Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Травень 2018
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Четвер, 10 травня 2018


Друк

 

Рятувальники закликають не допускати пожеж в екосистемах!
На Київщині, як і по всій території України спостерігається підвищення температурних показників та по-справжньому спекотна погода. Недотримання правил пожежної безпеки (випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок) у цей період може стати причиною масштабних лісових та торф’яних пожеж...

При жаркій погоді, якщо дощів не буває протягом 15-18 днів, ліс стає настільки сухим, що будь-яке необережне поводження з вогнем викликає пожежу. В 90-97 випадках з 100 винуватцями виникнення лиха є люди, що не проявляють належної обережності при користуванні вогнем у місцях роботи і відпочинку. Частка пожеж від блискавок становить не більше 2% від загальної кількості. В окремих випадках причиною виникнення пожеж є сільськогосподарські пали, які проводяться з метою знищення минулорічної сухої трави і збагачення грунту. При поганому контролі вогонь часто йде в ліс.

З настанням літніх днів, більшість мешканців кожну вільну хвилину прагнуть проводити на природі, при цьому рідко замислюються над своєю поведінкою, особливо при поводженні з вогнем.
Піклування про лісові багатства, їх поповнення та збереження – завдання самої людини і вирішувати його потрібно повсякденно.

Щороку через безтурботне ставлення до лісових багатств з боку відпочиваючих, випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях та пустищах безжалісний вогонь знищує гектари «зелених легень». В результаті чого ліс перестає функціонувати як екологічна система, знищується все живе.

Свята, які зазвичай поєднані із відпочинком на природі. Такі святкування часто закінчуються лісовими пожежами.

З метою запобігання виникнення пожеж в лісових масивах працівники служби цивільного захисту закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в лісових масивах.

Перебуваючи в лісах, треба вибрати безпечне місце для розведення багаття та обкопати його. Не слід кидати непогашені недопалки цигарок, розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду під постійним наглядом. Збираючись додому, не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати піском.

Будьте вкрай уважними та обережними в суху пору року під час відпочинку. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісі».

При виявленні пожежі – не в падайте в паніку, не метушіться та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, негайно телефонуйте за номером «101». До прибуття пожежно-рятувальних підрозділів можна гасити тільки низові пожежі, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою чи засипаючи ґрунтом та затоптуючи ногами. До полум’я заввишки 1,5-2 метри наближатися не можна! Чекайте на рятувальників чи працівників лісного господарства.

В ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ СЕЗОН У ЛІСІ НЕПРИПУСТИМО:
– користуватися відкритим вогнем;

– залишати промаслений або просочений горючими речовинами обтиральний матеріал;

– заправляти пальним баки двигунів, використовувати несправні машини, палити або користуватися відкритим вогнем поблизу машин, що заправляють пальним;

– залишати пляшки або осколки скла, тому що вони здатні спрацювати як запалювальні лінзи;

– випалювати траву під деревами, на лісових галявинах, прогалинах, а також стерню на полях, у лісі;

– розводити багаття у хвойних молодняках, лісосіках, у місцях з сухою травою, під кронами дерев, а також на ділянках ушкодженого лісу.

Природні пожежі, особливо лісові, часто стають справжнім лихом. Згоряють величезні площі лісових масивів, знищуються заповідники, а часом і цілі екосистеми. Будь пожежа в лісі – це не безпричинне лихо. Іноді випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше – людина!

З пожежами в атмосферу викидається величезна кількість шкідливих речовин: вуглекислий газ, чадний газ і окис азоту. Від подібного задимлення страждають жителі міст і селищ, розташованих у безпосередній близькості з лісовими масивами.

Особливо небезпечно задимлення повітря для літніх людей, дітей першого року життя і новонароджених. У останніх, під дією диму, збільшується частота вроджених вад серця і захворювань органів дихання.

Люди самі стають причиною переважної більшості загорянь в лісах та лісопаркових зонах. В суху погоду і при сильному вітрі низова пожежа може швидко перерости у верховій, коли вогонь поширюється на крони дерев. Верхову пожежу загасити практично неможливо. У більшості випадків вдається лише стримувати їх ціною величезних зусиль, в очікуванні сильних дощів.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Людський фактор – головна причина лісових пожеж!!!

Сквирський РС ГУ ДСНС України у Київській області

 

 

Переглядів: 64
 Друк

 

Під час пожежі людина може отримати термічні опіки, спричинені контактом із полум’ям, розжареними предметами або рідинами, що горять. Вогонь здатний уразити відкриті ділянки тіла, зокрема обличчя та руки. Найбільш небезпечні опіки з’являються від палаючого одягу, який складно загасити або скинути.

Важкість опіку залежить від температури, причини виникнення, тривалості дії полум’я, місцезнаходження на тілі, площі ураження та глибини пошкодження, віку постраждалого і стану його здоров’я (зазвичай, люди старше 60 років, діти молодше 5 років і хронічні хворі важче переносять опіки, ніж решта).

Фахівці розрізняють чотири ступені опіків залежно від глибини та площі термічного ураження шкіри й тканин. Опік І ступеню характеризується почервонінням шкіри, набряком і болем. Опік II ступеню супроводжується утворенням пухирів, наповнених прозорою жовтуватою рідиною. Опік ІІІ ступеню поділяють на групи А та Б. При опіках ступеню ІІІ-А настає неповне омертвіння шкіри зі збереженням її паросткових зон. При опіку ступеню ІІІ-Б шкіра уражається на всю глибину. Опік IV ступеню – це найтяжча форма опіку, при якій ушкоджуються шкіра, м’язи, сухожилля, кістки тощо.

Порядок надання першої допомоги при різних ступенях опіків зображений на інфографіці, поданій нижче.

 

Переглядів: 62
 Друк

 

10 травня інспекторським складом Сквирського районного сектору проведено позапланову перевірку стану пожежної безпеки в будівлі торговельного комплексу «Кооператор» Київської Регіонспоживспілки. Під час перевірки з відповідальними особами були проведені інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки та порядку дій при виникненні пожежі.

Оглянуто, електрообладнання, зовнішнє та внутрішнє водопостачання, первинні засоби пожежогасіння.

Особливу увагу рятувальники звернули на стан шляхів евакуації, наявність автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення.

 

Переглядів: 61
 Друк

 

07 травня рятувальники Сквирського РС завітали до Комунального закладу Київської обласної ради «Великополовецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст..» та з метою відпрацювання дій в разі надзвичайної ситуації провели навчальну евакуацію учнів з приміщення школи. Також рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» надзвичайними розповіли школярам про правила безпечної поведінки та дотримання правил пожежної безпеки в побуті, небезпеку використання таких предметів, як сірники та петарди, про небезпеку вибухо-небезпечних та невідомих предметів.

Також дітям нагадали телефони екстрених служб та вручили відповідні тематичні пам’ятки та інформаційні листівки з питань безпеки

Сквирський РС ГУ ДСНС у Київській області

Переглядів: 65
 Друк

 

10 травня з метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації в мирний час та особливий період та згідно затвердженого план-графіка перевірок захисних споруд цивільного захисту на 2018 рік,   інспекторським складом Сквирського РС ГУ ДСНС України у Київській області, здійснено комісійне обстеження протирадіаційного укриття №153510, розташованого в Сквирській ЦРЛ, за адресою: м. Сквира, вул. Київська, 12.

Під час обстеження організовано проведення з працівниками данного об’єкту інструктажів з питань пожежної безпеки та цивільного захисту.

По завершенню керівництву об’єкту запропоновано привести у готовність за призначенням та відповідність вимогам чинного законодавства захисну споруду цивільного захисту.

Сквирський РС ГУ ДСНС України у Київській області

 

Переглядів: 67
 Друк

9 травня 2018 року пустоварівський «Колос» на своєму полі розгромив минулорічного переможця обласної першості, команду «Арсенал» з Фастівського регіону, в рамках 1/16 Кубка Київської області з футболу сезону 2018 року. Рахунок безжалісний та й голи були на всі смаки. У першому таймі вже на 10 хв. відкрив лік м’ячам чудовим ударом через себе Кутасевич. Через дві хвилини після акцентованого прострілу з флангу Бугаєнко забив головою. А Кривошеєв, граючий тренер аматорів із Пустоварівки, наче Мессі, обіграв у карному майданчику одразу трьох опонентів і переправив м’яча в сітку, з елегантною вишуканістю колишнього професіонала. Гру було зроблено. І в подальшому господарі не випускали ініціативи і впевнено вели гру, крапку в якій на 90-ій хв., неперевершеним ударом з двадцяти метрів у дев’ятку, поставив Гришин. Підсумковий результат матчу 8:1, який дозволив нашим футболістам вийти до наступного етапу розіграшу обласного Кубку. Після фінального свистка арбітра, вщерть заповнені трибуни ошатного сільського стадіону, гучними оваціями проводжали героїв цього феєричного матчу, з надією на подальші успішні виступи.

В наступній зустрічі, в рамках ІV туру першості Київської області, «Колос» 13 травня 2018 року прийматиме на своєму полі команду ВК «Система» ( м. Васильків). Початок о 17.00 год..

 

Переглядів: 196
 Друк

9 травня на Меморіалі Слави, що у м.Сквира відбувся урочистий мітинг-реквієм «Хай вічно горить вогонь пам’яті» з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Більше семи десятиліть минуло від того незабутнього травня 1945 року, а сьогодні величезний подвиг захисників і визволителів Вітчизни символізує тріумф справедливості, залишається невичерпним джерелом патріотизму та незалежної віри у свої сили. День Перемоги – це свято, що гуртує представників усіх поколінь в їхньому прагненні віддати данину шани й поваги воїнам-фронтовикам.

З вітальним словом до сивочолих ветеранів звернулися голова райдержадміністрації В.В. Галюк, голова районної ради В.В. Гриша, міський голова В.А. Скочко, голова районної організації ветеранів війни і ЗС М.І. Шевчук, районний військовий комісар Ю.П. Волинець.

Зокрема, Василь Васильович Галюк у своєму виступі зазначив: "Земний уклін усім, хто бився на фронтах Другої світової, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Подвиг ваш – безсмертний, пам’ять про вас, живих і мертвих, – нетлінна, вдячність народу – безмежна.

Дорогі ветерани! Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до ратного і громадянського обов’язку – це високий приклад для наслідування. Наш обов’язок – бути гідними вашого безприкладного життєвого подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі. Щороку свято 9 травня служитиме нагадуванням – немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі!

Вічна пам’ять тим, хто в різні часи загинув в пеклі боїв та відголосків війни!

Низький уклін тим, хто вистраждав і вижив!

З нагоди свята щиро бажаю вам, шановні ветерани, міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років активного життя, тепла людських стосунків та родинного затишку. Твердо віримо, що цьогорічний День Перемоги слугуватиме гуртуванню та єднанню української нації, додасть нам наснаги у подальшій розбудові демократичної та заможної держави."

Учасники мітингу Хвилиною Мовчання вшанували пам`ять тих, хто не повернувся із війни.

Панахиду за загиблими провів благочинний Сквирського району Віктор Скакевич. Вічний Вогонь незгасимо горить дні і ночі. Це вогонь пам’яті живих про загиблих, вогонь пам’яті серця.

Материнські руки Вітчизни високо піднесли імена патріотів і поставили їх на постамент вічності. У знак глибокої пошани, світлої пам’яті керівники району і міста, а також громадськість поклали квіти і гірлянди пам’яті до палаючого Вічного Вогню Меморіалу Пам’яті, Слави і Скорботи.

Того ж дня, перед початком мітингу-реквієму було пчас визволення м.Сквири у грудні 1943 року (речовий ринок, вул. Каштанова, 3 , м.Сквира).

А по завершенню заходу ветерани Другої світової війни, разом з керівництвом району і міста вшанували пам'ять розстріляних фашистами під час окупації, мирних жителів нашого міста біля пам`ятника жертвам фашистcького геноциду під час Другої світової війни на єврейському кладовищі (вул. Київська,44 , м.Сквира).

 

Переглядів: 292
 Друк

 

Будемо пам'ятати подвиг, що дав життя наступним поколінням, - Прем'єр-міністр під час зустрічі з ветеранами СКМУ

Ми пишаємось тими, хто приніс мир світові та Україні у Другій світовій війні. Про це сказав Глава Уряду Володимир Гройсман під час традиційного привітання з Днем перемоги у Другій світовій війні ветеранів-працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України.

«На жаль, в 2014 році ми почали писати нові сторінки боротьби, українці гідно стали на захист рідної землі. В ці часи випробувань дуже важливо пам’ятати подвиг ветеранів Другої світової війни, завдяки якому змогли жити багато наступних поколінь. Зараз наше завдання - бути гордістю своїх дідів. Пам’ятати всіх тих, хто не повернувся і віддав своє життя для наступних поколінь», - сказав Володимир Гройсман.

Зазначимо, у державному бюджеті на 2018 рік передбачається 1,3 млрд грн на разову грошову допомогу ветеранам війни та учасникам бойових дій. В залежності від категорії допомога сягатиме 3 685 грн.

Також у 2018 році відновлено програму з придбання житла для сімей загиблих та осіб з інвалідністю 1-2 групи з числа учасників бойових дій на території інших держав.

Переглядів: 172
  Read More...Друк

Хвилина пам'яті за участю ПРЕЗИДЕНТА.

https://fex.net/032075192417


https://fex.net/150650689752


Переглядів: 232
 Друк

У районному Будинку культури відбувся святковий концерт, присвячений Дню пам’яті і примирення «Вклонімося, моя Україно, цим людям величним і скромним.»

Виконавці-аматори , різні за віком, натхненно виконували пісні воєнних і післявоєнних часів.

Юні танцюристи радували глядачів своїм мистецтвом.

Зачаровані присутні щиро нагороджували учасників цього концерту аплодисментами і вигуками подяки.

 

Переглядів: 291
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack