистих» джерел енергії. Такою підтримкою зможе скористатись підприємство, що є беззбитковим і матиме результати проведеного енергоаудиту чи сертифіковану систему енергоменеджменту ISO 50001.

 

Крім цього, в Україні за підтримки Уряду Німеччини, GIZ та Держенергоефективності вже створено 3 Мережі енергоефективних підприємств, у т.ч. хлібопекарів та виробників будматеріалів.У рамках Мережі компанії визначають цілі щодо зменшення енергоспоживання, впровадження необхідних заходів та обмінюються досвідом.

 

Також ефективним для промисловості є механізм енергосервісу. Наприклад, за даними ЕСКО-компаній, впровадження систем енергоефективного освітлення на промислових підприємствах дає близько 70% економії електроенергії.

 

Ще один перспективний інструмент для фінансування «зелених» проектів – це зелені облігації. Так, Держенергоефективності спільно із Національною комісією із цінних паперів та фондового ринку та проектом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» розробило норми до законопроекту № 2284 від 17.10.2019, якими передбачається запровадження зелених облігацій в Україні та встановлення правил для учасників цього ринку.

 

«Також разом із Мінекоенерго опрацьовуємо Концепцію та план заходів щодо запровадження ринку зелених облігацій», - повідомив Голова.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Переглядів: 27
 Друк

Близько 15 тис. домогосподарств в Україні вже використовують «чисту» електроенергію, інвестувавши 300 млн євро в сонячні панелі (СЕСд).

 

Загальна потужність встановлених СЕСд становить майже 350 МВт.

 

Зокрема, близько 3 тис. домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю майже 70 МВт у III кварталі цього року.

 

Слід зазначити, що дані проекти СЕС реалізуються по всій країні.

 

ТОП-3 області із найбільшою кількістю домогосподарств із СЕС:

 

- майже 2000 (≈ 50 МВт) – Дніпропетровська;

 

- близько 1370 (≈ 37 МВт) – Тернопільська;

 

- близько 1350 (≈ 27 МВт) –Київська.

 

Як бачимо, попит на СЕС серед домогосподарств продовжує зростати, адже перехід на «чисту» електроенергію:

 

- дозволяє заощаджувати кошти на рахунках за електроенергією;

 

- стимулює використовувати енергоефективну побутову техніку;

 

- змінює поведінку на енергоощадну.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

Переглядів: 32
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack