Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Серпень 2019
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 31  
П'ятниця, 30 серпня 2019


Друк

28 серпня в Сквирській центральній районній бібліотеці проведено зустріч з волонтером, місцевою поетесою Людмилою Геннадіївною Гриценко. Захід «Іловайськ: кров, що пролилася, - кров за Україну!», присвячено 5-ій річниці Іловайської трагедії та вшануванню пам’яті загиблих захисників України. Людмила Гриценко - великий патріот нашої країни, яка живе її болями і радощами. Зі щемом в серці, з болем в душі декламувала авторка власні вірші насичені патріотизмом: «Катам не пробачить», «А там, під Іловайськом», «Ти знаєш, брате?», «Вони для нас Герої», «Весняні сподівання» (присвята воїну-снайперу Саші «Тихому»), «Чекали танки», «Виїзд» (присвячено бійцю з «Айдару»,позивний «Лютий»), «Мовчить ефір» (присвячено Вані Пантілєєву, позивний «Міміно»), «Сповідь снайпера», «Мій добрий татку», «Я знаю як чекати із війни» та «Молитва».

Гострим болем і великою тугою пройнятий кожен її твір. Своїми віршами Людмила Геннадіївна проникає в душу кожному: відкриває той бік війни, який бачать наші захисники і передає його нам.

Переглядів: 41
 Друк

29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих українських військових, учасників війни на Сході України. Саме цього дня 2014 року на Сході України загинула найбільша кількість українських військових. 29 серпня «зелений коридор», попри обіцянки про безпеку, опинився під прямим вогнем російських військових і бойовиків. З метою вшанування пам’яті Героїв - захисників незалежної України в бібліотеках Сквирщини проведено цикл заходів: презентація матеріалів «Війна, якої не було: хроніка Іловайської трагедії» (21.08. Тарасівська бібліотека - філія), година пам’яті «Наші Герої-земляки завжди в наших серцях» (26.08. Рудянська бібліотека - філія), година вшанування «Фантомний біль: події в Іловайську згадує вся Україна» (27.08. Малолисовецька бібліотека - філія), година вшанування «Іловайський котел - цей день в історії України» (28.08. Шамраївська бібліотека - філія), віче пам’яті «Герої сьогодення: Іловайськ - лицарі неба» (28.08. Великополовецька бібліотека - філія), година пам’яті «Болючі рани Іловайського котла» (29.08. Чубинецька бібліотека - філія), відео - презентація «Іловайськ. Трагічна сторінка історії України» (28.08. Лавриківська бібліотека - філія), година пам’яті «Уроки Іловайської трагедії» (28.08. Великоєрчиківська бібліотека - філія), година пам'яті "Іловайськ.Забуттю не підлягає" (29.08.Самгородоцька бібліотека - філія), "За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ"(29.08. Буківська бібліотека - філія), «Іловайська трагедія – спогади, від яких стигне кров» (29.08. Шапіївська бібліотека - філія), « І мужність ви,як прапор ,пронесли» (29.08. Тхорівська бібліотека - філія).

Переглядів: 63
 Друк

23 серпня Сквирська центральна районна бібліотека активно долучилася до проведення районного свята «З днем народження, країно!», приурочене 28 річниці незалежності України. Свято прикрасив Герб України, виплетений з паперової лози працівниками бібліотеки, керівник Олена Маличенко. Окрасою виставки «Українське село» були предмети стародавнього вжитку, вишиті рушники, сорочки, скатерки, картини. Варто зазначити, що були представлені роботи, які виготовлені у 1888 році з домотканого полотна, прикрашені декількома різновидами мережки та вишивки. Вабили око відвідувачів коври ручної роботи та картини вишиті бісером. Майстер - клас «Синьо - жовта Україна» провела завідувач відділу обслуговування Олена Побережник. Учасникам свята запропонувала свій майстер - клас «Плетіння з паперової лози» бібліотекар читального залу Олена Маличенко.

Переглядів: 30
 Друк

Держенергоефективності у співпраці із Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та експертами Фінсько-українського трастового фонду ініціює розробку концептунового фінансового інструменту в Україні – Фонду зелених інвестицій («GIFUA»).

 

Робота над Фондом стане ще одним пріоритетним напрямом вже успішного партнерства МЗС Фінляндії, НЕФКОта Держенергоефективності. Тісну співпрацю України та Фінляндії було закріплено укладанням відповідного Меморандуму у 2017 році (http://saee.gov.ua/uk/news/1665).

 

Саме завдяки активному співробітництву засновано та вже працюєФінсько-український трастовий фонд, що фінансує підготовкутехніко-економічного обгрунтування (ТЕО) для «зелених» проектів.

 

Зокрема, Фінсько-український трастовий фонд підтримав найбільшу заявку щодо розробки дослідження для створення Фонду зелених інвестиційв Україні «GIFUA».

 

Фонд«GIF UA»дозволить:

 

- забезпечитиспівфінансування нових проектів «зеленої» енергетики;

 

- усунути основні бар’єри в реалізації даних проектів (відсутність застави, попит на власний капітал тощо).

 

Також передбачається, що до діяльності фонду зможуть долучатисявітчизняні та міжнародні фінансові установи.

 

За результатами розробки вищезазначеного дослідження буде представлено концепціюФонду «GIF UA», яка включатиме:

 

- інвестиційну стратегію фонду;

 

- організаційну структуру роботи та концепцію управління;

 

- джерела для залучення фінансових ресурсів;

 

- дорожню карту щодо заснування фонду в Україні.

 

«Наша мета – заснувати в Україні надійний фінансовий інструментспівфінансування проектів за зразком «GreenInvestmentGroup» у Великобританії (http://greeninvestmentgroup.com), «DEG» (https://www.deginvest.de) у Німеччині», - повідомив Сергій Савчук.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Переглядів: 20
 Друк

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі із Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасомта Послом Литви в Україні Марюсом Януконісом розглянули напрацювання та подальші актуальні напрями партнерства двох країн у відновлюваній енергетиці у рамках укладеного Меморандуму про співпрацю у 2017 році.

 

Зокрема, Литва – стратегічно важливий для України партнер у розвитку «чистої» енергетики. Так, за даними «Eurostat», Литва досягла своєї національної мети – 23 % «зеленої» енергії до 2020 р. і вже у 2017 р. ця частка становила більше 25 %.

 

«При цьому, серед першочергових напрямів співпраці України та Литви – розвиток біоенергетики для заміщення споживання газу», - повідомив С.Савчук.

 

Як відомо, у Литвіпісля запуску біржі «Baltpool»(https://www.baltpool.eu)частка біомаси, придбаної через неї, зросла із 1% у 2013 р. до 95% у 2017 році.

 

У результаті вже у 2018 р. близько 70% енергії у централізованому теплопостачанні Литви вироблено саме із біомаси.

 

«Тож, беручи за основу успішний досвід Литви у генерації тепла із біомаси та принципи роботи «Baltpool», ми розробили законопроект щодо запровадження прозорої та конкурентноїелектронної системи торгівлі твердим біопаливом в Україні», - наголосив Голова.

 

Такожпід час зустрічі сторони обговорили інші законодавчі зміни, спрямовані на розвиток «зелених» проектів в Україні. Особливу увагу приділено питанню запуску аукціонів.

 

Водночас, литовські компанії вже активно працюють на українському ринку.

 

Наприклад, за участю провідного литовського виробника сонячних панелей «SoliTek» (https://solitek.eu) на даху Посольства Литви в Україні встановлено 11 кВт СЕС. Таким чином, Посольство стало першою дипломатичною установою, яке буде використовувати «чисту» електроенергію для своїх потреб.

 

Крімцього, у м. Вільногорськ (Дніпропетровська область)литовська компанія «BODGROUP» (https://www.bod.lt) встановила СЕС потужністю 2 МВт, яка буде використовувати інноваційну систему трекерів для відстеження позиції сонця.Нова технологія дозволить виробляти на 40% більше електроенергії, ніж звичайна СЕС.

 

Загалом, за підсумками зустрічі сторонидомовилися продовжити взаємовигідну співпрацю та опрацювати наступні питання:

 

- шляхи запровадження спільних механізмів фінансування підготовки «зелених» проектів;

 

- обмін досвідом щодо програм підтримки домогосподарств у використанні відновлюваних джерел енергії, зокрема, щодо встановлення СЕС;

 

- залучення литовських компаній на український ринок для запуску проектів із виробництва тепла для заміщення газу.

 

Управління комунікації та звязків з громадськістюДерженергоефективності

Переглядів: 19
 Друк

Під керівництвом виконуючої обов’язки голови РДА О.В.Славінської проведено засідання колегії Сквирської районної державної адміністрації.

У переддень Дня підприємця Оксана Вікторівна привітала підприємців району і вручила нагороди І.М.Король і Є.В.Кривенку.

Ряд підприємців отримали нагороди від голови районної ради В.В.Гриші.

Колегія  райдержадміністрації  заслухала наступні питання:

 

  1. 1. Про підготовку об`єктів соціально-культурного призначення Сквирського району до роботи в осінньо-зимових умовах 2019/2020 року.

Доповідач: Петрусевич І. О. – заступник голови райдержадміністрації;

Співдоповідач: Заболотний О. В. – начальник відділу освіти райдержадміністрації.

 

  1. 2. Про стан готовності житлово-комунального і дорожнього господарства м. Сквира до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 року.

Доповідач: Скочко В. А. – Сквирський міський голова.

 

  1. 3. Звіт про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади  виконавчим комітетом Пустоварівської  сільської ради.

Доповідач: Скочинський М. О. –Пустоварівський сільський голова.

 

  1. 4. Про розвиток туризму у Сквирському районі

Доповідач: Центило-Гіптенко О. Л. – начальник відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації. Переглядів: 89

  Read More...Друк

Переглядів: 47
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack