Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Жовтень 2019
П В С Ч П С Н
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Четвер, 03 жовтня 2019


Друк

На виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді Київської області на 2015-2020 роки «Молодь Київщини» (зі змінами), затвердженої рішенням Київської обласної ради від 26.03.2015 № 915-47-VІ, з метою формування основних теоретичних знань та практичних навичок для реалізації регіональної молодіжної політики Комунальним закладом Київської обласної ради «Київський обласний молодіжний центр» спільно з управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання, Програмою розвитку ООН та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики
24- 26 жовтня 2018 року на базі ДЗОВ «Зоряний» (с. Карапиші, Миронівського району) буде проведено Навчальну Програму «Молодіжний працівник».

До участі запрошуються представники структурних підрозділів, які реалізують державну молодіжну політику в Київській області, та представники інституцій громадянського суспільства, які працюють з молоддю, працівники інших організацій, залучених до роботи з молоддю, незалежно від форми власності. По завершенню учасники отримають сертифікат встановленого зразка про проходження Базового тренінгу Програми «Молодіжний працівник».

Відбір учасників тренінгу «Молодіжний працівник» відбудеться на конкурсній основі. Для участі у конкурсі необхідно до 12:00 години 18 жовтня 2019 рокуобов’язково заповнити анкету за посиланням: https://forms.gle/5zcuKMrjqo8h6UWM7

Про результати конкурсу учасники будуть повідомлені індивідуально
19 жовтня 2018 року.

Харчування, проживання учасників, трансфер від міста Києва до місця проведення заходу та у зворотному напрямку забезпечується організаторами.

Детальна інформація про Програму«Молодіжний Працівник» на сайті: youth-worker.org.ua та на Facebook: www.facebook.com/groups/youth.worker.ua/

Контактна особа: Михайлов Андрій 097-746-94-07; 063-054-42-70.

Переглядів: 99
 Друк

3 жовтня інспекторським складом Сквирського районного сектору проведено планову перевірку ПП «РОММЕД»

В ході проведення перевірки особливу увагу приділено утриманню в працездатному стані систем протипожежного захисту, утримання в належному стані евакуаційних шляхів, виходів, утримання та проведення технічного обслуговування первинних засобів пожежогасіння.

Також в ході перевірки з персоналом проведено додатковий протипожежний інструктаж, перевірено дії в разі виникнення пожежі та вміння користуватися первинними засобами пожежогасіння.

Переглядів: 19
 Друк

5 вересня Лавриківською сільською бібліотекою - філією спільно з клубом було проведено екскурс в минуле «У витоків нашої писемності». Учасники заходу «перегорнули сторінки» історії та дізналися про історію свята, витоки нашої мови, писемності та культури, про перших творців слов’янської абетки – Кирила та Мефодія, познайомилися з книгами з історії української мови. Учасники заходу висловились, що мова та абетка – один з найдивовижніших скарбів, який людина створила за свою історію, бо завдяки їм мають можливість спілкуватися, записувати свої думки.

 

 

 

19 вересня Лавриківською сільською бібліотекою - філією спільно з клубом було проведено віртуальну мандрівку «Китай: країна чи цілий світ?». Бібліотекар Тетяна Кучер ознайомила присутніх з історією країни, яка  є найбільшою за населенням країною світу, її природними  ресурсами, багатою культурою та особливостями китайського характеру.

Діти з захопленням слухали вірші відомого китайського поета Ду Фу, та китайську народну казку «Жовтий лелека». Не менш цікавим стало виготовлення китайських ліхтариків. Також увазі відвідувачів були представлені книги даної тематики.

20 вересня Рогізнянською сільською бібліотекою - філією було проведено годину скорботи «Попіл спалених не розвіється». Біля пам’ятного знаку «Пам’яті їх поклонись кожен» у Краснянці зібралися жителі села, учні та вчителі Рогізнянського НВК. Бібліотекар Валентина Ткачук повела присутніх у далекий скорботний час Другої світової війни. З інформацією про страшний воєнний період виступила вчитель історії Рогізнянського НВК Надія Василівна Миколюк. Сільський голова Катерина Володимирівна Верещінська наголосила про незначне почуття патріотизму наших земляків. Священник о.Василій провів заупокійну літургію за загиблими мучениками сіл Краснянка та Рогізна, адже 21 грудня 1943 року там спалили 46 людей та 16 будинків. Присутні зі скорботою слухали уривки поем земляка Василя Швеця про страшну трагедію наших сіл. Пам’ять загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання

20 вересня Тхорівською сільською бібліотекою - філією було проведено історичну годину «Нескорені: партизанський подвиг на теренах України». Бібліотекар Людмила Карпіна розповіла читачам про героїв Другої світової війни нашого району та партизанський рух на території рідного краю. Користувачі ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «А слава незгасна, а пам’ять нетлінна» з якої дізналися багато інформації про підпільну діяльність відомих: командира, комісара, начальника штабу великих партизанських об’єднань Ковпака С.А., Руднєва С.В. та Базиму Г.Я.

22 вересня Лавриківською сільською бібліотекою - філією було проведено інформаційну годину «Вони ввійшли в безсмертя». Бібліотекар Тетяна Кучер повела присутніх дорогами Другої світової війни на Сквирщині та розповіла про дії партизанських загонів краю. Також увазі читачів було представлено книжкову виставку «Ріка нашої пам’яті».

22 вересня Самгородоцькою сільською бібліотекою - філією було проведено годину вшанування «Нескорені: партизанський подвиг на теренах України». Бібліотекар Валентина Нешпор розповіла присутнім про підпільний партизанський рух на Сквирщині під час Другої світової війни.

Про Буківську підпільну групу, організатором і керівником якої був Яким Сидорович Шовкун розповіла Даша Чернявська. Про Костянтина Івановича Рябоконя – командира Сквирської бойової підпільної групи розповів Андрій Шурига.

Загиблих партизанів-підпільників вшанували хвилиною мовчання, до підніжжя пам’ятника поклали букети квітів. А також привітали учасників Другої світової війни: Галину Ісаківну Федорчук та Броніслава Тимофійовича Туранського, завітавши до їх домівок.

 

26 вересня Шамраївською сільською бібліотекою - філією було проведено історичну годину «Хай козацька мудрість воскреса щоднини». Бібліотекар Галина Савченко зачитала історичну довідку про людей, що лишились безпритульними після татарської руїни - козаків. Ведучі заходу Вікторія Сарафин та Влада Васьківська розповіли присутнім про козацьких ватажків раннього періоду, а саме про князя Дмитра Вишневецького, який на початку 1550-х років заснував замок на острові Мала Хортиця, згуртував навколо нього козаків і цим поклав початок запорозької Січі. Протягом заходу діти мали змогу на екрані мультимедійної дошки, ознайомитися з презентацією про козаків, та показом малюнків козацької атрибутики, про життя запорожців на Січі та як вони продавали продукти своєї праці – рибальства та мисливства. Показ організувала вчитель Шамраївського НВК Світлана Кравченко. Активну участь в заході взяли учні 8-А класу: Руслан Агазаде, Марина Кравченко, Дмитро Матвєєв, Олександра Мунтян, Карина Лещинська та Марія Приходько. На закінчення Вікторія Сарафин зачитала основну заповідь козацької моралі, автор слів – Михайло Чхан.

Переглядів: 34
 Друк

Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в ст. 51 Конституції України. Згідно з частиною першою ст. 201 Сімейного Кодексу України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Обов'язок утримувати батьків включає: сплату аліментів, участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю. Право на утримання виникає за умови, якщо батьки: є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги ( тобто батьки не мають можливості забезпечити своє гідне існування у зв'язку з відсутністю пенсії чи її низького розміру). Якщо діти не виконують обов'язку щодо сплати додаткових витрат, батьки мають право звернутись до суду. Суд в кожному конкретному випадку визначає наявність вказаних вище обставин на підставі відповідного медичного висновку. При визначенні розміру стягнення суд враховує наявність інших повнолітніх дітей, незалежно від того, до всіх чи до когось із дітей пред'явлений позов. Утримання батьків здійснюється як у добровільному порядку так і у судовому порядку (примусово). У випадку якщо повнолітні дочка, чин не надають матеріальну допомогу добровільно батьки мають право звернутись до суду. Позовна заява про стягнення аліментів подається у порядку цивільного судочинства до місцевих загальних судів за зареєстрованим місцем проживання або перебуванням відповідача або позивача. Позов може бути пред'явлений до одного,кількох або всіх дітей разом. До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог  Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обгрунтовують позовні вимоги (стягнення аліментів), наприклад: документи, що підтверджують доводи позивача про потребу в матеріальній допомозі (довідка з управління Пенсійного фонду про розмір пенсії, довідка з лікувальної установи про захворювання тощо), довідка про склад сім'ї, довідка про заробітну плату відповідача (у разі наявності) тощо. Обов'язок повнолітніх дочки, сина утримувати своїх непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги не є абсолютним. Так, якщо судом буде встановлено, що мати,батько, що заявляють вимоги про надання їм утримання, ухилялися від виконання батьківських обов'язків, дочка, син можуть бути звільнені від обов'язку надавати їм утримання та обов'язку брати участь у додаткових витратах. У виняткових випадках суд може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більше як три роки (ст. 204 Сімейного кодексу України). За ухилення від утримання непрацездатних батьків законодавством передбачена кримінальна відповідальність (ст. 165 Кримінального кодексу України). Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання непрацездатних батьків — карається: штрафом від 1700 до 3400 грн., громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин, виправними роботами на строк до одного року, обмеженням волі на строк до двох років. Дітям, які не бажають піклуватися про батьків, слід пам'ятати, що за рішенням суду вони можуть бути усунені від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вони ухилялися від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані

Переглядів: 20
 Друк

Розписка – це документ, який фіксує взаємовідносини між двома або більшою кількістю осіб в будь-якій сфері. Найчастіше вона посвідчує позику грошових коштів. Правильно складений документ може бути прийнятий в суді як доказ. Однак потрібно розуміти, що юридична сила розписки повністю залежить від її грамотного складання. За своєю суттю це письмове підтвердження передачі грошей від однієї особи до іншої. Більш того, при правильному складанні розписка також посвідчує особистість боржника, суму переданих коштів, зобов’язання їх повернути, строк і відповідальність за невиконання зобов’язання. Тому, якщо вам не повертають гроші та ви бажаєте відновити справедливість шляхом звернення до суду, цей документ вам стане у нагоді. Перше, що необхідно запам’ятати – бажано, щоб цей документ був написаний власноруч. Для чого нам потрібен саме рукописний текст? Юридичну силу матимуть обидва варіанти – хоч рукописний, хоч машинописний. Законодавством не встановлено правила написання. При зверненні до суду, для того, щоб однозначно ідентифікувати людину, необхідними є не тільки прізвище, ім’я, по батькові та паспортні дані, але і зразок підпису, а іноді і почерку людини. В такому випадку розписка, оформлена рукописним текстом, – повноцінна гарантія того, що боржник не зможе посилатися на те, що він не брав грошей під розписку.Розписку в отриманні грошових коштів краще залишити у себе для підтвердження надання грошей в борг.У розписці неприпустимими є виправлення і закреслення. У тексті документа краще залишити все як є, а внизу написати «виправленому вірити» і поставити підпис. Але рекомендуємо переписати все начисто.Суму грошей, які були передані в борг, слід вказати цифрами та прописом, а також вказати валюту, в якій передаються гроші.Необхідно вказати мету позики, щоб в подальшому боржник не посилався на те, що це був подарунок.Рекомендуємо давати гроші в борг під розписку при свідках, які надалі зможуть підтвердити факт передачі вами грошей боржнику. Тому бажано вказати дані, які допоможуть ідентифікувати їх надалі, і підпис.Існує думка, що потрібно давати гроші в борг під розписку через нотаріуса. Чинне законодавство не встановлює такого обов’язку. Звичайно, за таку процедуру доведеться заплатити певну суму, але в підсумку ми отримаємо суттєві переваги, а саме:Нотаріус може перевірити наскільки правомірною є ця угода.У разі необхідності він завжди зможе підтвердити, що цей документ був оформлений конкретною людиною.У суді у боржника вже не буде можливості відмовитися від своїх обов’язків.

Переглядів: 18
 Друк

Міністерство юстиції розробило покроковий алгоритм дій для споживачів житлово-комунальних послуг. Він пояснює, як захистити свої права у разі, якщо органи місцевого самоврядування не виконують рішення Уряду про перерахунок тарифів на теплопостачання та постачання гарячої води в опалювальному сезоні 2019/2020 року. Усі зразки документів для перерахунку ціни на зазначені комунальні послуги розміщені на сайті Мін’юсту за посиланням:http://bit.do/eXSQH Якщо орган місцевого самоврядування перерахував тарифи1. Зверніться до теплопостачальної організації у зручний для вас спосіб (електронною поштою або особисто). 2.Вимагайте перерахунку вартості послуг на опалювальний сезон 2019-2020 років. 3.Зразок звернення можна завантажити на сайті Міністерства юстиції. Якщо орган місцевого самоврядування НЕ перерахував тарифи1. Зверніться на Урядову гарячу лінію за номером 1545 або направте звернення на адресу Уряду (вул. М. Грушевського 12\2, м. Київ), повідомивши про бездіяльність органу місцевого самоврядування щодо перерахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.2. Зверніться до органу місцевого самоврядування з вимогою щодо виконання рішення Уряду.3. Зразок вимоги можна завантажити на сайті Міністерства юстиції.
Граничні тарифи на тепло                                                                Граничні тарифи на воду
35,21 грн.                        1400 грн.                                         83,66 грн.                                  75,74 грн.за 1 м.кв.                                                  за  Гкал                                                                             за 1 м.куб.                                                               за 1 м.куб.(з урахуванням ПДВ)                              (з урахуванням ПДВ)                                                     (з урахуванням ПДВ)                                             (з урахуванням ПДВ)                                якщо у вас немає                                     якщо у вас є лічильник                                                  за наявності рушникосушильників                       за відсутностілічильника                                                                                                                                         та підключення їх до  систем постачання            рушникосушильників                                                                                                                                                            гарячої води

Переглядів: 15
 Друк

Про виділення коштів з нагоди

Дня села Красноліси, Самгородок,

Кам`яна Гребля, Оріховець, Шамраївка

Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", на виконання рішень сесій Сквирської районної ради від 03 березня 2016 року № 08-06-07 "Про програму відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, здійснення представницьких та інших заходів на 2016-2020 роки", від 20 грудня 2018 року № 03-29-07 "Про районний бюджет Сквирського району на 2019 рік":

 

1. Виділити кошти для придбання цінного подарунку з нагоди відзначення Дня села Красноліси, Самгородок, Кам`яна Гребля, Оріховець, Шамраївка.

 

2. Управлінню фінансів райдержадміністрації профінансувати Сквирську районну державну адміністрацію в сумі 3561,00 грн (три тисячі п`ятсот шістдесят одна грн 00 коп.) за рахунок загальних асигнувань, передбачених у районному бюджеті на 2019 рік на виконання Програми відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, здійснення представницьких та інших заходів на 2016-2020 роки, згідно з кошторисом витрат, що додається.

 

3. Відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сквирської районної державної адміністрації провести оплату відповідно до кошторису витрат.

 

 

 

Виконуюча обов`язки

голови адміністрації                                                          О. СЛАВІНСЬКА


Додаток

до розпорядження виконуючої обов’язки голови адміністрації

від 26.09.2019 № 227

 

 

Кошторис витрат

для відзначення Дня села Красноліси, Самгородок,

Кам`яна Гребля, Оріховець, Шамраївка

Перелік витрат

Кількість (шт.)

Сума витрат

(за одиницю грн.)

Сума витрат

(грн.)

Цінний подарунок (картина)

1

650,00

650,00

Цінний подарунок (чайник)

1

602,00

602,00

Цінний подарунок (чайник)

3

603,00

1809,00

Букети квітів

5

100,00

500,00

Загальна сума витрат

 

 

3561,00

 

Начальник-головний бухгалтер

відділу фінансово-господарського

забезпечення апарату адміністрації                                       А. ЛІТВІНКО

Переглядів: 33
 Друк

Про комісію з питань захисту

прав дитини при Сквирській

районній державній адміністрації

Київської області

Відповідно до статті 6, пункту 6 частини 1 статті 13, пункту 9 частини 1 статті 16, пункту 6 частини 1 статті 22, пункту 9 частини 1 статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанов Кабінету Міністрів України                  від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» (із змінами), від 03 жовтня 2018 року № 800 «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю», у зв’язку зі зміною у чинному законодавстві України та створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї:

 

1. Затвердити Положення про комісію з питань захисту прав дитини при Сквирській районній державній адміністрації Київської області, що додається.

 

2. Затвердити посадовий склад комісії з питань захисту прав дитини при Сквирській районній державній адміністрації Київської області, згідно з додатком.

 

3. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження Сквирської районної державної адміністрації від 06 листопада 2008 року № 583 «Про створення комісії з питань захисту прав дитини», від 02 грудня 2010 року         № 807 «Про внесення змін і доповнень до Положення про комісію з питань захисту прав дитини», від 03 липня 2016 року № 280 «Про затвердження нового складу комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації», від 31 серпня 2016 року № 384 «Про зміни у складі комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації», від 23 грудня 2016 року № 639 «Про зміни у складі комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації», від 14 серпня 2017 року № 485 «Про зміни у складі комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації», від 12 жовтня 2017 року № 614 «Про зміни у складі комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації»,           від 30 січня 2018 року № 48 «Про зміни у складі комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації», від 27 березня 2018 року № 157 «Про зміни у складі комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації», від 11 лютого 2019 року № 40 «Про зміни у складі комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації»,         від 07 травня 2019 року № 117 «Про зміни у складі комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації».

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

 

 

 

Виконуюча обов’язки

голови адміністрації                                                           О. СЛАВІНСЬКА

Переглядів: 26
 Друк

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє суб’єктів господарювання, що відповідно до ст.15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481), роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості – і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання - ст. 15 Закону № 481.

Органом ліцензування виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Постановою КМУ від 05.08.2015 №609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» затверджено Державну фіскальну службу України (далі – ДФС).    Відповідно до постанови КМУ від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу (далі – ДПС) шляхом реорганізації – ДФС.

Згідно з Положенням про Державну податкову службу України, затвердженого постановою КМУ від 06 березня 2019 року № 227 (далі - Положення), основним завданням ДПС є, зокрема, реалізація державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.

Відповідно до п.п. 27 п. 4 Положення, ДПС, згідно з  до покладених на неї завдань, здійснює ліцензування діяльності суб’єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, з оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та контроль за таким виробництвом.

Отже, для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, суб’єкту господарювання необхідно звертатись із заявою до Головних управлінь ДПС в областях та м. Києві або до центрів обслуговування платників за місцем провадження діяльності суб’єкта господарювання.

ГУ ДПС у Київській області

Переглядів: 32
 Друк

Головне управління ДПС у Київській області у зв’язку із зверненнями платників щодо допущених помилок при складанні Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизний склад, розташовані на ньому резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (форма J(F)0210301), Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (форма J(F)0210401), Довідки про витратоміри-лічильники обсягу виробленого спирту етилового та/або обсягу виробленої продукції (форма J(F)0210601) та Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків спирту на акцизному складі виробника спирту та/або виробника окремих видів продукції (форма J(F)0210701) повідомляє про необхідність дотримання наступного порядку заповнення перелічених документів:

Графа «№ рядка» таблиць в усіх довідках містить порядковий номер рядка у таблицях документа, що складається.

Якщо це основна довідка (складається вперше), то значення графи «№ рядка основної довідки, який коригується/додається», що зазначається у другій колонці таблиць довідки, співпадає із значенням графи «№ рядка» у першій колонці таблиць довідки.

Якщо це коригуюча довідка, то значення графи «№ рядка основної довідки, який коригується/додається», що зазначається у другій колонці таблиць довідки, може не співпадати із значенням графи «№ рядка» у першій колонці таблиць довідки.

ГУ ДПС у Київській області

 

Переглядів: 27
 


Сторінка 1 з 2
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack