Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Квітень 2018
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 28 29
30            
П'ятниця, 27 квітня 2018


Друк

 

Працівниками Сквирського районного сектору 27.04.2018 року проведено комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання та інформаційно-роз’янювальну роботу серед населення Шамраївської сільської ради. В ході заходу здійснено обхід домоволодінь багатодітних та сімей які опинилися в складних життєвих умовах, одиноких людей та інвалідів, проінструктовано населення щодо правил безпеки як у побуті, так і на вулиці, розповіли про порядок дій в разі знахідки вибухо-небезпечних та невідомих предметів.

Сквирський РС ГУ ДСНС

 

Переглядів: 77
 Друк

27 квітня рятувальники Сквирського РС завітали до Чубинецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-дитячий садок» та з метою відпрацювання дій в разі надзвичайної ситуації провели навчальну евакуацію учнів з приміщення школи. Також рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» надзвичайними розповіли школярам про правила безпечної поведінки та дотримання правил пожежної безпеки в побуті, небезпеку використання таких предметів, як сірники та петарди, про небезпеку вибухо-небезпечних та невідомих предметів.

Також дітям нагадали телефони екстрених служб та вручили відповідні тематичні пам’ятки та інформаційні листівки з питань безпеки

Сквирський РС ГУ ДСНС у Київській області

 

Переглядів: 81
 Друк

27 квітня рятувальники Сквирського РС завітали до Рудянської філії Шамраївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дошкільний навчальний заклад» та з метою відпрацювання дій в разі надзвичайної ситуації провели навчальну евакуацію учнів з приміщення школи. Також рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» надзвичайними розповіли школярам про правила безпечної поведінки та дотримання правил пожежної безпеки в побуті, небезпеку використання таких предметів, як сірники та петарди, про небезпеку вибухо-небезпечних та невідомих предметів.

Також дітям нагадали телефони екстрених служб та вручили відповідні тематичні пам’ятки та інформаційні листівки з питань безпеки

Сквирський РС ГУ ДСНС у Київській області

 

Переглядів: 135
 Друк

 

27 квітня інспекторським складом Сквирського РС ГУ ДСНС України у Київській області проведено перевірку Чубинецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- дитячий садок».

Під час перевірки з відповідальними особами були проведені інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки та порядку дій при виникненні пожежі.

Оглянуто, електрообладнання, зовнішнє водопостачання, первинні засоби пожежогасіння.

Особливу увагу звернули на стан шляхів евакуації.

Сквирський РС ГУ ДСНС

 

Переглядів: 63
 Друк

26 квітня 2018 року в рамках загальнообласної акції «Живи та працюй в Україні» у Сквирському районному будинку культури відбувся масовий профорієнтаційний захід Ямарок вакансій та професій.

Мета ярмарку вакансій: ознайомлення з основними джерелами інформації про вакансії, де шукачі роботи мають можливість поспілкуючись безпосередньо з роботодавцями знайти для себе варіанти роботи й планувати свої подальші дії, а роботодавці мають змогу підібрати такого працівника на вакантне місце, який найбільш відповідає їх вимогам.

Шукачі роботи спілкувались з представниками підприємств, а саме: ПРАТ «Білоцерківський консервний завод», ТДВ «Шамраївський цукровий завод», ТОВ Фірма «Грона», ДП ПАТ «Київхліб «Сквирський хлібозавод», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», ТОВ «Фабрика бакалейних продуктів», Державної прикордонної служби, Національної гвардії України та іншими. Шукачі роботи змогу підбирати вакансії, пройти співбесіду з роботодавцем та отримати направлення на працевлаштування.

Переглядів: 158
  Read More...Друк

 

Аналіз результатів

економічного і соціального розвитку Сквирського району

за січень-червень 2018 року

(у порівнянні з показниками ІІ кварталу 2017 року)

 

1. Соціальна сфера.

1.1. Молодіжна політика.

Станом на 01.07.2018 року в районі нараховується 9884  молодого населення віком від 14 до 35 років, що складає 26% до загальної кількості населення. Сільської молоді - 5635, міської молоді - 4249. Жіночої статі -4812, чоловічої статі -5072.

Рішенням сесії Сквирської районної ради від 26.02.2015 року № 01-10-06 затверджено «Комплексну програму підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки».

В молодіжній сфері в районі діють три громадські молодіжні організації.

Налагоджена співпраця з районними молодіжними організаціями. При Сквирському РЦДЮТ створена і діє Сквирська районна рада дітей «Лідер». Спільно проводяться тренінги для молодіжних лідерів, навчальні семінари для юнацтва, волонтерів. Члени молодіжних організацій постійно залучаються до спільних молодіжних акцій, широкого інформування населення.

З метою роз’яснення та інформування про права споживачів, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі створений і діє інформаційний консультативний молодіжний центр «Світ споживача».

Також в районі діє громадська організація «Спілка Української молоді», яка налічує близько 50 членів. Мета спілки - виховання молоді в патріотичному дусі та готовності працювати на благо України.

1.2. Зайнятість населення та ринок праці.

Відповідно до Програми, основною метою щодо забезпечення зайнятості населення  протягом І півріччя 2018 року було сприяння забезпеченню повної, продуктивної зайнятості населення району, надання якісних соціальних послуг населенню та роботодавцям шляхом ефективного регулювання регіонального ринку праці за допомогою економічного, організаційного та правового механізмів.

Протягом І півріччя 2018 року діяльність Сквирського районного центру зайнятості була спрямована на реалізацію чинного законодавства щодо забезпечення соціального захисту населення від безробіття, зокрема виконання Програми зайнятості населення на 2018-2021 роки, підвищення ефективності та якості обслуговування громадян в період пошуку ними роботи. Особлива увага спеціалістів районного центру зайнятості була зосереджена на наданні соціальних послуг внутрішньопереміщеним особам та військовослужбовцям, які звільнилися з зони АТО.

Протягом січня - червня 2018 року за отриманням соціальних послуг до центру зайнятості звернулося 234 незайнятих громадян, в т.ч. 2 внутрішньопереміщені особи та 11 військовослужбовців, які звільнились із зони проведення АТО, що на 31 осіб більше ніж протягом І півріччя 2017 р.. Всього за звітний період на обліку в центрі зайнятості перебувало 581 особи, в т.ч. на обліку перебувало 4 внутрішньопереміщені особи та 43 військовослужбовців, які звільнились із зони проведення АТО, що на 33 особи більше, ніж протягом звітного періоду 2017 року( відповідно 548 осіб в 2017 році). Груповими масовими профорієнтаційними заходами було охоплено 5136 осіб, що на 1107 особи більше ніж протягом січня-червня 2017 року (4029 осіб за даний період 2017 року).

За сприяння служби зайнятості району протягом І півріччя 2018 року працевлаштовані 377 осіб, що становить 79,8% до показника програми зайнятості на 2018 рік.

Протягом І півріччя 2018 року за сприянням центру зайнятості із 426 вакансій укомплектовано 377 що становить 88,5 %. Рівень укомплектування вакансій становить 79,8%. Протягом І півріччя 2017 року було укомплектовано 204 вакансії, рівень укомплектування вакансій становив 42%.

Особлива увага приділяється службою зайнятості соціально незахищеним категоріям громадян, які не здатні на рівні з іншими конкурувати на ринку праці та потребують додаткових гарантій у працевлаштуванні. На обліку в центрі зайнятості в звітному періоді перебувало 261 особа, із категорії соціально не захищених, це 45,0% від загальної чисельності незайнятих громадян.

Показник працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту, становить 81 особа, що на 4 особи менше, ніж за І півріччя 2017 року. Рівень працевлаштування цієї категорії громадян становить 31,0%.

Станом на 01.07.2018 з числа тих, хто перебував на обліку, статус безробітного мали 286 осіб. З них 154 особи становили жінки, 82 особи молодь до 35 років, 2- внутрішньопереміщені особи та 20 учасників АТО. Рівень зареєстрованого безробіття в районі становить 1,5%, проти 1,9% аналогічного періоду 2017 року.

Одним з напрямків підтримки безробітних є допомога служби зайнятості у започаткуванні ними власної справи. В звітному періоді було направлено та закінчили навчання за напрямком «Впровадження підприємницької діяльності» 1 безробітну особу (учасника АТО), який отримав допомогу на започаткування власної справи в сумі 26,15 тис.грн.

Протягом І півріччя 2018 року у тимчасових та громадських роботах взяли участь 112 осіб з числа безробітних громадян (за відповідний період 2017 року – 49 осіб). Професійне навчання проходили 60 безробітних громадян, що становить 10,3% від загальної чисельності незайнятих.

1.3. Заробітна плата та стан її виплати.

Головними пріоритетами соціальної політики району в 2018 році є запобігання зниженню рівня життя населення і наступне його підвищення в міру стабілізації економіки за рахунок забезпечення зростання його доходів, детінізація виплати заробітної плати, підвищення частки заробітної плати в структурі доходів, що призведе до зростання купівельної спроможності мешканців району.

За попередніми даними, згідно вибіркового обстеження зі статистики праці підприємств Сквирського району очікується, що середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника району за І півріччя 2018 рік становитиме 7120,0 грн., (факт за 2017 рік – 6593 грн.) що на 29,1 % більше рівня заробітної плати за І півріччя 2017 року та в 4,1 рази перевищує рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн.) та на 1,65 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати. Програмою соціально-економічного і культурного розвитку району на 2018 рік передбачено зростання заробітної плати на 17,0%, згідно очікуваних показників розмір середньомісячної заробітної плати по району за І півріччя 2018 року збільшився на 8,0 %.

На початок 2018 року, за статистичними даними, заборгованість із заробітної плати на підприємствах району відсутня. Станом на 01.06.2018 року ситуація не змінилась.

За звітний період проведено 3 засідання тимчасової комісії з погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій,  податків, зборів, стипендій та інших соціальних виплат та 3 засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної виплати та зайнятості населення. Проведено аналіз рівня оплати праці в першому півріччі  2018 року на підприємствах, в установах та організаціях району. За інформацією  суб’єктів господарювання  середня заробітна плата на одного працівника склала  7100  грн.

Проведено аналіз рівня оплати праці на підприємствах району (23 підприємства різних галузей) за ІІ квартал 2018 рік. Середня заробітна плата на одного працівника склала  7119,9 грн.

Серед роботодавців району проводиться роз’яснювальна робота щодо забезпечення реалізації рішень уряду, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати.  За звітний період спеціалістами  відділу з питань праці управління:

 • надано 193 консультації з питань дотримання законодавства про оплату та охорону праці;
 • проводиться моніторинг стану погашення заборгованості із заробітної плати, результати якого надавалися щотижнево в департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

Проведено 2 засідання районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких розглядалися питання дотримання вимог законодавства з питань охорони праці суб’єктами господарювання, аналіз виробничого та невиробничого травматизму в районі, підготовки та проведення в районі тижня охорони праці з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні, проведення медичного огляду працівників та атестації робочих місць на підприємствах району.

У рамках підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні організовано та проведено районний конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей». Відзначено грамотами та цінними подарунками учнів навчальних закладів міста та району, які взяли активну участь у конкурсі. Кращі роботи направлені на обласний етап конкурсу.

В І півріччі 2018 року  проведено 5 семінарів - нарад із інженерами з охорони праці, відповідальними особами та працівниками підприємств, установ, організацій району. На поліпшення умов праці, безпеки на виробництві підприємства, установи , організації району в  І першому півріччі 2018 року витратили близько 13,1 млн. грн.

В березні організовано та проведено навчання з електробезпеки 40 працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки, та відповідальних осіб підприємств району.

Управління соціального захисту населення здійснює повідомну реєстрацію колективних договорів та угод суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють виробничу діяльність на території Сквирського району. На звітну дату в управлінні зберігаються копії 179 колективних договорів та 2 регіональні колективні угоди. В першому півріччі 2018 року зареєстровано 8 колективних договорів та 5 змін до діючих.

1.4. Пенсійне забезпечення.

Відповідно до Програми, головною ціллю на 2018 рік є підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян шляхом забезпечення вчасної і в повному обсязі виплати призначених пенсій та прийняття рішень про призначення (перерахунок) пенсій у встановлені терміни і відповідно до чинного законодавства.

Протягом І півріччя 2018  року пенсії виплачувались вчасно та в повному обсязі. Станом на 01.07.2018 р., на обліку в управлінні перебуває 12253 пенсіонерів.

Із загальної кількості пенсіонерів через поштові відділення пенсію отримує 7645 пенсіонерів, а 4608 пенсіонерів отримують через банківські установи, що становить 37,6%  від загальної кількості. Середній розмір пенсії по управлінню становить 2076,33 грн.

За 1 півріччя 2018 року до бюджету Пенсійного фонду України у Сквирському районі надійшло власних коштів 51610,28 тис. грн., в т.ч.: страхових внесків – 206,19 тис. грн. та частина розмежування від єдиного соціального внеску – 51404,09 тис. грн., що на 6579,22 тис. грн. більше або 114,61 % в порівнянні з відповідним періодом 2017 року.

В порівнянні з відповідним періодом 2017 року надходження власних коштів збільшилося на 14,61% або на 6579,22 тис. грн.

Станом на 1 липня 2018 року, забезпеченість власними коштами потреби на виплату пенсій та допомоги складає 32,83 %, що в порівнянні з 1 півріччям 2017 року на 0,18% більше.

За січень-червень 2018 року надійшло 249,8 тис. грн. збору з окремих видів господарських операцій, що на 298,7 тис. грн. менше ніж за відповідний період 2017 року.

Станом на 01.07.2018 року заборгованість зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування підприємств, установ, організацій складає 21,6 тис грн.

За 1 півріччя 2018 року відбулося 3 засідання комісії з питань забезпечення своєчасної сплати податків, виплати заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат, на якому розглядалися боржники зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, та боржники по відшкодуванню пільгових пенсій. Зобов’язано платників вжити конкретні заходи щодо погашення боргів до Пенсійного фонду та проведено 1 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

За січень - червень 2018 року проведено 3 спільних нарад з працівниками ДВС у Сквирському районі та ознайомлені з виконавчими провадженнями для прискорення та повноти виконання наказів адміністративного суду про стягнення заборгованості з юридичних та фізичних осіб на користь ПФУ.

Станом на 01.07.2018  року заходами примусового стягнення забезпечено 20,0 тис грн., з яких судових рішень по боргах зі страхових внесків - 2,8 тис грн., по відшкодуванню пільгових пенсій – 17,2 тис. грн.

За січень - червень 2018 року до Київського окружного адміністративного суду подано 4 позови щодо відшкодування коштів на виплату та доставку пільгових пенсій на користь ПФУ на суму 34,3 тис грн.

В результаті вжитих спільних заходів з ДВС в рахунок погашення боргу до Пенсійного фонду за 1 півріччя 2018 року надійшло коштів в сумі 11,8 тис. грн. по відшкодуванню пільгових пенсій (ТДВ СЦЗ “Промінь”).

Питання погашення заборгованості перед бюджетом Пенсійного фонду перебуває під постійним контролем управління.

1.5. Соціальний захист населення.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.07.2018 року перебуває 2765 отримувачів допомог та компенсацій; 7979 сімей, які отримують субсидію на житлово-комунальні послуги, тверде паливо і скраплений газ в опалювальний період 2017/2018 років.

Райдержадміністрацією проведено інформаційно–розʼяснювальну роботу серед населення щодо призначення субсидій з урахуванням змін, які відбулися з травня 2018 року, а також щодо впровадження монетизації енергоощадним субсидіантам. Згідно поданих списків  організацій – надавачів послуг, управлінням прийнято та опрацьовано 3235 заяв від населення на повернення невикористаних сум субсидій (2028,2 тис. грн.), з них виплачено до 01.01.2018 року кошти по 2587 заявам: по газу на суму 1618, 5 тис. грн., та 1 заява монетизації по світлу на суму 136,00 грн. Решту частини заяв (647 заяв на суму 409162,99 грн.) не виплачено із-за відсутності фінансування коштів державного бюджету.

Відділом соціальних допомог та компенсацій станом на 1 липня 2018 року прийнято 2456 заяву для призначення всіх видів допомог та субсидій. З початку року призначено 2760 допомог та субсидій відповідно до поданих заяв.

Профінансовано і виплачено станом на 1 липня 2018 року 93634,8 тис. грн. на всі види допомог, заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 31076,3 тис. грн., на тверде паливо та скраплений газ 327,1 тис. грн.

Державні допомоги фінансуються за рахунок коштів державного бюджету України та за рахунок видатків місцевих бюджетів, так у І півріччі 2018 року видатки на фінансування вищевказаних допомог були такими:

(тис.грн.)

Вид соціальної допомоги

Нараховано

Профінансо-вано

Заборгованість станом на 01.04.2018

Допомога при народженні дитини

8492,1

8492,1

0,0

Допомога при усиновленні дитини

38,7

38,7

0,0

Допомога у зв'язку з вагітністю і пологами

166,9

166,9

0,0

Допомога на догляд за дитиною віком до 3 років

0,0

0,0

0,0

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

1576,1

1576,1

0,0

Допомога на дітей одиноким матерям

4374,4

4374,4

0,0

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

6021,2

6016,8

4,4

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям 

3995,4

3995,4

0,0

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

121,0

121,0

0,0

Допомога на догляд за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу

512,7

512,7

0,0

Державна соціальна допомога на дітей сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам вихователям і прийомним батькам за надання соцпослуг у ДБСТ та прийомних сім’ях

607,4

607,4

0,0

Щомісячна адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО

631,5

631,5

0,0

Виплата грошової компенсації фізичним особам, які надають соцпослуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги

241,9

241,9

0,0

Субсидія населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг

95598,2

64521,9

31076,3

Субсидія населенню для відшкодування витрат на придбання твердого  та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу

1206,7

879,6

327,1

Одноразова грошова допомога особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі в масових акцій громадського протесту, що відбулися у період з 21.11.2013р. по 21.02.2016р.

349,3

349,3

0,0

Одноразова грошова допомога особам, які отримали легкі тілесні ушкодження під час участі в масових акцій громадського протесту, що відбулися у період з 21.11.2013р. по 21.02.2016р.

137,5

137,5

0,0

Одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання    України «Мати-героїня»

0,0

0,0

0,0

Надання державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, державної соціальної  допомоги на догляд

976,5

970,7

5,8

Надання щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

0,9

0,9

0,0

Всього:

125048,4

93634,8

31413,6

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям» та Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, діє комісія при райдержадміністрації з питань надання житлових субсидій, соціальних допомог та пільг за фактичним місцем проживання. Протягом І півріччі 2018 року відбулося 9 засідань комісії, за результатами прийнято рішення щодо призначення субсидії 864 домогосподарству, 45 особам соціальних допомог та 21 особам пільг, призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним 156 особам за фактичним місцем проживання.

На виконання Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», даній категорії громадян нараховано та виплачено 631,5 тис. грн. допомоги, заборгованість відсутня.

Управлінням соціального захисту населення проводиться  інформаційно-роз‘яснювальна робота щодо посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги. В районній газеті «Вісник Сквирщини», на офіційних сайтах  райдержадміністрації, міської та районної рад  публікується інформація про порядок та умови надання житлової субсидії, компенсації додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг, державних допомог, огляд проблемних питань, що стосуються призначення населенню субсидій, компенсацій тощо.

В районі станом на 01.07.2018 проживає 3384 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 635 мають статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 2749 осіб мають статус потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 414 дітей, що потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи. Крім того, на обліку перебуває 114 дружин (чоловіків) померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, 4 громадян, які брали участь у ліквідації інших аварій.

В І півріччі 2018 року встановлено статус постраждалого (поновлення статусу у зв’язку з втратою посвідчення) та видано посвідчень 26 особам, прийнято 584 особи та надано їм консультації.

Відповідно до нового порядку забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, віднесених до 1 категорії,  узгоджено із санаторно-курортними закладами терміни оздоровлення та складено і зареєстровано в управлінні казначейської служби 37 тристоронніх договорів на оздоровлення. Станом на 01.07.2018 оздоровлено 10 осіб.

В І півріччі 2018 року цій категорії громадян нараховано:

 • компенсацію на продукти харчування, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС – 780 особам на суму 1314,0 тис. грн. (заборгованість відсутня);
 • компенсацію за шкоду заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 206 особам на суму 34,8 тис. грн. (заборгованість відсутня);
 • видатки на оплату додаткової відпустки громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи – 19 особам на суму 66 тис. грн.
 • оплата санаторно-курортного лікування громадян віднесеннях до категорії 1 – оздоровлено 62 особи, санаторно-курортним закладам оплачено всі кошти згідно актів наданих послуг – 29,8 тис грн.

Одним із головних завдань роботи управління соціального захисту є створення та підтримка в актуальному стані Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Станом на 01.07.2018, в Єдиному державному реєстрі за видами пільг перебуває 9060 особи, в тому числі: ветеранів війни -1426, дітей війни - 3989, ветеранів праці - 3220, постраждалих від аварії на ЧАЕС - 1053, багатодітних сімей - 924.

В І півріччі 2018 року за пільгове забезпечення нараховано 6091,9 тис. грн., з них не погашеної заборгованості за минулі роки 65,9 тис. грн. Профінансовано 7076,8 тис. грн., з них погашено заборгованість 2017 рік в сумі 1190,4 тис. грн. Загальна заборгованість станом на 01.07.2018 складає 271,5 тис. грн.

Відповідно до районної цільової програми «Турбота» проведено 6 засідання координаційної ради, на яких виділено матеріальну допомогу 219 особам на суму 270,3 тис. грн. На 2018 рік районним бюджетом затверджено коштів в сумі 315,8 тис. грн.(до кінця року сума буде уточнена).

Відповідно до районної комплексної програми соціальної підтримки військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2018 роки проведено 11 засідань координаційної ради, на яких виділено матеріальну допомогу 99 особам на суму 117,8 тис. грн., на 2018 рік районним бюджетом затверджено коштів в сумі 150,0 тис. грн.

З метою зниження соціальної напруги та у зв’язку із відсутністю фінансування деяких пільг з державного бюджету райдержадміністрацією розроблено:

- районну Програму з відшкодування пільг за послуги зв’язку (встановлення квартирних телефонів та знижка на абонплату за користування телефоном) окремим категоріям громадян Сквирського району на 2017-2019 роки, яку схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації № 565 від 20.09.2017 та затверджено рішенням сесії районної ради № 06-18-07 від 26.10.2017 (фінансування в І півріччі 2018 року не було);

- районну комплексну Програму фінансового забезпечення компенсації  пільгового проїзду окремих категорій громадян та інших пільг, передбачених законодавством, у Сквирському районі на 2018-2019 роки, яку схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації № 43 від 29.01.2018, та затверджено рішенням сесії районної ради № 10-22-07 від 01.03.2018 (фінансування в І півріччі 2018 року не було).

Встановлення статусів згідно Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» передбачає видачу посвідчень видачу відповідних посвідчень «Інвалід війни», «Учасник війни», «Член сім’ї загиблого», які дають право на пільги:

Видано

І півріччя 2018 рік

пільгових посвідчень, в т.ч. :

«інваліда війни»;

«учасника війни»;

«члена сім»ї загиблого (померлого) ветерана війни»;

«ветеран праці»

29 посвідчень та 3 вкладки

22 посвідчень та 3 вкладки,

2 посвідчення,

4  посвідчення,

1 посвідчення

Для забезпечення інвалідів та ветеранів війни, згідно розподілу департаменту соціального  захисту населення в 2018 році управлінням видано 3 путівки на санаторно-курортне лікування у санаторіях, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, за якими оздоровлення отримали 3 інвалідів війни, (в т.ч. 1 – з супроводом), 1 учасник бойових дій та 1 інвалід загального захворювання. Путівки видані відповідно до медичних рекомендацій. У разі відмови громадян від проходження санаторно-курортного лікування складаються відповідні акти на основі письмових заяв. Так, у звітному періоді оформлено акти - відмови від 28 громадян.

Станом на 01.07.2018 року на обліку перебуває 67 особових справ осіб інвалідністю, які перебувають на обліку на забезпечення автомобілями безоплатно або на пільгових умовах. Виплачено грошову компенсацію 94 особам на транспортне обслуговування та на бензин і технічне обслуговування автомобіля на загальну суму 22167,368 грн..

На виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 28.02.2011року №158 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю та непрацюючим малозабезпеченим особам»  виплачено  матеріальну допомогу 6 малозабезпеченим особам та  2 особам з інвалідністю на загальну суму 5492,00 грн. На звітну дату прийнято 52 заяви.

В І півріччі 2018 році перевірено правильність призначення і виплати 1009 пенсійних справ (особових рахунків), з них: 157– новопризначені, 550 – перерахунків, 302 – виплат одноразової допомоги на поховання, недоотриманої пенсії та відрахування. Виявлено 3 порушення та повернуто 27 справ на доопрацювання.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.2017 року №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції», в управлінні на обліку перебуває 364 внутрішньо переміщених осіб, з них в І півріччі 2018 року зареєстровано 20 громадян. Управлінням розроблено Програму інтеграції, соціальної адаптації та захисту внутрішньо переміщених осіб на 2018-2019, яку схвалено розпорядженням голови Сквирської РДА №705 від 30.11.2017 та затверджено рішенням сесії районної ради від 01.03.2018 року.

На виконання бюджетної програми 2505150 «Заходи з психологічної реабілітації. Соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням»  було розроблено план заходів та затверджено розпорядженням голови адміністрації від 28.01.2018  №47 «Про використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції».

В червні 2018 року два учасника АТО звернулися з заявою до управління соціального захисту населення Сквирської РДА щодо проходження професійної адаптації за спеціальністю водій категорії «С,Е»,«D». Станом на 01.07.2018 року Сквирському району кошти щодо проходження професійної адаптації не виділялися, управлінням соціального захисту населення надіслано потребу в фінансуванні щодо проходження професійної адаптації учасників антитерористичної операції до департаменту соціального захисту населення Київської ОДА .

Відповідно до постанови  КМУ від 31.03.2015 року №200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням»станом на 01.07.2018 року 16 учасників бойових дій  та одна особа з інвалідністю перебувають на обліку щодо проходження санаторно-курортного оздоровлення.

Відповідно до розподілу коштів для санаторно-курортного лікування на 2018 рік Сквирському району  виділено 118181 грн. (для 14осіб). Учасникам АТО управління пропонує  перелік санаторно-курортних закладів на 2018 рік  для самостійного вибору   для подальшого укладення  тристороннього договору. З 11 учасниками бойових дій антитерористичної операції  та з однією особою з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи укладено   угоди на оздоровлення протягом травня-жовтня 2018 року на загальну суму 96767,86 грн. у санаторіях: «Трускавецький» м.Трускавець, «Київ плюс» м. Моршин, «Дніпро-Бескид» м.Трускавець, «Кирилівка» с. Кирилівка Запоріжська обл., «Сонячне Закарпаття» Закарпатська обл., «Верховина» Закарпатська обл., Міжгірський район с. Сойми .

З одним учасником антитерористичної операції укладено договір про надання послуг із психологічної реабілітації із ДП «Санаторій «Верховина» закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця».

На  виконання доручення голови Київської обласної державної адміністрації від 30.09.2014 №11-14-7565 згідно листа Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України, про чисельність інвалідів війни, учасників бойових дій та учасників війни, які перебувають на квартирному обліку, щомісячно подається інформація до ДСЗН Київської ОДА.

Згідно до Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 утворено комісію, яка затверджена розпорядженням голови адміністрації від 25.01.2018 року № 38. В І кварталі 2018 року рішенням комісії грошову компенсацію призначено:

- Тлостюк Клавдії Миколаївні (3 категорія - член сім’ї загиблого) в сумі 555748,67 грн.;

- Фурманюку Петру Івановичу (особа з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи) всумі667238,67 грн.

Виплачено грошову компенсацію в сумі 672465,00 грн. Шульзі Яні Сергіївні (1 категорія – член сім’ї загиблого).

Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян обслуговує 591 особу, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома. Територіальний центр пропонує клієнтам до 70 видів соціальних послуг. У підпорядкуванні територіального центру – Горобіївське та Самгородоцьке відділення стаціонарного догляду постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян на 50 ліжко-місць

Управлінням направлено до Сквирського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 56 осіб, з них: 54 особи до відділення соціальної допомоги вдома, 2 особи в стаціонарне відділення с. Горобіївка. Для 2 осіб направлено клопотання до департаменту соціального захисту населення щодо видачі путівки до психоневрологічного інтернату .

Станом на 01.07.2018 у двох відділеннях проживає  43 особи. Вартість утримання підопічних в стаціонарних відділеннях у середньому за місяць складає 5167,00грн., вартість харчування одного підопічного на день становить  37,79грн., вартість утримання –166,71 грн.

1.6. Житлове будівництво.

Протягом І півріччя 2018 року, за попередніми даними відділу статистики в Сквирському районі, в експлуатацію введено 4 індивідуальних житлових будинки, в тому числі в місті 2 будинки та 2 в селах району, крім того введено в експлуатацію багатоквартирний житловий будинок в м. Сквира по вул. Богачевського, 9а, забудовник ТОВ «Будівельна компанія «ВТМ» загальною площею 2750 м кв. в т.ч. житлова площа -1949,3 м кв. Загальна площа введеного в експлуатацію житла становить 3256,0 кв. м.

1.7. Містобудівна діяльність.

Протягом 1 півріччя 2018 року сектором містобудування та архітектури Сквирської райдержадміністрації проведено наступну роботу:

 • надано 4 містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок на проектування наступних об’єктів:

-   Реконструкція частини існуючої будівлі гаражів-мехмайстерні та будівництво КПП по вул. Шевченка, 7А в с. Нова Пустоварівка в адміністративних межах Тарасівської сільської ради  Сквирського району Київської області. Замовник: СУНАП «Інтерагро Сквира»;

-   Реконструкція власного нежитлового приміщення колишня квартира №17 на 1поверсі 5-ти поверхового житлового будинку під виставковий зал непродовольчих товарів  в м. Сквира, вул. Соборна, 29. Замовник: громадянин України Березовський Олександр Вікторович;

-    Будівництво підвідних інженерних мереж водо – та електропостачання до існуючого кондитерського виробництва ТОВ «Грона-Партнер» по вул. Залізнична, 10 в м. Сквира. Замовник: ТОВ «Грона-Партнер».

-   Будівництво допоміжних приміщень та трибун сільського футбольного стадіону по вул. Гагаріна,1 в с. Пустоварівка Сквирського району Київської області. Замовник: Пустоварівська сільська рада.

 • Проведено 4 засідання архітектурно-містобудівної ради  по розгляду наступної проектної і містобудівної документації з оформленням протоколів з відповідними зауваженнями та рекомендаціями:

- Проект ДПТ під будівництво садибного житлового будинку та господарських будівель і споруд на земельній ділянці площею 0,25га по вул. Травнева в с. Селезенівка Сквирського району Київської області; замовник – Селезенівська сільська рада, інвестор – гр. Єнзель М.І. (протокол №1 від 14.02.2018р.);

- ДПТ під облаштування зупинки міського типу з приблокованим торгівельним кіоском (павільйоном) на площі Героїв Небесної Сотні в м. Сквира Київської області; замовник - Сквирська міська рада; інвестор – ПП «Центуріон Плюс» (протокол №2 від 28.03.2018р.);

- ДПТ під розміщення культової будівлі «Зал царства Свідків Єгови» по вул.Гоголя, 10 в м.Сквира Київської області; замовник - Сквирська міська рада; інвестор – Релігійна громада Свідків Єгови у Голосіївському районі м.Києва (протокол №3 від16.05.2018р.);

- ДПТ під розміщення культової будівлі «Зал царства Свідків Єгови» по вул.Гоголя, 10 в м.Сквира Київської області; замовник - Сквирська міська рада; інвестор – Релігійна громада Свідків Єгови у Голосіївському районі м.Києва (повторне засідання, протокол №4 від15.06.2018р.).

Надано 316 висновків по розгляду землевпорядних документацій, які надходили в сектор  містобудування в установленому порядку через Центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації.

Видано 22 будівельні паспорти по питаннях індивідуального будівництва на власних присадибних земельних ділянках, з них:  на будівництво індивідуальних житлових будинків 12, в т.ч. по м. Сквира - 3, по селах району - 8. На будівництво надвірних господарських будівель (сараїв, гаражів, літніх кухонь, тощо) - 11, в т.ч. по м. Сквира  - 4, по селах району - 7.

Ведеться робота по розробленню Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» для Сквирського району на 2018-2022 роки. Про хід розроблення Програми доповідалося на колегії райдержадміністрації від 20.02.2018р.

Підготовлено дев’ять проектів листів Сквирської райдержадміністрації та КП «СКГ» до різних установ та організацій області та району для збору вихідних даних на розроблення ДПТ по реконструкції паспортизованого сміттєзвалища (полігону твердих побутових відходів) на території Сквирської міської ради за межами населеного пункту, та постійно здійснюється моніторинг по цьому питанню, про що неодноразово доповідалося на апаратних нарадах у голови райдержадміністрації.

Відповідно до розпорядження райдержадміністрації №516 від 28.08.2017р. організовано та проведено громадські слухання щодо врахування громадських інтересів при розробленні проекту містобудівної документації – ДПТ земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів для відведення її в постійне користування КП»СКГ» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів та проведення його реконструкції та підготовлено протокол.

Проводиться контроль за ходом виконання Програми розробки містобудівної документації в Сквирському районі на 2017-2020 роки, що схвалена розпорядженням голови Сквирської райдержадміністрації № 519 від 31.08.2017р. та затверджена рішенням сесії Сквирської районної ради №11-17-07 від 28.09.2017р.

Так, виготовлено генеральні плани для сіл В.Єрчики, Руда, Шамраївка, розпочато виготовлення генеральних планів для сіл Великополовецьке, Мала Михайлівка, Малі Лисовці, Миньківці, Тхорівка, Пищики, Безугляки, Шапіївка та Токарівка. Протягом І півріччя 2018 року розглядалися пропозиції проектних організацій (розробників генеральних планів цих населених пунктів) та були підписані завдання і деякі вихідні дані на розроблення цих генеральних планів.

1.8. Формування спроможних територіальних громад.

У Сквирському районі триває активна робота щодо впровадження реформи децентралізації, яка розпочалася у 2015 році, зокрема щодо формування спроможних територіальних громад, як одного із головних напрямів цієї реформи. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 1206 "Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Київської області" (із змінами, внесеними розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 266-р) затверджено розроблений Київською облдержадміністрацією проект перспективного плану формування територій громад Київської області для 29 громад (далі – Перспективний план).

З метою інформаційно-просвітницького сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад у Сквирському районі проведено такі заходи:

- у січні 2017 року відбувся семінар з питання децентралізації та об’єднання територіальних громад, який проводили народний депутат України Дерев’янко Ю.Б. та експерт Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ з питань об’єднання територіальних громад, депутат Коростишівської об’єднаної територіальної громади Собольський А.

- у червні 2017 року за ініціативи Сквирської міської ради, асоціації об’єднаних територіальних громад спільно з Фондом міжнародної солідарності (Польща) та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ проведено семінар на тему «Участь суспільства у прийнятті рішень в громадах»,

- 14 липня 2017 року проведено розширене засідання колегії за участю голів сільських рад, на якому розглянуто питання про порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання державної підтримки об’єднаним територіальним громадам.

Сесією Сквирської міської ради прийнято рішення від 12.03.2015 № 1376-61-VІ «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад», яким надано згоду на добровільне об’єднання територіальних громад із адміністративним центром у місті Сквира. Всім сільським радам на території району надіслано відповідні листи з пропозиціями про об’єднання. На цей час отримано погодження від 5 сільських рад, таких як: Домантівська, Кам`яногребельська, Великоєрчиківська, Селезенівська. Рішення Сквирської міської ради про об’єднання з цими сільськими радами не приймалося.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 164 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року» до Центральної виборчої комісії разом із супровідними листами надійшли звернення обласних державних адміністрацій з доданими до них документами щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у зв’язку з утворенням у зазначених областях об’єднаних територіальних громад.

Розглянувши вказані звернення, Центральна виборча комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою Комісії від 12 лютого 2016 року № 32 (із змінами) (далі – Порядок).

Протягом 2017 року відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" з населених пунктів Білоцерківського та Сквирського районів створено Фурсівську ОТГ, до складу ввійшли два населені пункти Сквирського району – с. Пищики та с. Безугляки. 29 жовтня 2017 року відбулися вибори у Фурсівській об’єднані територіальні громаді.

20.07.2018 В актовому залі Пищиківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся виїзний семінар присвячений стану, проблемам та перспективи реалізації реформи децентралізації влади.

Зі вступним словом до учасників семінару звернувся голова Сквирської районної державної адміністрації Василь Васильович Галюк.

На семінарі були заслухано і обговорено питання «про сучасний стан, проблеми та перспективи реалізації реформи децентралізації влади, підтримку формування спроможних об’єднаних територіальних громад у Київській області» доповідачі Бабенюк Василь Григорович, заступник директора департаменту – начальник управління містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації та Любімов Олег Вікторович, директор Київського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування

1.9. Житлово-комунальне господарство.

Протягом І півріччя  2018  року в районі продовжувалася робота, спрямована на забезпечення потреб населення та господарського комплексу Сквирщини у наданні послуг житлово-комунального господарства.

За І  півріччя 2018 року комунальним підприємством «Сквирське комунальне господарство» реалізовано послуг на суму 4680,1 тис. грн., що на 31,3 % менше, ніж за І півріччя 2017 року, в тому числі послуги водопостачання та водовідведення – 1805,7 тис. грн., житлово-комунального господарства – 2874,4 тис. грн.

КП «Сквирське комунальне господарство» протягом І кварталу 2018 року подано в мережу 201,7 тис. куб. м питної води, що на 2,5 тис. куб. м більше, ніж за відповідний період 2017 року, пропущено 76,6 тис. куб. м стічних вод , що на 5,5 тис. куб. м менше  за відповідний період 2017 року.

У районі розроблена Програма забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки, яка схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 29.07.2011 № 413 та затверджена рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.11.2011 № 05-09-06. У 2017 році райдержадміністрацією підготовлено зміни до програми та розроблено План заходів щодо забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2017-2020 роки (третій етап), який схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації від 02.02.2017 № 52 та затверджено рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.02.2017 № 13-13-07.

В зазначеному Плані заходів передбачено заходи з покращення якості питної води, в т.ч. заходи з санітарної обробки криниць та інших джерел водопостачання, з реконструкції існуючих мереж водопостачання та будівництво нових, які необхідні для забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою, з пониження енергоємності мереж та зниження собівартості водопостачання.

Сквирською міською та сільськими радами району за кошти місцевих бюджетів виготовлено ряд проектно-кошторисних документацій та разом з експертними звітами подано до облдержадміністрації для фінансуватися за рахунок субвенції з державного бюджету або співфінансування.

Рішенням сесії Сквирської міської ради  №541-26-VII від 26 грудня 2017 року було затверджено програму «Про затвердження міської Програми ефективної роботи та реформування житлово – комунального господарства міста Сквира з централізованого водопостачання та водовідведення на 2018 рік».

Рішенням сесії № 665-30-VII від 21 червня  2018 року було затверджено зміни до Програми ефективної роботи та реформування житлово-комунального господарства міста Сквира з централізованого водопостачання та водовідведення на 2018 рік, фінансовий ресурс якої визначений в обсязі 3763,3 тис.грн. на нове будівництво водонапірної станції №9 м. Сквира - 1340,7  тис.грн.; будівництво артезіанської свердловини мікрорайону Слобода. – 1059,776 тис.грн.; реконструкція водонапірної станції №8 в м. Сквира  - 863,424  тис.грн; ремонт самопливних каналізаційних колекторів, перекладання (санація) аварійних вуличних каналізаційних мереж, ремонт очисних споруд та каналізаційно-насосних станцій.  – 500,0 тис. грн.

Виконання даних робіт дасть змогу покращити якісний та кількісний стан води в місті.

З метою забезпечення населення м. Сквира якісною питною водою протягом I півріччя 2018 року КП «Сквирське комунальне господарство» проводились ремонти бюветів, вуличних колонок, стояків, ремонти насосного обладнання артезіанських свердловин та насосних станцій водопровідних та каналізаційних мереж, каналізаційних очисних споруд, замінювалось зношене насосне обладнання на нове.

Роботи щодо будівництва установки пом’якшення води на ВНС-2 в м. Сквира та капітальний ремонт станції знезалізнення питної води з установкою додаткового фільтра в м. Сквира –  не проводились.

Міською та деякими сільськими радами Сквирського району розроблено та затверджено місцеві Програми забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості.

У 2017 році виконкомом Шамраївської сільської ради виготовлено проектно-кошторисну документацію «Будівництво 3-х бюветних свердловин». Загальна кошторисна вартість будівництва складає 1499,843 тис.грн. Цей об’єкт є в програмі соціально-культурного розвитку  Київської області на 2018 рік, будівництво буде профінансовано за кошти обласного бюджету та співфінансування з місцевого бюджету. Сесія сільської ради передбачила кошти на співфінансування в сумі 177.578 тис. грн. Роботи по не розпочато.

Малолисовецькою сільською радою поновлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію існуючих водопровідних мереж по вул. Миру, Львівська, Леніна, Радянське Прикарпаття, Дружби народів в с. Миньківці Сквирського району Київської області. Реконструкція  існуючого  водогону буде здійснено відповідно до програми  «Питна вода Київщини на 2017-2020 роки» за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 2363,458 тис. грн. та коштів співфінасуванння з місцевого бюджету - 417,081 тис. грн.

1.10. Енергозабезпечення та енергозбереження.

В умовах значного підвищення вартості енергоносіїв, все більш актуальним є питання ефективного використання всіх видів енергоресурсів. З цією метою у районі розроблена «Програма енергозбереження Сквирського району на 2018-2020 роки».

Протягом 2017 року за кошти інвесторів проведено роботи по переведенню котелень на альтернативні види палива у Шамраївському НВК  та  Кривошиїнському НВО та за I квартал 2018 року Шапіївському НВК  на альтернативні види палива (кошти інвесторів).

У І півріччі 2018 року проведено заміну 10 вікон та 4 дверей на енергозберігаючі у бюджетних установах і організаціях, а саме: за кошти місцевих бюджетів у адмінприміщеннях  с. Мовчанівка (с. Рибчинці замінено 5 вікон та 2 дверей в сільському клубі, двері в Мовчанівському ФАПі, двері в Мовчанівському ДНЗ), с. Кривощиїнці (5 вікон в Кривошиїнській амбулаторії).

З метою проведення реконструкції та відновленню мереж вуличного освітлення в населених пунктах району протягом І кварталу2018 року за кошти місцевих бюджетів (1856,47 тис. грн.) проведено роботи по поточному ремонту вуличного освітлення у селах Тарасівка, Селезенівка, Горобіївка, Дулицьке, Антонів, Самгородок, Тхорівка, Оріховець, Великі Єрчики, Красноліси, Шамраївка, Великополовецьке, Малі Лисовці, Буки, Домантівка, Калена, Рогізна,  Пустоварівка, м. Сквира. Також  за кошти місцевих бюджетів виготовлено проектно-кошторисні документації на реконструкції вуличного освітлення  населених пунктах району.

У районі діє загальнодержавна і обласна програми з енергозбереження (відшкодування частини суми кредиту для мешканців індивідуальних будинків та багатоповерхівок на енергоефективні матеріали та обладнання). Через відділення Ощадбанку з початку 2018 року видано 37 кредитів на суму 1059,877 тис. грн. по державній програмі.

За ЕСКО механізмами проводиться енергосервіс будівель Сквирського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – дитячий садок» (модернізація системи опалення), Сквирського ДНЗ №2 (модернізація системи опалення) та Сквирського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – дитячий садок». Станом на 01.07.2018 року заключено три енергосервісні договори.

Станом на 01.07.2018 заборгованість місцевих бюджетів за спожитий природний газ (Сквирська дільниця Білоцерківського ТВ ТОВ «Київоблгаз збут») відсутня, рівень оплати 100 %. Протягом 2018 року заборгованість місцевого бюджету порівняно з початком року зменшилась  на 27,83 тис. грн. Заборгованість по державному бюджету відсутня рівень  оплати 100  %. Інформація щодо заборгованості населення за спожитий природний газ дільницею не надається.

Станом на 01.07.2018 заборгованість за спожиту електричну енергію (Сквирський районний підрозділ ПАТ «Київобленерго») місцевих бюджетів відсутня, рівень оплати 100 %. Інформація щодо заборгованості населення за спожиту електроенергію підрозділом не надається.

Станом на 01.07.2018 заборгованість за водопостачання та водовідведення (КП «Сквирське комунальне господарство») місцевих бюджетів становить 37,77 тис. грн., рівень оплати 92 %. Протягом 2018 року заборгованість місцевого бюджету порівняно з початком року збільшилась на 15,56 тис. грн. Станом на 01.07.2018 переплата населення становить 453,27 тис. грн., рівень оплати 54 %.

Станом на 01.07.2018 заборгованість з оплати використаних енергоносіїв підприємств, установ та організацій, що фінансуються з місцевих бюджетів відсутня.

Сквирська райдержадміністрація здійснює щомісячний моніторинг за ходом виконання судових рішень по стягненню заборгованості за житлово-комунальні послуги. Станом на 01.07.2018 у Сквирському районному відділі державної виконавчої служби перебуває 1 рішення  суду на суму 2750,52 грн   і перебуває на виконанні в бухгалтеріях за місцем отримання доходів боржниками.

КП «Сквирське комунальне господарство» здійснює претензійно-позовну роботу щодо стягнення заборгованості. Сквирською дільницею Білоцерківського ТВ ТОВ «Київоблгаз збут» та Сквирським районним підрозділом ПАТ «Київобленерго» в разі виникнення заборгованості та порушення умов договору щодо сплати вартості наданих послуг надсилається попередження боржнику.

КП «Сквирське комунальне господарство» здійснює претензійно-позовну роботу щодо стягнення заборгованості. Сквирською дільницею Білоцерківського ТВ ТОВ «Київоблгаз збут» та Сквирським районним підрозділом ПАТ «Київобленерго» в разі виникнення заборгованості та порушення умов договору щодо сплати вартості наданих послуг надсилається попередження боржнику.

2. Гуманітарна сфера.

2.1. Освіта.

В освітній системі району в 2017/2018 навчальному році функціонує 23 заклади загальної середньої освіти (6 міських закладів та 17 сільських), навчається 3463 учні, 8 закладів дошкільної освіти та 2 заклади позашкільної освіти (районний центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа), 2 дитячі будинки для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 класи заочної форми навчання працюють при Сквирській загальноосвітній школі № 1.

Загальна кількість учнів 1-11 класів – 3463 учнів, із них першокласників – 363 учні.

Різними формами дошкільної освіти охоплено 1094 дитини віком від 0 до 6 років, що становить 80% від загальної кількості дітей віком від 0 до 6 років. Усі діти п’ятирічного віку охоплені різними формами дошкільної освіти.

Для дітей із вадами фізичного та розумового розвитку організовано індивідуальне навчання (50 учнів). Протягом 2017/2018 навчального року  працювали інклюзивні класи на базі Сквирської ЗОШ №3, Сквирської ЗОШ №2, Самгородоцької ЗОШ, Кривошиїнського НВО та Буківського НВК, організовано роботу інклюзивних дошкільних груп у Горобіївському НВК, Дулицькому НВО, Самгородоцькому ДНЗ, Сквирському ДНЗ №6.

Перші класи Сквирської ЗОШ №2, НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.» та Шамраївського НВК беруть участь у дослідно-експериментальної роботі за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти».

На базі НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.» продовжують працювати міжшкільні факультативи з української мови, історії України, математики та біології.

Безкоштовним гарячим харчуванням охоплено учнів 1-4 класів, учні та діти дошкільного віку із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ях", діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідністю з числа дошкільників, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах, в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти; дітей, один із батьків яких призваний по мобілізації; діти демобілізованих учасників антитерористичної операції та батьки яких несуть службу за контрактом на період проведення антитерористичної операції, діти військовослужбовців, які загинули, виконуючи свої службові обов'язки під час перебування в зоні антитерористичної операції; діти із сімей учасників антитерористичної операції, які померли; діти з сімей внутрішньо переміщених осіб.

Середня вартість харчування з розрахунку на один робочий день місяця на одну дитину: у закладах загальної середньої освіти сільської місцевості 12,00 грн; у місті Сквира, Великополовецькому навчально-виховному комплексі та Сквирському навчально-виховному комплексі – за результатами тендерних торгів (щоденне одноразове харчування); у закладах дошкільної освіти, у дошкільних групах навчально-виховних об'єднань та навчально-виховних комплексів сільської місцевості 20,00 грн, у місті Сквира 27,00 грн; у Сквирському дитячому будинку "Надія" 52,00 грн (чотириразове  харчування).

Розмір батьківської плати за харчування вихованців закладів дошкільної освіти, дошкільних груп навчально-виховних об'єднань та навчально-виховних комплексів складає: у місті Сквира 60 % від вартості харчування в день; у сільській місцевості 50 % від вартості харчування в день; на 50 відсотків зменшено розмір плати для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей.

Підвозом шкільним автобусами на навчання забезпечені всі діти сільських населених пунктів, у яких відсутні навчальні заклади.

Протягом звітного періоду в освітній системі району основна увага була зосереджена на створенні належних умов функціонування навчальних закладів різних типів, покращення їх матеріально-технічного стану, забезпечення педагогічними кадрами, наданні якісних освітніх послуг.

Протягом І півріччя 2018 року були виконані такі ремонтні роботи в навчальних закладах Сквирського району:

1)      Розпочато капітальний ремонт інклюзивно-ресурсного центру в приміщенні Сквирського НВК «ЗОШ  І-ІІІ ступенів №4 – дитячий садок».

2)      Проведено поточний ремонт для створення сучасного освітнього середовища у кабінетах для перших класів у Буківському НВК. Планується провести поточний ремонт у Кривошиїнському НВК, Великополовецькому НВК та в НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів»;

3)      Проведено поточний ремонт харчоблоків у Сквирському ДНЗ №1 та Рудянському ДНЗ. Планується провести поточний ремонт харчоблоків у Сквирському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – дитячий садок», Пустоварівському НВК. Розпочато ремонт у Сквирській ЗОШ №1;

4)      Проведено поточний ремонт даху у Рудянській філії Шамраївського НВК, Самгородоцькому ДНЗ та Самгородоцькій ЗОШ. Завершено реконструкцію даху Сквирського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – дитячий садок»;

5)      Заплановано провести заміну вікон на енергозберігаючі у Кривошиїнськму НВК (3 шт.), Антонівському НВО (12 шт.), Сквирськомц НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – дитячий садок» (4 шт.), Сквирській ЗОШ №3 (8 шт.) та Великополовецькому НВК (5 шт.);

6)      У березні 2018 року переведено котельню Шапіївського НВК на альтернативні види палива (дрова). До 01.10.2018 року планується перевести котельні Сквирського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – дитячий садок» та Рудянської філії Шамраївського НВК на альтернативні види палива;

7)      Проводиться поточний ремонт котельного господарства навчальних закладів (повірка манометрів, коректорів газу, димовентиляційних каналів, тощо);

8)      Проведено перезарядку вогнегасників для навчальних закладів;

9)      Розпочато проведення замірів опору ізоляції;

10)  За ЕСКО механізмами проводиться енергосервіс будівель Сквирського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – дитячий садок» (модернізація системи опалення), Сквирського ДНЗ №2 (модернізація системи опалення) та Сквирського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – дитячий садок» (встановлення піролізних котлів, циркуляційних насосів, тощо).

З метою належного проведення заходів з оздоровчої літньої кампанії у 2018 році, забезпечення додержання вимог законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку дітей із  29.05.2018 по 15.06.2018 року  на базі загальноосвітніх навчальних закладів Сквирського району працювали 19  пришкільних таборів  з денним пребуванням дітей  з них 6 – у міських, 13 – у сільських школах.

У пришкільних таборах відпочинком охоплено 890 дітей, діти пільгових категорій – 739. Гарячим харчуванням були забезпечені всі учні за бюджетні кошти з розрахунку 19,80 грн.(місто), 15,00 грн.(село).

З 29 травня по 14 червня 2018 року на базі НВК Сквирський ліцей, Сквирської ЗОШ  №3 працювали мовні табори з денним перебуванням дітей для організованого відпочинку учнів.

Протягом червня на базі Сквирської ЗОШ №2 та Сквирського НВК працювали районні мовні табори з денним перебуванням дітей за проектом «Go Camp». У мовних таборах відпочивали – 325 учнів

З 06 червня 2018 року на базі Сквирської ЗОШ №2 працював  табір національно-патріотичного виховання  «Крок за кроком», за програмою Спілки Української Молоді в Україні. У таборі відпочивали 43 учні: із Сквирської ЗОШ № 2, ЗОШ № 1, Оріховецького НВК.

На базі Чубинецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» працює районний дитячий заміський оздоровчий табір «Росич-2018».

У таборі протягом І зміни оздоровлено 48 дітей із Донецької області, ІІ зміни оздоровлено – 55 учнів, ІІІ зміна – 60 дітей, VІ зміна – планується оздоровити 55 дітей.

Перевага в оздоровленні надається дітям-сиротам, дітям-інвалідам, дітям – з багатодітних, малозабезпечених родин, обдарованим дітям, дітям, що мають посвідчення постраждалих від наслідків Чорнобильської авварії, дітям з девіантною поведінкою, та таким, що опинилися у складних життєвих обставинах діти, один з батьків яких є учасником антитерористичної операції, діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів.

2.2. Національно-патріотичне виховання.

У лютому 2017 року сесією районної ради затверджено районну Програму «Національно - патріотичного виховання дітей та молоді у Сквирському районі на 2017-2020 роки». Відповідно до Програми, розпорядженням голови райдержадміністрації від 17.02.2017 року №84 створено Координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Сквирській райдержадміністрації.

З метою формування національної свідомості та патріотичного виховання молоді в  першому півріччі 2018 року в районі проведені наступні заходи:

- в січні 2018 року районною громадською організацією СУМ проведено Екскурсію  до Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» (молодь діаспори – дітям бійців АТО);

- першість міста з гандболу серед юнаків та дівчат на кубок Героя Радянського Союзу М.М.Ольшевського;

- першість району з баскетболу серед юнаків з нагоди міжнародного Дня воїнів- інтернаціоналістів;

- фото – виставка «Воїни-афганці нашого села»;

- акція «Ви повинні жити в нашій пам’яті Небесна сотня»;

- відкриття меморіальної дошки загиблим Героям АТО в с. Горобіївка;

- районний етап  Всеукраїнського конкурсу есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток»;

- всеукраїнський турнір з гандболу серед юніорок на кубок олімпійської чемпіонки Л.М.Панчук–Коломієць;

- акція «Ви повинні жити в нашій пам’яті Небесна сотня»;

- районний право просвітницький проект  «Я маю право!»;

- висунення кандидата на присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України;

-велопробіг з нагоди Дня пам’яті та примирення;

- районний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);

- презентація книги А.І.Гальчинського «По нашій вулиці з оркестром»;

- всеукраїнський фестиваль «Ми – діти твої, Україно»;

- військово-патріотичний табір «Крок за кроком».

Національно – патріотичне виховання дітей та молоді займає особливе місце в роботі бібліотек, спрямоване на вшанування Героїв боротьби за незалежність і територіальну цілісність України та воїнів АТО. Цьогоріч вдруге 18.05.2018 року відбувся щорічний районний літературний конкурс «Сильні духом, вільні серцем працюють поруч» в двох номінаціях: «Читці – аматори», та «Авторська поезія». У ньому взяли участь 42 учасники – читачі бібліотек централізованої бібліотечної системи.

2.3. Охорона здоров`я.

Галузь охорони здоров’я Сквирського району представлена двома закладами охорони здоров’я – Сквирська центральна районна лікарня на 145 ліжок та КЗ „Сквирський центр первинної медико-санітарної допомоги”, до складу якого входять 46 структурних підрозділів, з них 9 лікарських амбулаторій та 35 фельдшерських пунктів, в т.ч. 2 фельдшерсько-акушерських.

Забезпеченість стаціонарними ліжками складає 40,7(обласний показник – 49,9) показник збільшився за рахунок зменшення кількості населення району, ФП с.Безугляки  та ФАП с.Пищики відійшли до Фурсівської ОТГ.

За 1 півріччя 2018 року в стаціонарних відділеннях лікарні проліковано 2489 хворих (І півріччя 2017 року - 2362), середнє число днів зайнятості ліжка – 157,4 (1 півріччя 2017 рік – 158,6), обласний показник – 322,55, середнє перебування хворого на ліжку становить – 9,1, обіг ліжка – 17,1. Проведено 509 оперативних втручань (в І півріччі 2017 року – 481).

Фінансування на медикаменти на 1 ліжко-день становило 10,20 грн., фінансування на харчування на 1 ліжко-день – 6,89 грн.

В поліклінічному відділенні Сквирської ЦРЛ прийнято за І півріччя  2018 року 81452 осіб, у І півріччі 2017 року – 82081 пацієнтів. Прийом проводять вузькі спеціалісти: офтальмолог, лор, онколог, невролог, ендокринолог, хірург, кардіолог, дерматолог, психіатр, травматолог, уролог, акушер-гінеколог, фтизіатр, стоматологи.

Протягом І півріччя 2018 року проведено в кабінетах:

- ультразвукового дослідження - 5017, в І півріччі 2017 року – 5174 ;

- функціональної діагностики – 5180 електрокардіограм та ін досліджень, в І півріччі 2017 року – 5632;

- в рентгенологічному кабінеті – 12290 рентген обстежень, в І півріччі. 2017 року – 10166;

- ендоскопії – 360 обстежень, в І півріччі 2017 року – 253.

В лабораторному відділенні проведено 309393 аналізів, в І півріччі. 2017 року – 342542.

У фізіотерапевтичному кабінеті пройшли лікування 1981 осіб, в І півріччі. 2017 року – 2151 особи, у кабінеті ЛФК – 1071 осіб, в І півріччі. 2017 року  - 1068.

За 1 півріччя 2018 року стоматологами було прийнято -14486 осіб (в І півріччі. 2017 року  – 14131), з них дітей – 4094 (в І півріччі. 2017 року  - 4655).

Лікарями КЗ „Сквирський ЦПМСД” за І півріччя. 2018 року прийнято 501717 пацієнтів (в І півріччі. 2017 року - 498845), в тому числі дітей - 15137 (в І півріччі. 2017 року  - 14792).

Кількість відвідувань лікарями вдома за І півріччя  2018 року – 9957 (в І півріччі. 2017 року  - 10917). Стаціонарів на дому проведено 1404 в в І півріччі. 2017 року  – 1257. На денних стаціонарах проліковано в І півріччі 2018 р. – 1344 хворих (в І півріччі. 2017 року  – 1141). Відділенням невідкладної медичної допомоги в І півріччі 2018 року проведено 1513 виїздів, в т. ч. дітям до 17 років – 110, в І півріччі. 2017 року – 1632 , в т. ч. дітям до 17 років – 254. Відвідування до фельдшерів фельдшерських пунктів – 35972, в І півріччі. 2017 року - 34835. Викликів на дому – 9903, в І півріччі. 2017 року  – 12754.

За результатами І півріччя 2018 року галузь охорони здоров’я профінансована на суму – 26874,2 тис. грн. (по Сквирській ЦРЛ на суму – 14395,2 тис. грн., по Сквирському ЦПМСД на суму - 7523,5 тис. грн.).

Фінансування на одного жителя склало 755,1 грн.

Однією з головних проблем діяльності медичних закладів району залишається незадовільне забезпечення кадрами, особливо лікарськими. В районі налічується 115,75 штатних одиниць лікарів, фактично зайнято 88,25, з них фізичних осіб лікарів – 74. Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення становить 32,5 забезпеченість фізичними особами лікарів на 10 тис. населення становить – 20,7.

Медичну допомогу в районі надає 329 медичних працівників, в т.ч.: 74 лікарі, 255 середніх медичних працівники.

Незважаючи на поліпшення фінансування галузі, воно залишається недостатнім. Лікувальні заклади району не повністю забезпечені обладнанням та інвентарем. Залишається незадовільним матеріально-технічний стан підрозділів Сквирського ЦПМСД, фельдшерських пунктів, які функціонують в сільській місцевості.

Сквирський ЦПМСД

З першого квітня 2018 року почався наступний етап реформування первинної медичної допомоги, а саме - вибір сімейного лікаря (терапевта, педіатра) та підпис з ним декларацій.

Станом на 11.07.2018 року підписано декларацій - 14528, що становить - 40,8% від приписного населення. У районі працюють 13 кабінетів для підписання декларацій, 8 по сільським амбулаторіям та 5 кабінетів по міській амбулаторії.

У середньому по району кожен тиждень підписується – 1700 декларацій, тобто щоденно 350 – 400 декларацій. Кожен уповноважений підписує в день від 27 до 30 декларацій (на оформлення підписання одної декларації витрачається 25 – 30 хвилин робочого часу).

По плану підпису декларацій на 01.07.2018 року було заплановано підписання 30 % від потреби декларацій, підписано - 35,7%.

На 01.08.2018 року заплановано підписання 50 % від потреби, очікується підписання  (згідно середньому приросту)  - 58,6%, що приблизно складе – 20630 осіб.

Станом на 01.09.2018 року заплановано підписання 75 % від потреби, очікується підписання (згідно середньому приросту) - 77,7%, що приблизно складе – 27639 осіб.

За І півріччя 2018 року придбано комп’ютерну техніку на суму – 160 тис. грн.

Поточні та капітальні ремонти приміщень закладів Сквирського ЦПМСД  в І півріччі 2018 року не проводились.

Сквирська ЦРЛ:

Придбано медичне обладнання на суму – 257548,0 грн .(датчик ультразвуковий, нейростимулятор). Поточні та капітальні ремонти в І півріччі 2018 року не проводились.

2.4. Культура.

Головними цілями на 2018 рік є забезпечення в районі реалізації державної політики у сфері культури і мистецтва, створення соціально-економічних та організаційних умов для функціонування і розвитку закладів культури.

На Сквирщині ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для реалізації на території району державної політики у сфері культури і мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної і бібліотечної роботи, розвитку туристичної сфери. З 01.01.2018 року відбулися зміни в мережі закладів культури району: Пищиківський сільський Будинок культури, Безугляцький сільський клуб, Пищиківська та Безугляцька бібліотеки відійшли до Фурсівської ОТГ. Всю іншу мережу закладів культури в районі було збережено.

В районі збережено основну мережу закладів культури: 40 бібліотек, 38 клубних закладів, районний народний краєзнавчий музей, дитяча школа мистецтв.

Клубні заклади є головним осередком розвитку аматорського мистецтва та народної творчості в районі. Протягом І півріччя 2018 року творчі колективи були постійними учасниками  різноманітних фестивалів, конкурсів, оглядів обласного та Всеукраїнського рівнів.

Централізована клубна система

Протягом першого кварталу 2018 року творчі колективи були постійними учасниками різноманітних фестивалів, конкурсів, оглядів обласного та Всеукраїнського рівнів, а саме:

 • фольклорний ансамбль «Серпанок» Дулицького сільського Будинку культури, керівник Бойко С.Г. взяли участь в ІІ обласному фестивалі різдвяних обрядодійств «Нова радість» в м. Буча та нагороджені дипломом за «Краще виконання колядки,щедрівки, засівальної»;
 • Інна Чернявська учасниця драматичного гуртка Самгородоцького сільського Будинку культури приймала участь в ХХУІІ обласному огляді – конкурсі читців ім.Т.Г.Шевченка в с.Новосілки та стала дипломантом;
 • Народна аматорська вокально-естрадна студія «Пісенні ключі» Сквирського будинку культури в м. Б.Церква підтвердила звання «Народної»;
 • участь гурту «Любисток» у ІІ Всеукраїнському фестивалі «Ми – діти твої,Україно!» (31.05.2018 року) с.Пустоварівка,Сквирського району, Київської області;
 • участь гурту «Любисток» в Міжнародному фестивалі – конкурсі «Все починається з любові» м.Київ (02.06.2018 року) та зайняли 2-ге місце;
 • участь колективу троїстих музик гурту «Лотоки» та жіночого вокального ансамблю «Перевесло» Пустоварівського сільського Будинку культури  на обласному фольклорно-етнографічному святі «Купальські ночі»,під гаслом «Цвіт папороті шукатимемо гуртом « в с.Немирівці  Ружинського району Житомирської області (06.07.2018 року).

В районі функціонує 36 клубних установ:  районний Будинок культури та 35 сільських клубних установ, в яких діють 174 клубні формування, любительських об'єднань та клубів за інтересами – 9. В централізованій клубній системі працюють творчі колективи різних жанрів: вокально-хорові – 68; хореографічні - 4; драматичні гуртки – 22; гуртки художнього читання – 29; оркестри та інструментальні ансамблі – 6.

В районі діють 4 колективи, яким присвоєно звання «народний»:

 • народний аматорський хор районного Будинку культури, керівник Дроздов П.С.;
 • народний аматорський ансамбль української пісні «Надія», керівник Вітенко Б.П.;
 • народна аматорська вокально-естрадна студія «Пісенні ключі», керівник Клебанівська О.С.;
 • народний фольклорний ансамбль «Терниця» Чубинецького сільського Будинку культури, керівник Лисиця В.М.

Протягом звітного періоду в районі пройшли різноманітні фестивалі, заходи по підвищенню кваліфікації клубних працівників району,  а саме:

-  УІІ районний фольклорний фестиваль «Різдвяна зірка» (19.01.2018 року), в якому взяло участь 16 творчих колективів;

-  районний огляд – конкурс читців – аматорів «В душі народу – Кобзареве слово» (01-02.03.2018 року), взяло участь більше 60 учасників.

-   виїзний семінар – практикум «Підготовка та святкування циклу новорічно-різдвяних свят» на базі Пустоварівського сільського Будинку культури.

-  районний фестиваль-конкурс військово-патріотичної творчості «Пам'ять серця», взяло участь у різних жанрах 59 учасників;

-  виїзний практикум «Досвід роботи з сімейного виховання у клубному закладі: свято «Уклін тобі, кохана ненько» до Дня Матері»;

-   виїзний семінар «Досвід роботи з дозвілля населення у клубному закладі:свято «Моє село – найкраще місце на землі»» на базі Шаліївського сільського Будинку культури.

Вживалися заходи, спрямовані на поліпшення матеріально-технічного стану клубних закладів культури. Дулицьким будинком культури було витрачено 17,7 тис.грн., Селезенівським будинком культури – 10,8 тис.грн., Кривошиїнським будинком культури -3,0 тис.грн., Рудянським сільським клубом (на виготовлення проектно-кошторисної документації) - 280,0 тис.грн. - кошти спонсорів та сільської ради.

Придбано за кошти субвенції комплекти музичної апаратури для клубних установ сіл: Дулицьке, Руда, Самгородок, Великі Єрчики. Для покращення роботи творчих колективів районного Будинку культури придбано баян та активну колонку.

Дитяча школа мистецтв

Контингент дитячої школи мистецтв становить 415 учнів, в групі естетичного розвитку налічується  22 дітей. Охоплення учнів загальноосвітніх шкіл району навчанням у школі мистецтв 11,77 %. Школа мистецтв має п’ять класів в селах: Кривошиїнці, Великополовецьке, Горобіївка, Пустоварівка, Шамраївка  де  навчається 57 сільських учнів, з них 8 вихованці дитячого будинку „Надія”  та  8  вихованців дитячого будинку сімейного типу родини Бондарів.

В школі працюють відділи: фортепіанний, народний, струнно-щипковий, струнно-смичковий, духовий, теоретичний, хореографічний, театральний, відділи образотворчого мистецтва та естрадного вокалу, групи курсу естетичного розвитку «Промінчики» та іноземної мови (польської).

Протягом І півріччя 2018 року учні та викладачі Сквирської дитячої школи мистецтв прийняли участь у шкільних, районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних заходах.

17.02.18 р. – концерт та виставка художніх робіт викладачів школи;

22.02.18 р. – Шиманська Іванна, учениця відділу образотворчого мистецтва (викл. Охрімовський В.П.) стала дипломантом в ХХІ обласному конкурсі в рамках фестивалю дитячої творчості «Дебют»;

28.02.2018  – участь в обласному академічному концерті учня відділу духових та ударних інструментів Заруднюка Арсенія (викл. Липовий С.А.);

01.03.2018 – викладач Клюєнкова Т.П. виборола І місце у ІІІ Міжнародному конкурсі «Мамине щастя»;

06.03.2018 – участь у районному концерті до Міжнародного жіночого дня 8 Березня;

16.03.2018 - участь хореографічного колективу «Веселий сонях» у районному концерті до Шевченківських днів;

15.03.2018 року учні дитячого духового оркестру (кер. Мельник І.П.)  зайняли ІІІ місце в обласному конкурсі в рамках фестивалю дитячої творчості «Дебют»;

18.03.18 р. – Рибак Олена – учениця відділу театрального мистецтва (викл. Синяговська Є.І.) – отримала ІІ місце в обласному конкурсі в рамках фестивалю дитячої творчості «Дебют»;

10.04.18р. – Обласний академічний концерт в номінації «естрадний вокал» ;

18-19.04.18р.- Участь вокального відділу у районному фестивалі-конкурсі військово-патріотичної пісні «Пам’ять серця» ;

21.04.18р.- Участь учнів відділу хореографії у ХХІ обласному конкурсі в рамках фестивалю дитячої творчості «Дебют». ІІІ місце – «зразковий» хореографічний колектив «Веселий сонях» (викл. Коваль Л.В.) ;

28.04.18р. – Всеукраїнський конкурс «Неопалима купина» ім. А.Кондрашевського. Участь Оленчука Іллі, Кордуна Андрія (балалайка) (викл. Зальманович З.О.) ;

29.04.18р. – Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Разом граємо, співаємо, танцюємо». Учні вокального відділу Саградян Алварт – Гран-прі, Майок Анна, Саградян Вартуш, Гамаюнова Любов – І місце, Безродних Анна – ІІ місце, Птушкіна Марія, Корзун Неоніла  – ІІІ місце (викл. Журбенко О.В.), Гільченко Дарина – ІІІ місце (викл. Моцна І.Л.). Корзун Неоніла  – ІІІ місце, номінація «фортепіано» (викл. Безродних Н.О.) ;

29.04.18р. – Міжнародний фестиваль-конкурс «Супер - діти». Поворознік Марія – І премія, Мельник Анастасія, Хлєбік Марія - ІІ премія, Яковець Вікторія – ІІІ премія (викл. Клебанівська О.О.);

02.05.18р. – Відбірковий тур до обласного конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України» серед учнів вокального відділу;

08.05.18р.- «День пам’яті і примирення». Районний концерт за участі «зразкового» хореографічного колективу «Веселий сонях» та вокального відділу;

11.05.18р. – Звітний концерт школи;

12.05.18р. – ІУ Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Зірковий тріумф». І, ІІ місця виборов хореографічний колектив «Ocean dance» (викл. Тищенко А.А.) ;

16-21.05.18р. – Міжнародний фестиваль мистецтв, Туреччина, м. Манавгат. Участь «зразкового хореографічного колективу «Веселий сонях» (викл. Коваль Л.В.). Нагороджені кубком та дипломами;

17.05.18р. – Свято вишиванки. Пісня про вишиванку у виконанні учениці вокального відділу Мельник Юлії;

18.05.18р. – Благодійний концерт до Дня захисту дітей за участі вокального відділу;

19-20.05.18р. – Міжнародний відкритий вокальний естрадно-джазовий конкурс-фестиваль «YONG LEFT BANK». Вокалістка Марія Хлэбік  – ІУ місце (викл.КлебанівськаО.С.);

27.05.18р. – Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль-конкурс «Зіркова феєрія»: Мельник Анастасія, Яковець Вікторія – ІІ місце (викл. Клебанівська О.О.);

31.05.18р. – ІІ Відкритий Всеукраїнський фестиваль «Ми – діти твої, Україно!», с.Пустоварівка. Участь хореографічного, вокального відділів, ансамблів барабанщиць, бандуристів, троїстих музик. Майстер-клас та виставка відділу образотворчого мистецтва;

01.06.2018р. – участь Саградян Вартуш (викл.Журбенко О.В.) у Першому гала-концерті дитячої творчості Київської області «Яскраві діти України»;

06.06.18р. – Випускний вечір  дитячої школи мистецтв;

19.06.2018р. – презентація персональної виставки художніх робіт директора дитячої школи мистецтв Горкуші О.В. «Симфонія Всесвіту».

Централізована бібліотечна система

Сквирська централізована бібліотечна система об’єднує 38 бібліотек: центральну районну, центральну дитячу бібліотеки, Слободянську бібліотеку – філію та 35 сільських бібліотек. З 01.01.2018 року відбулися зміни в мережі бібліотек району: Пищиківська та Безугляцька бібліотеки відійшли до Фурсівської ОТГ.

Робота бібліотек в сучасних умовах орієнтована на користувача. Саме завдяки тісній співпраці із сільськими радами, клубними установами, навчальними закладами на рівні відбуваються тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру.

Бібліотеки активно долучилися до правопросвітницького проекту «Я маю право», літературної акції «Читання з воїном», районного огляду – конкурсу читців – аматорів «В душі народу Кобзареве слово», соціологічного дослідження «Краща книга 2018 року», а читачка Великоєрчиківської сільської бібліотеки – філії, член літературного об'єднання «Сузір'я» Тетяна Ніколюк представила наш район в краєзнавчому проекті літераторів «Молоді імена Київщини».

Чубинецька бібліотека взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Я – європеєць».

Книжковий фонд централізованої бібліотечної системи становить 245114 примірників видань. Протягом І півріччя 2018 року поповнився новою актуальною літературою на 1223 примірники на суму 107205 грн. Майже всі ці книги одержано від Київської обласної бібліотеки для дітей за Програмою «Українська книга». Завдяки проведенню благодійної акції «Подаруй бібліотеці нову книгу» до установ району надійшло 38 примірників на суму 1900 грн.

Поліпшилась матеріально – технічна база бібліотек району. За сприяння народного депутата України Сольвара Р.М. придбано комп’ютерну техніку для бібліотек сіл: В.Половецьке, Рогізна, Дулицьке, М.Лисовці, Самгородок та Чубинці.

2.5. Туризм

Сквирський район  характеризується чітко вираженими тенденціями стрімкого розвитку його внутрішнього туристичного потенціалу та створенням в окремих населених пунктах яскравих, економічно доцільних та конкурентоспроможних пакетів пропозицій у сфері туризму, екскурсій, подорожей, активного і здорового відпочинку, культурних програм та змістовного дозвілля.

Визнаним туристично-культурним центром району є с. Буки, яке в сукупності з широким спектром закладів сучасної модернізованої сервісної інфраструктури стрімко трансформується в сферу високоякісних туристичних послуг.

Туристична галузь Сквирщини представлена майже 0,5 тис. пам’яток історико-культурної спадщини, основою якої є пам’ятки археології, пам'ятки історії, пам'ятки архітектури, більшість з яких є культовими спорудами XVI-XIX століть.

На території Сквирщини заходиться багато об'єктів культурної спадщини, це пам'ятки археології,  історії, архітектури.

Це давні поселення, городища, могильники, кургани, змійові вали, місця битв та історичних подій, археологічні пам’ятки, занесені до Реєстру нерухомих пам’яток, пам’ятки національного значення, серед яких більшість – це культові споруди XVI-XIX століть. Вони розкривають широкі можливості для задоволення найвибагливіших культурно-пізнавальних потреб як місцевих  жителів, так  і  туристів з України та світу.

Забезпечення подальшого розвитку туристичного потенціалу Сквирщини передбачається здійснювати шляхом розвитку зеленого туризму, залучення бюджетної підтримки із стимулюванням добродійності, меценатства, підприємницької активності культурних закладів, що забезпечить оновлення матеріально-технічної бази галузі.

Сквирський народний краєзнавчий музей має 8 експозиційних залів і налічує 3652 експонати. Основна функція є і залишається – обслуговування населення, поповнення експозицій, прийняття активної участі в суспільному житті міста, району і країни.

Основною метою роботи музею в сучасних умовах є науково-дослідницька робота, збереження експозицій та постійна співпраця з відвідувачами. В музеї постійно проводяться екскурсії, виставки, тематичні години. У взаємодії з дітьми та молоддю району особливо увагу приділяється  національно – патріотичному вихованню.  Проводяться різні заходи присвячені вшануванню воїнів АТО, воїнів інтернаціоналістів, подіям ДСв; заходи до Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Музей активно долучається до видавницької справи –  завдяки зібраним музеєм матеріалам Сквирський район ввійшов до Х тому книги Пам’яті України «Звитяжці», завершується підготовка матеріалів до енциклопедії Київщини,  вийшла в тираж  мала енциклопедія Сквирщини.

2.6. Фізична культура та спорт.

Головними цілями на 2018 рік було створення умов для розширення та зміцнення спортивної інфраструктури району, забезпечення розвитку всіх видів спорту, створення належних умов для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно – масової роботи з населенням всіх вікових категорій.

В районі нараховується така матеріально-технічна база: 1 стадіон, 26 спортивних залів (20 в сільській місцевості), 41 спортивних майданчиків (26 в сільській місцевості), 15 футбольних полів (14 в сільській місцевості), 17 гімнастичних містечок (11 в сільській місцевості), 11 приміщень для фізкультурних занять (4 в сільській місцевості), 2 з них – з тренажерним обладнанням та 1 спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Міський стадіон «Колос» знаходиться в комунальній власності міста. З 2018 року він рахується на балансі  КП «Сквирське комунальне господарство». На початку року міською радою виготовлено проектно-кошторисну документацію для реконструкції спортивної споруди.

В березні 2018 року сектором молоді та спорту надані пропозиції в обласне управління фізичної культури і спорту, щодо будівництва 3 спортивних майданчиків 22 на 42 зі штучним покриттям в м. Сквира та с. Пустоварівка, за умови співфінансування.

У порівнянні з 2017 роком бюджетами різних рівнів для галузі фізичної культури та спорту на 2018 році були передбачені такі кошти:

2018 рік

2017 рік

ДЮСШ відділу освіти

2165,1 тис. грн.

1730,4 тис. грн.

Сквирський МФОК „Старт”

120,0 тис. грн.

165,4 тис. грн.

ДЮСШ при МФОК „Старт”

120,0 тис. грн.

150,6 тис. грн.

Утримання міського стадіону „Колос”

-

60,0 тис.  грн.

Сектор молоді та спорту

20,0 тис.  грн.

30,0 тис. грн.

Сільські ради

140,5  тис. грн.

93,0 тис. грн.

Місцеві програми зі спорту

200,0 тис. грн.

212,4 тис. грн.

Всього

2765,6тис. грн.

2441,8 тис. грн.

Заняття з фізичного виховання введені в усіх дошкільних закладах району. В дитячому садку №6 введено штатну посаду інструктора з фізичного виховання. В загальноосвітніх школах району у роки фізичного виховання відвідує 3465 учнів. Згідно розпорядження голови райдержадміністрації “Про заходи щодо підтримки розвитку фізичної культури та спорту в Сквирському районі” оплата вчителям фізичної культури за проведення позакласної спортивної роботи та роботи спортивних секцій була запроваджена у 17 навчальних закладах району, в них працює 17 спортивних секцій та гуртків, де займається 255 учнів, при Сквирському РЦДЮТ діє 5 гуртків спортивного спрямування – 77 учнів, 5 туристично-краєзнавчих гуртків – 115 учнів.

Сектором молоді та спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення районних спортивно-масових заходів. Це першості та турніри з футболу, футзалу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, комплексні заходи. Так, у першому півріччі 2018 року було проведено 25 спортивно - масових заходів, в яких взяло участь біля 1100 учнів.

В січні–березні 2018 року  проведено друге коло Першості району з футзалу серед збірних команд шкільної футзальної ліги в якому взяло участь 10 команд, в січні – лютому 2018 році проведено традиційний турнір на Кубок Героя Радянського Союзу М.М. Ольшевського, брали участь в цих змаганнях 12 команд, в першості району з настільного тенісу змагались 12 команд та 75 учасників.

В першому півріччі 2018 року проведено 16 районних спортивно-масових заходів із залученням працівників виробничої сфери та за місцем проживання: відкрита першість району з гандболу, відкрита  першість району з футзалу серед чоловіків,  турніри з шахів та баскетболу, перше коло першості з футболу. Пустоварівський «Колос» приймає участь в першості Київської області з футболу, де нацей час посідає друге місце.

В районі діють 3 громадські організації фізкультурно – спортивного спрямування: Сквирський фізкультурно – оздоровчий клуб «Старт», Сквирська районна федерація футболу та Сквирський районний осередок обласного відділення НОК України.  Сквирський МФОК «Старт» фінансується з місцевих бюджетів, на його утримання в 2018 році було виділено 440,00 тис. грн. (240,00 тис. грн. заробітна плата та нарахування), на розвиток програм по спорту - 329,00 тис. грн..

В районі працює дитячо-юнацька спортивна школа відділу освіти та при Сквирському фізкультурно–оздоровчому клубі “Старт” з відділеннями гандболу, настільного тенісу, велосипедного спорту, легкої атлетики, футболу, шахів, боксу, карате кіокушинкай, баскетболу та футзалу в яких займаються 609 учнів, що складає 17,6% до загальної кількості учнівської молоді. З ними займаються 19 тренерів-викладачів, з яких 12 штатних, 17 зі спеціальною освітою.

Сектором молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації спільно з іншими структурними підрозділами, спортивними товариствами протягом І півріччя 2018 року проведено 42 районних спортивно-масових заходи, із залученням різних верств населення, в яких взяли участь близько 1500 осіб різних вікових категорій. Взято участь у 16 змаганнях всеукраїнського та обласного рівня.

3. Профілактика та протидія злочинності

Злочинність залишається одним з головних негативних чинників, який суттєво впливає на проведення соціально-економічних перетворень і становить реальну загрозу безпеці громадян, які проживають на території Київської області.

Вирішення актуальних питань профілактичної та іншої правоохоронної роботи можливе за умови виконання завдань, спрямованих на об’єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів. Основним завданням є профілактика правопорушень та усунення причин і умов, що спричинили вчинення протиправних дій, забезпечення та зміцнення правопорядку в області, стабілізація криміногенної ситуації, зменшення кількості злочинів та інших правопорушень, пов'язаних з використанням транспортних засобів та підвищення рівня взаємодії між правоохоронними та іншими органами в сфері протидії тероризму, покращення соціально-економічної та морально - психологічної ситуації в регіоні.

За І півріччя 2018 Сквирським ВП до ЖЄО зареєстровано 2339 заяв та повідомлень, а в минулому році 2240. Зареєстровано у ЄРДР 319 кримінальних проваджень (2017– 297 ЄРДР). Закрито за пп. 1, 2, 4, 6 ч. 1 ст. 284 КПК – 84 злочинів (2017 – 87). Повідомлено про підозру по  127 кримінальних провадженнях (2017 – 113). Відсоток розкриття 50,2% (область – 47,9%). Розслідувано138 кримінальних правопорушень (2017 – 118).

Особливо тяжкі злочини:

Кількість крим. правопорушень, зареєстрованих в ЄРДР у звітному періоді – 37, а  за аналогічний період минулого року 34 КП. Кількість кримінальних правопорушень, закритих за п.п.1,2,4,6 ч.1 ст.284 КПК – 31, проти 30  у минулому році. Кількість кримінальних правопорушень, за якими особи встановлені –3, проти 3 у минулому році. Відсоток розкриття – 50,0% (область – 58,7%) Розслідувано – 3, проти 3 у минулому році.

Тяжкі злочини:

Кількість крим. правопорушень, зареєстрованих в ЄРДР у звітному періоді – 79, що на 3 КП або 3,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року (82). Кількість кримінальних правопорушень, закритих за п.п.1,2,4,6 ч.1 ст.284 КПК –2, проти 4 у минулому році. Кількість кримінальних правопорушень, за якими особи встановлені – 36 проти 34 у минулому році. Питома вага – 44,2% (область – 49,7%). Розслідувано – 28 КП, проти 35 КП у минулому році.

У структурі злочинності за звітний період у порівнянні з минулим роком зменшилася реєстрація окремих видів правопорушень:

 • У сфері обігу наркотичних засобів з 31 до 25;
 • Грабежі з 6 до 3.

Разом з тим, зросла реєстрація наступних категорій:

 • Незаконне заволодіння транспортними засобами з 2 до 5;
 • Шахрайства з 8 до 12;
 • Тяжкі тілесні ушкодження з 0 до 3;
 • Розбій з 0 до 3;
 • Крадіжки з 105 до 116.

Злочини по видах:

Умисні вбивства

Зареєстровано 2 умисних вбивства, за аналогічний період минулого року- 2.

За 2 кримінальними правопорушеннями особам повідомлено про підозру, що становить 100%, обласний показник  - 95,7%.

Усього розслідувано 3 кримінальних правопорушень   проти 2 минулого року.

Всі вбивства – це злочини, які носять побутовий характер.

Тяжкі тілесні ушкодження

Зареєстровано 3 кримінальне правопорушення, за аналогічний період минулого року (0). Особу встановлено по 3 кримінальних  провадженнях та направлено 3 провадження до суду. Відсоток розкриття 66,7% (область – 94,1% ).

Розбої

У поточному році зареєстровано 3 розбійних напади по 2 з них особи встановлені та 1 направлено до суду. Відсоток розкриття становить 66,7 % (область – 83,0%)

Грабежі

У поточному році зареєстровано 3 грабежі, за аналогічний період минулого року 6. Кількість кримінальних правопорушень, закритих за п.п.1,2,4,6 ч.1 ст.284 КПК – 1, проти 0  у минулому році.

Особу встановлено по 1 кримінальному  провадженні, яке направлено до суду.

Хуліганства

За аналогічний період у поточному році не зареєстровано жодного хуліганства.

За аналогічний період у поточному та минулому році не зареєстровано жодного зґвалтування.

Крадіжки

Зареєстровано 116 кримінальних правопорушення, у тому числі 105 без урахування закритих за п.п. 1, 2, 4, 6 ч. 1 ст. 284 КПК України ( в 2017 – 116)

За 41 такими кримінальними правопорушеннями особи встановлені, відсоток розкриття – 37,1% (обласний показник  - 43,0). В минулому році встановлено осіб за 53 злочинами, або 22,6%.

За 37 правопорушеннями кримінальні провадження направлені до суду проти 56 правопорушеннях минулого року, що складає 72,5% від кількості кримінальних правопорушень, за якими закінчено досудове розслідування (обласний показник – 46,8%).

Залишок нерозкритих кримінальних правопорушень становить 66.

Шахрайства

Зареєстровано 12 кримінальних правопорушень, за аналогічний період минулого року (8). Порівняно з аналогічним періодом минулого року реєстрація збільшилась на 4 КП.

За 6 кримінальним правопорушенням особи, які їх учинили, встановлені , що становить 60,0 % від загальної кількості зареєстрованих (минулому році – 1), обласний показник становить – 46,8%.

Усього розслідувано 24 кримінальне правопорушення даної категорії , у минулому році – 1, що складає 88,9 % від кількості кримінальних правопорушень, за якими закінчено досудове розслідування (обласний показник 21,0 %).

Залишок нерозкритих кримінальних проваджень становить 4 КП.

Незаконні заволодіння транспортними засобами

Зареєстровано (без урахування закритих) 5  кримінальних правопорушень, а за звітний період минулого року 2 КП. За 3 кримінальними правопорушеннями особи, які їх учинили, встановлені , що становить 60,0 % від загальної кількості зареєстрованих (минулому році – 1), обласний показник становить – 53,3%. Розслідувано – 2 КП, в минулому році – 1 КП.

Залишок нерозкритих кримінальних проваджень становить 2.

Незаконне поводження зі зброєю

Зареєстровано (без урахування закритих) 5  кримінальних правопорушень. За 5 особи встановлено, що складає – 100 % (обласний показник– 49,0%).

Усього розслідувано 4 таких злочини, що складає 100%  кримінальних правопорушень, за якими закінчено досудове розслідування (обласний показник – 37,6%).

Залишок кримінальних правопорушень становить 0.

По лінії БНОН

Всього зареєстровано 25 кримінальних правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, а за аналогічний період  минулого року (31).

За  11 кримінальними правопорушеннями особи, які їх учинили, встановлені, що становить 57,9 % (минулий рік – 78,6% або 22 злочинів),  обласний показник 73,0%.

Усього розслідувано 11 кримінальних правопорушень проти 21 минулого року.

Залишок нерозкритих кримінальних проваджень поточного року становить 8.

ст.307 ККУ – ЗБУТ

Всього зареєстровано 6 кримінальних проваджень, за аналогічний період минулого року –2 , що  на 4 КП більше ніж в минулому році.

За 3 кримінальними правопорушеннями особи, які їх учинили, встановлені, що становить 50,0% (обласний показник 93,5%).

Усього розслідувано 2 кримінальних правопорушення проти 2 у минулого року.

Залишок нерозкритих кримінальних проваджень поточного року становить 3.

Злочинність серед неповнолітніх

Службою ювенальної превенції Сквирського відділу поліції постійно проводяться зустрічі з учнями та студентами навчальних закладів району та у Сквирському дитячому будинку «Надія»,  з метою попередження і недопущення вчинення неповнолітніми злочинів та правопорушень, дотримання мір особистої безпеки при виникненні надзвичайних ситуацій, а також з приводу схильності дітей до вступу в інтернет-ігри.

Станом на 30.06.2018 року на профілактичному обліку за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Сквирському ВП неповнолітні особи не перебувають.

Службою ювенальної превенції Сквирського ВП ГУНП в Київській області за станом на 30.06.2018 р. складено 93 адміністративних протоколи за адміністративні правопорушення:

З яких на дорослих -81,

на неповнолітніх -16;

За 6 місяців 2018 року особисто розкрито 4  кримінальних правопорушення, приймали участь в розкритті 111 кримінальних правопорушень;

З початку року неповнолітніми на території району вчинено 3 кримінальних правопорушень (2017- 7), з них 1 тяжкий. Серед них: 2 кримінальне правопорушень, передбачених ст.185 КК України (крадіжка), та 1  кримінальне правопорушення за ознаками злочину, передбачене ст. 125 КК України (умисне легке тілесне  ушкодження), 1 злочин вчинений учнем ПТУ. Направлено 3 провадження до суду з обвинувальним актом.

В розшуку знаходиться:

неповнолітніх злочинців – 0;

неповнолітніх безвісно зниклих – 0.

Для зниження  рівня злочинності  серед неповнолітніх ювенальною  превенцією  Сквирського ВП ГУНП в Київській області  спільно з галузевими  службами ВП проводиться профілактична робота серед неповнолітніх, а особливо серед осіб які знаходяться на обліку  та осіб схильних до скоєння злочинів.  Проводяться рейдові перевірки  спільно з  службою в справах дітей  Сквирської РДА, а також відвідуються за місцем проживання  неповнолітні,  які знаходяться на профілактичному обліку  як дитина – правопорушник  і сім’ї, в яких діти схильні до скоєння злочинів та правопорушень, вирішуються питання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне  виховання дітей. Сквирським ВП ГУНП в Київській області станом на 30.06.2018 року проведено 9 спільних рейдів із зацікавленими службами Сквирської РДА у закладах та  місцях відпочинку молоді. На кінець червня місяця 2018 року здійснено 65 перевірок сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.

Аналізуючи оперативну обстановку можна зробити висновок, що працівниками Сквирського ВП поставлений основний акцент на профілактику злочинності, на що вказує збільшення реєстрації до ЄРДР (з 297 до 319), збільшення розкриття злочинів (з 118  до 138) та зменшення адмін. правопорушення (з 1368  до 1306), але разом з тим потрібно активізувати роботу з розкриття крадіжок та угонів.

+

4. Охорона навколишнього природного середовища.

Райдержадміністрацією розроблено Програму охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Сквирського району на 2017-2018 роки.

Місцева  Програма охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Сквирського району на 2017-2018 роки розроблена та затверджена Самгородоцькою, Камя’ногребельською, Домантівською, Рудянською, Оріховецькою, Шамраївською, Селезенівською, Кривошинецькою сільськими радами.

З метою вивезення твердих побутових відходів між КП «Сквирське комунальне господарство» і підприємствами, установами та організаціями району, населенням м. Сквира, Антонівською, Горобіївською, Самгородоцькою, Шамраївською, Тхорівською, Дулицькою, Великоєрчиківською, Буківською, Малолисовецькою сільськими радами  укладаються договори на вивезення твердих побутових відходів, ТОВ «Еко-енергопром» (м.Біла Церква) укладено договори із Великополовецькою та Красноліською сільськими радами. По місту Сквира всього укладено 3924 договори, у тому числі за І півріччя 2018 року 395 договорів, з них приватний сектор – 314 договорів, багатоквартирні будинки – 31 та підприємства – 50 договорів.

Буківською  сільською  радою за кошти місцевого бюджету закуплено 6 євро контейнерів для  сміття.

У місці встановлено 20 контейнерів для роздільного збирання відходів з пластику та скла. Зібрані відходи відправляються на утилізацію.

Сквирською райдержадміністрацією розроблено та видано розпорядження голови райдержадміністрації від 26.03.2018 № 155  «Про проведення в Сквирському районі двомісячника благоустрою населених пунктів». У рамках проведення двомісячника благоустрою у районі  проводяться роботи, які  пов’язані  із охороною довкілля, санітарною очисткою населених пунктів, приведенням прибудинкових територій, дитячих та спортивних майданчиків у належний естетичний стан, озелененням територій, ліквідацією стихійних сміттєзвалищ, розчисткою пришляхових смуг.

Протягом березня – травня  2018 року, в населених пунктах району в  рамках двомісячника благоустрою  ліквідовано 58 стихійних сміттєзвалищ.

З метою виконання заходів щодо поводження з небезпечними відходами на території Сквирського району у 2012 році  проведено роботи по складуванню та вивозу непридатних для використання пестицидів та тари від них, всього знешкоджено – 109,4 тонн.

За кошти районного бюджету у сумі 60,0 тис. грн. у грудні 2016 року проведено часткове перезатарення та обмеження доступу до непридатних до використання та заборонених до застосування пестицидів та ядохімікатів, які знаходяться на території хімскладу бувшого радгоспу «Сквирський».

Рішенням сесії районної ради від 26.06.2018 року № 08-24-07 затверджено районну цільова Програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2018-2022 роки. Програмою передбачено 100.0 тис.грн. на проведення відповідних заходів з  вивезення та утилізації непридатних до використання та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин.

Станом на 01.07.2018 року на території району ще залишається 10,4 т. непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та тари від них, які готові для відправки на утилізацію.

5. Цивільний захист населення і територій.

З метою забезпечення координації дій органів управління, сил та засобів місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і території району у разі виникнення надзвичайних ситуацій або виявлення загрози їх виникнення, а також під час реагування на зазначені ситуації, організації першочергових заходів з ліквідації їх наслідків діє постійна комісія райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.  Протягом І півріччя 2018 року проведено 7 засідання, розглянуто 31 питання, затверджено «План дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, районних установ, підприємств та організацій Сквирського району з підготовки і забезпечення пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2018 році», «План заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Сквирського району в 2018 році»; визначено місця масового відпочинку людей на водних об’єктах району (для любительського рибальства) в с. Шаліївка та с.Домантівка.

З метою забезпечення готовності органів управління, сил і засобів цивільного захисту до оперативного реагування при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій на об’єктах житлово-комунального господарства та інших об’єктах життєзабезпечення населення, запобігання можливим підтопленням населених пунктів і територій району в осінньо-зимовий період, мінімізації їх негативних наслідків, розроблено та затверджено План спільних дій райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування, районних установ, підприємств та організацій щодо запобігання надзвичайним ситуаціям в Сквирському районі у осінньо-зимовий період 2017-2018 років (протокол засідання комісії ТЕБ та НС від 24.10.2017 № 14).

Утворено районний міжвідомчий оперативний штаб з координації дій щодо забезпечення стабільної роботи об’єктів життєзабезпечення населення та соціальної сфери в осінньо-зимовий період 2017-1018 років (протокол засідання комісії ТЕБ та НС від 24.10.2017 № 14).

З  22 по 23 березня 2018 року  проведено командно-штабні  навчання з органами управління та силами цивільного захисту Сквирської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Для оповіщення керівного складу і населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій в районі діє система централізованого оповіщення. На території району є 4 вуличних гучномовці (4 - м. Сквира), 1 електросирена (м. Сквира), 2 радіовузли (1 - м. Сквира, 1 - с. Великополовецьке). Станом на 01.07.2018  у районі нараховується 380 радіоточок, із них: м. Сквира – 338, с. Великополовецьке – 37, с. Кам’яна Гребля – 4, с. Пищики – 1.

Повідомлення може передаватися через чергового райдержадміністрації, відділ з питань ЦЗ райдержадміністрації, Сквирський РС ГУ ДСНС в телефонному режимі, а також залучається радіостудія «Шанс» і співробітники райвідділу поліції.

6. Розвиток підприємництва.

Сквирською райдержадміністрацією розроблено Програму розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-2018 роки, яка схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 23.06.2017 №381 та затверджена сесією Сквирської районної ради від 27.07.2017 № 06-16-07.

Всього станом на 01.07.2018 в районі зареєстровано 1773 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 513 юридичних осіб та 1260 фізичних осіб - підприємців, що становить 100% до відповідного періоду 2017 року.

Загальна чисельність працюючих у сфері малого підприємництва становить понад 3,8 тис. чол. Кількість малих та середніх підприємств на 10 тис. осіб наявного населення становить 123 од.

Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього  підприємства за І півріччя 2018 року  становить 74,5 млн. грн., що складає 57,2% у загальній сумі надходжень. В тому числі сума надходжень від юридичних осіб становить 44,3 млн. грн., від фізичних осіб – підприємців – 8,4 млн. грн.

Фінансування заходів регіональної програми розвитку малого підприємства здійснюється з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. В звітному періоді було направлено та закінчено навчання за напрямком «Впровадження підприємницької діяльності» одну безробітню особу, що отримала допомогу на започаткування власної справи в сумі 26,15 тис.грн.

Відповідно  до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст.12 Закону України «Про адміністративні послуги», у зв’язку зі зміною законодавства України та з метою приведення нормативно-правових актів Сквирської районної державної адміністрації у відповідність до законодавства України було скасовано всі раніше прийняті  регуляторні акти.

Протягом І півріччя 2018 року Сквирською районною державною адміністрацією регуляторні акти не приймалися.

7. Адміністративні послуги.

Відділ адміністративних послуг утворений з метою забезпечення надання адміністративних послуг, в тому числі документів дозвільного характеру та здійснення організаційного забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг.

Організація надання адміністративних послуг у Центрі здійснюється адміністраторами та державними реєстраторами.

Адміністратори Центру забезпечують прийом та консультування громадян, надання їм адміністративних послуг шляхом взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, державні реєстратори здійснюють опрацювання документів та прийняття рішень щодо реєстрації нерухомого майна та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Прийом суб’єктів звернень у ЦНАП становить п’ять днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід.

Перелік адміністративних послуг, які надаються у Центрі, визначений головою районної державної адміністрації та включає адміністративні послуги органів виконавчої влади, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації № 221 від 03 травня 2018 року затверджений оновлений перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, в кількості 71 послуга, серед яких послуги державних реєстраторів ЦНАП, послуги Головного територіального управління юстиції в Київській області, Сквирського відділу Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Сквирської райдержадміністрації, сектору містобудування та архітектури, служби  у справах дітей, районного сектору Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Київській області, Управління Держпродспоживслужби в Сквирському районі тощо.

На всі послуги згідно відповідних вимог оновлені інформаційні та технологічні картки, форми заяв.

На офіційному сайті райдержадміністрації в рубриці «Центр надання адміністративних послуг», розміщена вся необхідна інформація для суб’єктів звернення щодо організації та порядку отримання адміністративних послуг через Центр.

Протягом 2 кварталу 2018 року безпосередньо адміністраторами центру було розглянуто 4159 звернень та надано 4437 адміністративних послуг громадянам та суб’єктам господарювання.

Популярні послуги за якими звертаються до Центру – це витяги з Державного земельного кадастру, державна реєстрація земельної ділянки, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та послуги з містобудування та архітектури.

Працівники ЦНАП контролюють терміни розгляду справ та надання результатів розгляду. Всі послуги надані вчасно, без порушень, це пояснюється насамперед тим, що суб’єкти надання адміністративних послуг мають більше часу на опрацювання пакету документів, оскільки не здійснюють прийом та консультування громадян по даних питаннях.

Важливим досягненням роботи ЦНАП у 2018 році стало отримання адміністраторами Центру надання адміністративних послуг доступу до Державного земельного кадастру.

Протягом зазначеного періоду були вжиті відповідні заходи щодо розширення переліку послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг.

8. Інвестиційна діяльність.

У відповідності до Законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про інвестиційну діяльність», «Про інноваційну діяльність в Україні», «Про режим іноземного інвестування», «Про захист іноземних інвестицій на Україні», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», керуючись ст.17, ст.18, ст.19, ст.29 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» Сквирською райдержадміністрацією розроблено Програму залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Сквирському районі на 2016-2018 роки.

Головними цілями на 2018 рік в сфері інвестиційної діяльності є створення умов для відновлення інвестиційної активності суб’єктів господарювання, підвищення ефективності інвестування шляхом збільшення капітальних вкладень у реалізацію інвестиційних проектів, які передбачають впровадження новітніх технологій, модернізацію застарілих виробництв, що дозволить підвищити конкурентоспроможність економіки району, сприяння формуванню позитивного інвестиційного іміджу району, удосконаленню інвестиційно-інноваційної інфраструктури, пошук інвесторів для впровадження нових інвестиційних проектів, що сприятиме відновленню економічного зростання і створить нові робочі місця для мешканців району.

З метою формування позитивного іміджу та підвищення інвестиційної привабливості Сквирського району райдержадміністрацією сформована база вільних земельних ділянок та об’єктів незавершеного будівництва, які пропонуються інвесторам. Інформацію розміщено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації в розділі «Економіка». В місті Сквира є 4 вільні земельні ділянки та земельна ділянка загальною площею до 60 га в існуючій північні промислові зоні на землях міської ради за межами міста (між паливним складом з північної сторони і нафтобазою з південної сторони та залізничною станцією із західної сторони), визначена наявною містобудівною документацією (генеральним планом міста, схемою розвитку північної промзони по вул.. Залізнична), як резервна територія під розміщення промислових підприємств, та один об’єкт незавершеного будівництва. В селах району є 14 ділянок та один об’єкт незавершеного будівництва в с. Мовчанівка - незавершене будівництво культурно-освітнього комплексу в с. Мовчанівка та один в с.Тхорівка, цільове призначення якого – землі житлової і громадської забудови сільської ради. Також в селах району є 25 земельних ділянок, на яких розміщено недіючі будівлі ДНЗ, шкіл, будинки культури, лазні та магазини, які не використовуються та пропонуються інвесторам в якості виробничих приміщень з незначними земельними ділянками (в основному від 0,5 до 1,0 га).

Обсяг капітальних інвестицій за І квартал 2018 року становив 70,5 млн. грн., що в 1,9 рази менше, ніж за І квартал 2017 року (133,6 млн. грн.). Очікується, що за І півріччя 2018 рік обсяг капітальних інвестицій становитиме близько 200,0 млн. грн.

Обсяг іноземних інвестицій в економіку району на 01.01.2018 становив 1,653 млн. дол. США, що становить 77,7% до початку року. Очікується, що станом на 01.07.2018 обсяг іноземних інвестицій також становитиме 1,653 млн. дол. США. На одну особу цей показник дорівнюватиме 61,2 дол. США.

В селі Великополовецьке розпочато підготовчі роботи по інвестиційному проекту «Міжрегіональний центр аквакультури».

В селі Оріховець ТОВ «Інвесткорп Україна Агро» придбало нежитлове приміщення площею 504,4 кв.м для впровадження інвестиційного проекту. Товариство має намір використовувати будівлю за виробничим призначенням, як цех переробки та зберігання плодово-ягідної, овочевої та іншої продукції, з розміщенням у ньому морозильного устаткування, облаштуванням складського зберігання сировини та готової продукції. Планується створити  5-7 робочих місць.

У зв’язку із прийняттям  зміни до ДСТУ 3662: 2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» та Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 106 якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, управлінням агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації проводяться кущові наради за участю голів сільських рад та приймальників молока щодо нормативно-правової бази створення сільськогосподарських молочних обслуговуючих кооперативів та їх державної підтримки.

Протягом І півріччя 2018 року продовжувалася робота над інвестиційними проектами, які знаходяться на стадії впровадження:

- Сквирська філія ТОВ “Грона” – завершується будівництво складу готової продукції (1-2 черга, введено в експлуатацію нову лінію з виробництва печива), обсяг інвестицій 35 млн. грн., освоєно понад 98,0 % створено 80 робочих місць;

- Сквирська філія ТОВ “Грона” –  будівництво складу сировини з ємкостями для зберігання борошна, реалізується І черга об’єкту – будівництво млина, обсяг інвестицій 60,0 млн. грн., придбано через аукціон земельну ділянку 1,5 га в межах міста Сквири, проект перебуває в стадії проектування та погодження;

- ФОП Тертичний О.А. - будівництво торгово-розважального комплексу, обсяг інвестицій  - 2,24 тис. грн., освоєно 88,9%,  буде створено 18 робочих місць;

- ПП „Зодчий” – реконструкція нежитлового приміщення під виробничу базу, обсяг інвестицій – 1,5 млн. грн., освоєно 80,0%, буде створено 5 нових робочих місць;

- ФОП Добровольський С.М. – реконструкція не житлової будівля під кафе, бар, мотель, буде створено 15 нових робочих місць, 80,0% будівельних робіт, введено в експлуатацію 1 чергу об’єкту магазин створено 2 робочих місця.

-  ФОП Косінський П.П. – будівництво підприємства з оброблення природного каменя в с. Золотуха, обсяг інвестицій 1,7 млн. грн., освоєно 90,0%, введено в експлуатацію І чергу об’єкту, активно будується друга черга об’єкту. Тимчасовими робочими місцями забезпечено 5 будівельників, в результаті повної реалізації проекту буде створено 8 нових робочих місць;

- ТОВ Ольвія – будівництво двох АЗГС в межах м. Сквира, обсяг інвестицій 1 млн.грн., буде створено 10 нових робочих місць, розроблено детальний план територій;

В 2018 році розпочато впровадження наступних інвестиційних проектів:

- ФОП Кучинський І.В. – будівництво магазину непродовольчих товарів по вул. Київська 3А в м. Сквира (розроблено детальний план територій)

- ТОВ  «Грона-Партнер» розроблено ДПТ земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,7248га в існуючій промзоні по вул. Залізнична, 14-Б на території Сквирської міської ради за межами міста для розміщення виробничо-складського комплексу з адміністративними будівлями та побутовими приміщеннями. Планується створення 30 робочих місць;

- ФГ «Ященко А.М.» розроблено ДПТ частини земельної ділянки площею 7,5189га, яка знаходиться у власності ФГ Ященко А.М.», розташованої на території Пищиківської сільської ради Сквирського району за межами населеного пункту , для вирішення в установленому порядку питання зведення до розміщених на земельній ділянці існуючих власних нежитлових будівель, в тому числі кормоцеху-телятнику, навісу із збірно-розбірних конструкцій для зберігання зерна та іншої сільськогосподарської продукції, і зведення вагової із адмінприміщеннями. Планується створення 3 робочих місць;

- ТОВ «СЕРВІСАГРО-КИЇВ» розроблено ДПТ земельної ділянки площею 0,50га, яка знаходиться у власності ТОВ «СЕРВІСАГРО- КИЇВ», розташованої за адресою: с. Пищики, вул. Гагаріна, буд., 1а/2 на території Пищиківської сільської ради Сквирського району за межами населеного пункту, на якій розміщена існуюча власна нежитлова будівля хімскладу, для вирішення в установленому порядку питання проведення її реконструкції під склад мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Планується створити 12 робочих місць;

- КП «Сквирське комунальне господарство» розроблено ДПТ земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів, для відведення її в постійне користування КП «СКГ» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів та проведення його реконструкції. Планується створити 11 робочих місць ;

- ТОВ «Агрохолдінг Сквира» розроблено ДПТ земельної ділянки не сільськогосподарського призначення орієнтовно площею 6,9 га в існуючій промзоні на території Сквирської міської ради за межами населеного пункту під розміщення заводу керамзитового гравію з подальшою можливістю проведення його реконструкції під переробний-комплекс харчового напрямку. Планується створити 40-60 робочих місць;

- ТОВ «Торгівельний дім «Агроімпорт ЛТД» звернулося з клопотанням до Сквирської райдержадміністрації для розроблення ДПТ. Райдержадміністрацією прийнято розпорядження «Про розроблення детального плану території земельної ділянки не сільськогосподарського призначення площею 1,6561 га в існуючій промзоні на території Сквирської міської ради за межами населеного пункту для оформлення в установленому порядку права користування нею за адресою: вул.. Залізнична, 30а, м. Сквира».

Приватними підприємцями розпочато ряд проектів з реконструкції та розширення приміщень під магазини, складські приміщення та виробничі бази.

9. Реальний сектор економіки.

9.1. Промисловість.

Незважаючи на складний фінансовий стан, промислові підприємства району продовжують вживати заходи, спрямовані на випуск конкурентоздатних видів продукції, оптимізацію структури промислового виробництва, розширення коопераційних зв’язків, освоєння нових ринків збуту виробленої продукції як в Україні, так і за її межами.

Протягом І кварталу 2018 року в районі працювало 15 промислових підприємств. Станом на 01.01.2018 року значна частина промислових підприємств району (9) переведено на електронну форму звітування, статистичне обстеження по виробництву на рівні району не проводиться. Обсяг реалізованої промислової продукції за І квартал склав 658,057  млн. грн., що на 26,1 % більше ніж за відповідний період 2017 року.

Нажаль протягом 2017 року припинили виробничу діяльність ТОВ «Дорадо-Друк» та ТОВ «ФПВ Груп ЛТД» в зв’язку з відсутністю попиту на їх продукцію. Крім того не відновлено роботу підприємств галузі виробництва будівельних матеріалів такі, як ТДВ «Сквирський цегельний завод «Промінь» та СП «Завод будівельних матеріалів», які перебувають в стадії консервації та банкрутства відповідно.

З метою відновлення роботи непрацюючих підприємств Сквирською райдержадміністрацією розпорядженням голови Сквирської райдержадміністрації від 19.04.2018 року № 191 «Про утворення робочої групи з питань відновлення діяльності підприємств району, які працювали раніше» утворено цільову комісію, перше засідання робочої групи відбулось 20.04.2018 саме по вище згаданих підприємствах, окреслено головні проблеми та встановлено пріоритетні напрямки роботи по відновленню роботи цих підприємств.

Позитивним явищем є намір ДП «Укрспирт» відновити в ІІ кварталі 2018 року виробничу діяльність Тхорівського МПД ДП «Укрспирт» (в минулому «Тхорівський спиртзавод»), планує відновити діяльність ТОВ «ТЛК Груп», яке викупило майновий комплекс Сквирського заводу будматеріалів.

Найважливішими чинниками збільшення випуску промислової продукції належної якості є нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції та розширення її асортименту, підвищення якості, пошук нових ринків збуту продукції, збільшення сировинної бази для переробних підприємств, модернізація застарілого обладнання на існуючих виробництвах та створення нових підприємств, активізація інноваційної діяльності підприємств.

Найпоширенішими напрямками інноваційної діяльності в районі залишаються оновлення продукції та освоєння нових технологій. Інноваційною діяльністю в районі займаються Сквирська філія ТОВ «Грона», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», підприємства легкої промисловості та сільськогосподарські підприємства району, заплановано протягом 2018 року повністю оновити технологічні лінії виробництва цукру та супутніх продуктів переробки цукрової сировини ТОВ «Щамраївський цукор».

Головні проблеми, що виникли протягом звітного періоду та негативно вплинули на результати роботи промислових підприємств району: зменшення обсягів замовлень хлібобулочних виробів в зв’язку з насиченням ринку з інших районів області, зменшення обсягів замовлень на швейні вироби та вентилятори не відновлення виробничої діяльності ДП „Тхорівській спиртовий завод”, що пов’язано з реорганізацією підприємства, проблеми з отриманням дозволів на видобуток суглинків ТДВ «Сквирський цегельний завод «Промінь».

9.2. Агропромисловий комплекс.

Аналіз роботи агропромислового комплексу району за 6 місяці 2018 року показує, що сільськогосподарські підприємства всіх форм власності в цілому забезпечили виробництво продукції відповідно плану соціально-економічного розвитку.

Обсяг валової продукції по всіх категоріях господарств складає 88,5 млн.грн, що відповідно до  минулого року більше на 24,2 млн. грн.

Для проведення комплексу весняно-польових робіт в 2018 році проведена наступна робота:

01.03.18 р. проведено навчання головних агрономів, організаторів робіт по захисту рослин, робота яких в 2018 році  пов’язана з використанням пестицидів.

16 березня 2018р. проведено нараду з виробниками насіння і садивного матеріалу, які мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів) перехреснозапильних культур перед іншими товаровиробниками, щодо погодження площ посіву з господарствами, якими вони межують.

20 березня проведено нараду-пропуск сільськогосподарських підприємств району, на якій  висвітлювались питання щодо підготовки та проведення весняно-польових робіт, шляхів придбання матеріально-технічних ресурсів та інші.

Спільно з управлінням праці та за участю ТОВ «СПБ ГЕФЕСТ» проведено  27-28 березня навчання електриків, відповідальних осіб за електрогосподарство по правилах технічної експлуатації  та правил безпечної експлуатації електроспоживачів с/г підприємств.

Зібрано та зведено інформації щодо  підготовки насіння ярих культур до посіву,  щодо забезпечення с/г підприємств району мінеральними добривами, засобами захисту рослин, паливо-мастильними матеріалами та про стан готовності сільськогосподарської техніки для весняно-літніх польових робіт.

Управлінням АПР підготовлено робочий план  проведення  комплексу весняно-польових робіт.

В І півріччі 2018 року зусилля аграріїв району були спрямовані на виконання запланованого комплексу весняно-польових робіт, догляду за посівами, підготовку до збирання врожаю зернових культур та заготівлі кормів.

Відсутність дощів впродовж двох місяців привела до зменшення запасів вологи в продуктивному шарі ґрунту, що негативно відбилось на отриманні сходів, вегетації с/г культур та рівні їх врожайності.

Незважаючи на те, що у зв’язку з погодними умовами, 84 га озимих було пересіяно яриною, зерновий клин по сільгосппідприємствам району склав 29,0 тисячі гектарів.

Приділяється серйозна увага на допоміжні галузі – овочівництво, садівництво, картоплярство. Тут мають напрацювання ТОВ «Агрофірма Колос», ПП «Новагрос».

На вирішення завдань розвитку зернового господарства управлінням агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації був розроблений і затверджений «Робочий план по проведенню комплексу механізованих польових робіт по збиранню ранніх зернових, зернобобових культур та озимого (ярого) ріпаку в господарствах Сквирського району в 2018 році», а також розроблено план заходів – про забезпечення урожаю зернових та грубих кормів від пожеж та попередження нещасних випадків, аварій на підприємствах АПК району при проведенні збиральних робіт в 2018 році наказом начальника управління АПР від 14.05.18 № 5.

Згідно районного робочого плану збирання ранніх зернових, зернобобових культур та озимого ріпаку площа до обмолоту по всіх категоріях господарств становить 24,6 тис. га, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах 20,6тис. га.

В розрізі культур необхідно зібрати озимої та ярої пшениці 9207 га, озимого та ярого ячменю 3366 га,  вівса 154 га, гороху 1752 га, озимого та ярого ріпаку 5885 га.

В 2018 році збільшено площі кукурудзи на зерно на 794 гектарів, площа гороху на 244 га, ярого ячменю на 878 га.

Земля в районі використовується раціонально, вся обробляється - це 74.1 тисячі гектарів ріллі. Є ефективні господарники, які обробляють більше однієї тисячі гектарів землі: ПП «АС Малолисовецька», ТДВ «Шамраївський цукровий завод», ПП Агрофірма «Розволожжя», ТОВ Агрофірма «Колос», ДП «Кліринг-Агро», ТОВ ім.Шевченка, СГПП ім.Гагаріна, ПП «Новагрос», ПП «Технофарм Україна» та інші. Більшість господарств працює за новими прогресивними енергозберігаючими технологіями, використовує наукові розробки у виробничій діяльності і є конкурентними на ринку збуту продукції.

За перше півріччя 2018 року господарствами району вироблено 4840 тонн молока, надоєне на фуражну корову 3401 кг (-94 кг до м/р), реалізовано 1494 тонн м’яса в живій вазі ( -78 тонн до м/р). Найвищої продуктивності дійного стада корів досягнуто по ТОВ “А/Ф Колос”, ПрАТ «Шамраївське» та СГПП „ім. Гагаріна».

В сільськогосподарських підприємствах району станом на 01.07.2018 утримується поголів’я свиней 20461 гол.(+2271 гол до 2017 року), чисельність поголів’я ВРХ становить 4625гол.( -6 гол до м/р), в тому числі корів   1407 гол. (-11 гол до м/р) та молодняка ВРХ 3218 гол ( +5 гол до м/р).

В сільськогосподарських підприємствах району ремонт стада молочних корів здійснювався за рахунок власного відтворення .

Щомісячно в управлінні агропромислового розвитку проводяться наради із зооветспеціалістами господарств району по підсумках роботи в галузі тваринництва за формою 24 «Звіт про стан тваринництва», на яких надаються рекомендації з питань технології годівлі та утримання худоби з метою підвищення її продуктивності. Ведеться щомісячний контроль за станом відтворення маточного поголів’я.

За рахунок впроваджених  підприємствами новітніх прогресивних  технологій  виробництва продукції тваринництва, проведених реконструкцій тваринницьких приміщень, збільшується поголів’я свиней.

Так, в реконструйовані  приміщення ФГ «Нота» відділку в с. Великі Єрчики в 2017 році завезено 545 ремонтних свинок для подальшого відтворення та реалізації свинопоголів’я групи дорощування (вагою 25-30 кг) в господарства по відгодівлі свиней. На цей час проводяться реконструкції та комплектації обладнанням інших тваринницьких приміщень, в яких до 2020 року планується утримувати   7000 свиней.  Станом на 01.07. 2018 року в ФГ «Нота»  утримується 10320 голів свиней ( +2969 голів до минулого року), в тому числі на відділку с. В.Єрчики 3025 голів, де працюють 5 робітників. В цьому господарстві відтворення, вирощування та відгодівля свиней здійснюється за «датською» технологією закритого циклу.

У 2017 році в селі Дулицьке розпочав свою роботу інвестиційний проект, переробне підприємство ТОВ «ЄВРОСІД». Мета і завдання інвестиційного проекту – впровадження технологічних ліній по калібруванню, обробки та фасування насіння, де  на даний час створено 9 робочих місць.

За рахунок впроваджених  підприємствами новітніх прогресивних  технологій  виробництва продукції тваринництва, проведених реконструкцій тваринницьких приміщень, збільшення поголів’я тварин, зростає обсяг виробництва продукції тваринництва, продуктивність тварин підвищується з року в рік.

Для проведення механізованих збиральних робіт необхідно 1184 тонн дизпалива  213 тонн бензину.  По сільськогосподарських підприємствах відповідно є в наявності 1102 і 192 тонни, що становить 93% і 96% до потреби.

В господарствах району зерно буде зберігатися в 106 зерноскладах. Разом з ТОВ «Сквирський КХП» використовується 123 зерносховища загальною ємкістю для зберігання зерна 177,6 тис.тонн. Готовність зернотокової техніки становить:

наявність

справних

%

Зернонавантажувачі

76

73

96

Зерноочисних машин типу ОВС 25, СМ 4,0

64

61

95

Зерноочисні комплекси типу ЗАВ

37

34

91

Стаціонарні зерносушарки

14

14

100

Автомобільні ваги

43

42

97

Станом на 01.07.2018 року по с/г підприємствах заготовлено сіна 787 тонн ( 80% до потреби) та 3251 тонн ( 78% до потреби) сінажу

В зв’язку з введенням  у дію з 01 липня 2018 року Державного стандарту України 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» та занепокоєнням виробників молочної сировини, 18.01. та 08.02.2018 року  в Сквирській районній державній адміністрації відбулося  засідання робочої групи на тему: «Стан та умови заготівлі молока в домогосподарствах Сквирського району» за участю голів сільських рад, представників молокопереробних підприємств - заступника директора закупівлі сировини ДП «Ружин - молоко» Лаби Ольги Олексіївни, начальника відділу постачання сировини ЖЛК «Україна» м. Біла Церква Єфімець Володимира Леонтійовича та приймальників молока по вивченню цього питання  і формування пропозицій з метою захисту жителів сіл району від можливих негативних наслідків впливу законодавчих нововведень;

Обговорювалися проблемні питання при заготівлі молока, необхідність злагоджених дій для їх вирішення, тісного ланцюга співпраці: виробництво--логістика—переробка; та основного напряму роботи виробника - забезпечити чистоту та здоров’я худоби і швидке охолодження сировини.

Вирішили: проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення району щодо заходів підвищення якості виробленої сировини, правових аспектів створення кооперативів в засобах масової інформації,  ознайомлюватися з  досвідом  інших районів і областей в створенні та роботі виробничих кооперативів.

На виконання доручення голови Сквирської райдержадміністрації № 49-1 від 09.02.2018 року управлінням агропромислового розвитку Сквирської РДА 28.02.2018 року  організовано поїздку до Ружинського району Житомирської області, Козятинського району Вінницької області де під керівництвом  начальника управління Сиворакші Миколи Васильовича  проведено семінар на базі молокопереробного підприємства ДП «Ружин-молоко» та на пункті заготівлі молока (ПЗМ) в с. Прушинка. Захід мав за мету підвищення обізнаності щодо важливості збереження холодового ланцюга з високими стандартами гігієни від виробника молока, або пункту заготівлі до молокопереробного підприємства.

В семінарі-тренінгу взяли участь голови сільських рад, заступник голови Сквирської районної ради Грищенко Олена Григорівна, спеціалісти  управління АПР Сквирської РДА  та Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, в. о. голови Ружинської РДА, начальник відділу АПР Ружинської РДА, голова Кордишівської ТГ Козятинського району Вінницької області. Під час проведення семінару учасників ознайомлено з технологічними процесами прийому молока на молокопереробному підприємстві: відбір зразків молока на аналізи, зважування і облік прийнятої сировини та роботою лабораторії, організаційними та технологічними моментами в заготівлі молочної сировини відповідної якості від домогосподарств населення, головними аспектами та перевагами роботи  молокоприймального пункту.

На інвестиційному форумі на тему «Створення регіонального інформаційно-виробничого центру прісноводної аквакультури у Сквирському районі» 18.04.2018 року в с. Пустоварівка  та 11 травня ц.р. на нараді щодо «Створення агенції районного розвитку як механізму сталого сільського розвитку» порушені питання спрощення законодавчої бази у створенні кооперативів. В зв’язку з цим Корінець Р.Я. провів презентацію щодо створення кооперативів та залучення підтримки, недержавних ресурсів для їх розвитку. На прикладах  уже створених кооперативів в інших областях розкрив основні проблеми до початку проектів та позитивні зміни під час їх діяльності.

14 червня цього року Сквирською районною державною адміністрацією проведено семінар-нараду на тему: «Створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативі та використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».

Про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою КМУ від 7.02.2018 року №107 (спеціальні бюджетні дотації за вирощування молодняку великої рогатої худоби) доповіла Віра Яроха, головний спеціаліст відділу розвитку тваринництва та селекційно-племінної роботи департаменту АПР КОДА. Про створення сільськогосподарських молочних кооперативів розповів Володимир Єфімець.

На виконання доручення голови Сквирської райдержадміністрації від 14 червня 2018 року №113-1 в приміщенні Шамраївської сільської ради 06.07.2018 року проведено кущову нараду з головами Шамраївської, Рудянської, Дулицької, Красноліської, Великополовецької сільських рад, приймальниками молока (Севериненко Оксана Василівна, перевізник молока Білоцерківського відділення-філії «Молоко» ТОВ  ФУД «Девелопмент», Сосонович Анатолій Петрович, перевізник молока ДП «Ружин-молоко») по наданню рекомендацій щодо нормативно-правової бази створення та реєстрації сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та виконання п. 9 Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва. На нараді було обговорено проблемні питання при заготівлі молока та надано приймальникам методичні рекомендації  створення кооперативу та порядок державної фінансової підтримки.

9.3. Транспорт та дорожнє господарство.

Головними цілями на 2018 рік в сфері транспорту та дорожнього господарства були оптимізація структури маршрутної мережі пасажирських перевезень, удосконалення механізму контролю за дотриманням ліцензійних умов і договірних зобов’язань учасниками перевізного процесу, поліпшення транспортно-експлуатаційних показників та безпеки дорожнього руху, за рахунок виконання у повному обсязі та відповідної якості робіт з поточного і капітального ремонту автомобільних доріг, відповідно до обсягів фінансування з державного та місцевого бюджетів.

Перевезення пасажирів в районі здійснювались на 32 автобусних маршрутах, з них  13 приміських, що не виходять за межі району, 3 міських, 11 внутрішньообласних  та 9 маршрутів міжобласного сполучення, якими збалансовано та врегульовано перевезення пасажирів в районі.

В 2018 році було проведено 2 конкурс на визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування, віднесених до компетенції Сквирської райдержадміністрації. Всього визначено переможців на 4 приміських маршрутах, з переможцем укладено договори на перевезення пасажирів.

З метою впорядкування транспортної мережі Сквирського району, продовжено проведення  аналізу існуючої мережі транспортного сполучення Сквирського району.

За січень - червень 2018 року проведено 7 засідання комісії з вирішення проблемних питань транспорту та зв’язку Сквирського району, а саме:

- в січні розглянуто звернення з приводу припинення перевезень пасажирів на маршруті № 10 Сквира АС – с. Пустоварівка, на засідання запрошено голів Тхорівської та Пустоварівської територіальних громад, голову та заступника голови Сквирської районної ради та перевізника за маршрутом. Перевезення на цьому маршруті не здійснювались в період з 16 по 17 січня в зв’язку з поломкою транспортного засобу. 18 січня рух транспортних засобів за маршрутом відновлено. На сьогодні цей маршрут працює в звичайному режимі, виконується 5 рейсів, виконання п’ятого рейсу тимчасово призупиняли на зимовий період, в зв’язку з недостатнім пасажиропотоком, а також наявністю прохідних рейсів інших маршрутів, зокрема Сквира – Б.Церква через села Пустоварівка та Тхорівка. Перевізник в установленому порядку повідомляв організатора відповідною заявою «Про тимчасове припинення виконання 5 рейсу», яку погодив з головами територіальних громад по трасі слідування автобусного маршруту.

На засіданні комісії перевізником піднімалось питання про стан розробки проекту Програми фінансового забезпечення компенсації пільгового проїзду окремих пільгових категорій громадян та інших пільг, передбачених законодавством, оскільки перевізники несуть великі збитки в зв’язку з неприйняттям цієї Програми;

24.01.2018 відбулося друге засідання комісії в зв’язку з розглядом звернень депутатів Сквирської районної ради та громадської організації «Ініціативи жінок» з приводу підняття вартості проїзду та рекомендацій Антимонопольного комітету «Про запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції». На засідання було запрошено перевізників, що здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, віднесених до компетенції Сквирської райдержадміністрації, відповідно до діючих договорів. Визначено, що після прийняття Постанови №240, державне регулювання вартості послуг з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування було відмінено, та у такий спосіб перевізники отримали право на встановлення тарифів з перевезення пасажирів автобусами, які працюють в звичайному режимі руху на приміських та міжміських автобусних маршрутах.

Головою комісії доведено до відома перевізників та їх представників вимоги чинного наказу Міністерства транспорту та зв’язку  від 17.11.2009 № 1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту» та прийнято рішення про необхідність подачі до організатора нових таблиць вартості та розрахунку, відповідно до наказу 1175.

- в лютому на засіданні комісії розглядалося питання про механізм компенсації цільового перевезення окремих категорій пільгових громадян Сквирського району та про оптимізацію автобусних маршрутів загального користування віднесених до компетенції Сквирської райдержадміністрації.

Управлінням соціального захисту населення розроблено районну комплексну Програму відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських та міських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та інших, передбачених законодавством пільг у  Сквирському районі на 2018-2019 роки. Програма затверджена рішенням сесії Сквирської районної ради №10-22-07 від 01.03.2018 року.

14 березня на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України про «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» із дорученням Міністерству соціальної політики про доопрацювання зазначеної постанови з урахуванням пропозицій. Прийняття акта надає можливість органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду у готівковій формі.

Проведено часткову оптимізацію автобусних маршрутів загального користування віднесених до компетенції Сквирської райдержадміністрації, комісією вирішено заключити додаткову угоду в частині внесення змін до автобусного маршруту № 13 Сквира АС – с. Кривошиїнці ч/з Селезенівку щодо руху транспортних засобів в зворотному напрямку рейсу о 9 год. 10 хв. та о12 год. 00 хв. в частині руху транспортних засобів через с. Цапіївка, с. Селезенівка та скасувати недіючий рейс цього ж маршруту о 13 год. 00 хв. та зворотний о 13 год. 25 хв., по автобусному маршруту № 15 Сквира АС – с. Миньківці, ч/з с. Кривошиїнці укладено додаткову угоду щодо скорочення нерентабельного рейсу  о 14 год. 30 хв. – 14 год. 55 хв., по автобусному маршруту № 14 Сквира АС – с. Миньківці ч/з М.Єрчики скорочено додатковою угодою недіючі рейси о  9 год. 30 хв. – 10 год. 00 хв. та 15 год.30 хв. – 16 год. 00 хв.

- В березні на комісії розглядалося звернення голови Домантівської територіальної громади щодо зміни автобусного маршруту Сквира – Домантівка ч/з Квітневе

З метою відкриття нових та обстеження діючих автобусних маршрутів розпорядженням голови №137 від 21 березня 2018 року утворено комісію з відкриття нових автобусних маршрутів загального користування, віднесених до компетенції Сквирської райдержадміністрації.

03.04.2018 року проведено виїзне засідання комісії до с.Чубинці в зв’язку з розглядом звернень жителів села з приводу графіку руху автобусів на автобусних маршрутах загального користування Сквира - Дулицьке, Сквира – Красноліси. Жителі села Чубинці висловили свої зауваження до перевідника Підгорецького А.Ф. з приводу графіка руху автобусами на автобусних маршрутах загального користування Сквира - Дулицьке, Сквира – Красноліси  ч/з Чубинці.. Вирішили: зобов’язати перевізника дотримуватись графіка руху на автобусних маршрутах Сквира - Дулицьке, Сквира – Красноліси. Також другий рейс на автобусному маршруті Сквира – Красноліси, який з Сквири відправляється об 13:25 відповідно до графіку руху буде довозити жителів с. Чубинці, безпосередньо в с. Чубинці, без заїзду до населеного пункту у зворотному напрямку.

04.04.2018 року проведено засідання комісії про узгодження графіку руху на автобусному маршруті загального користування Сквира – Дулицьке, по даному питанню виступили голови сільських рад, які розташовані по даному маршруті, та вирішили зобов’язати перевізника дотримуватись погодженого графіка руху. Перший рейс за маршрутом Сквира – Дулицьке о 6:20 в тестовому режимі здійснювати через  с. Безпечна, а в зворотному напрямку через с Чубинці

- Про визначення (впорядкування) вартості проїзду на автобусному маршруті Сквира- Кривошинці,комісією надано калькуляцію вартості проїзду згідно паспорта № 13,15 та надано доручення  Сільському голові роз’яснити вартість квитка мешканцям с. Кривошинці

- Про стан здійснення  перевезень на автобусному маршруті Сквира – Миньківці ч/з Малі Єрчики, в зв’язку з зверненням громадян що протягом двох тижнів не відбувалося перевезення пасажирів першим рейсом по маршруту Сквира – Миньківці, голова територіальної громади неодноразово телефонував перевізнику з цього приводу, який пояснював, що це тимчасові незручності в зв’язку з поломкою транспортного засобу. Вирішили: Написати та вручити припис перевізнику Підгорецькому А.Ф. за те, що не здійснювалися пасажирські перевезення на маршруті Сквира – Миньківці ч/з М.Єрчики час відправлення якого зі Сквири о 6:30. Всім перевізникам надати для розповсюдити розклад руху на всіх зупинка по автобусним маршрутам.

- Про узгодження графіку руху на автомобільному маршруті загального користування Сквира – Каленна. озвучив звернення голова Горобіївської сільської ради з приводу, щоб перший рейс по маршруту Сквира – Каленна ч/з Горобіївку перенести з 6:20 на 6:00, на що голова Каленнівської сільської ради, повідомив що жителі його громади не підтримують цю пропозицію, так як дуже зарання автобус прибуватиме в Сквиру.

- Про ознайомлення перевізників з постановами Кабінету Міністрів № 180, №181    від 07.02.2018 року «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», прийнято рішення надіслати письмово роз’яснення всім перевізникам, які надають послуги по перевезенню пасажирів про зміни в законодавстві.

В зв’язку з зверненнями громадян Домантівської територіальної громади та жителів масиву «Слобода» м. Сквира щодо забезпечення транспортним зв’язком з центром міста, на виконання Закону України «Про автомобільний транспорт», проведено 04.05.2018 року виїзне обстеження за напрямком Сквира АС – с. Квітневе через масив «Слобода». З метою відкриття нового автобусного маршруту в місті Сквира по вулиці Слобідська необхідно здійснити низку заходів, для встановлення автобусних зупинок (колишній КСП будинок культури Слобідський, та по вулиці Слобідська буд. 145) та відповідних дорожніх знаків. По даному питанню Сквирська РДА звернулась до Сквирського міського голови, цього ж дня проведено виїзне обстеження за напрямком Сквира АС – с. Дулицьке через Безпечну.

В третьому кварталі 2018 року планується провести конкурс на визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування, віднесених до компетенції Сквирської райдержадміністраці, на маршрутах № 13 Сквира АС - Кривошиїнці ч/з Селезенівку та № 15 Сквира АС – Миньківці ч/з Кривошиїнці.

Обсяг перевезень вантажів залізницею по станції Сквира за І півріччя 2018 року становить 1811 вагонів, з них навантажено 919 вагонів та вивантажено 892. В середньому за добу перевозилося 10,1 вагона.

Питання стану експлуатаційного утримання вулично-шляхової мережі району знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації. За січень-червень 2018 року на утримання доріг філією «Сквирське РайДУ» використано 5,927 млн. грн. на утримання державних автодоріг.

Протягом І півріччя філією «Сквирське РайДУ» проведено такі роботи:

- виконано ямковий ремонт 1354 кв. м доріг.

- вирубка порослі км на 15,2 км;

- встановлено та заміно 48 напрямних стовпчиків;

- встановлено 2 дорожніх знаків.

Протягом звітного періоду проводились поточні ремонти  комунальних доріг району.

За рахунок коштів місцевих бюджетів в сумі 1018,1 тис. грн. проведено поточний ремонт дорожнього покриття комунальних доріг в в селах Горобіївка, Великополовецьке, Селезенівка, Домантівка та Малі Лисовці.

ТОВ Білоцерківське ШЕУ виконано поточний ремонт (ямковий) 11170 м. кв. покриття доріг загального користування місцевого значення.

З метою покращення стану дорожнього покриття комунальних доріг в населених пунктах району, проведення капітальних ремонтів, виконавчими комітетами 17 сільських рад та м. Сквира виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано експертні  звіти на капітальний ремонт 37 доріг в населених пунктах району.  Документацію подано до департаменту капітального будівництва Київської облдержадміністрації з клопотаннями щодо виділення фінансування з державного/обласного бюджетів.

9.4. Споживчий ринок.

В сфері торгівлі та побуту в 2018 році головними цілями є забезпечення подальшого розвитку споживчого ринку, формування його сучасної ефективної інфраструктури, здатної задовольнити потреби населення в якісних товарах та послугах за доступними цінами, забезпечити належний рівень торговельного та побутового обслуговування, особливо населення сільських територій.

Станом на 01.07.2018 населенню району надавали торговельні послуги 328 підприємства роздрібної торгівлі, з них 157 продовольчих магазинів, 136 непродовольчих магазини, 35 кіосків та 31 підприємств ресторанного господарства різних форм власності. В м. Сквира працює один магазин мережевої торгівлі АТБ. Протягом І півріччя 2018 року кількість торгових точок збільшилась на дві одиниці.

Вжиття заходів щодо підтримки вітчизняного товаровиробника сприяє максимальному насиченню споживчого ринку району товарами виробництва України. У задоволенні потреб населення в товарах значне місце належить ринкам, яких у районі два.

З метою підвищення ролі місцевого товаровиробника, збільшення реалізації вітчизняних товарів приділяється увага розширенню фірмової торгівлі. Станом на 01.07.2018 в районі функціонує 10 фірмових продовольчих магазинів, 1 кіоск та два відділи, в тому числі  9 продовольчих магазинів, які належать підприємствам-виробникам ДП ПАТ «Київхліб» «Сквирський хлібозавод», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», ТОВ Фірма „Грона”, ПП «Росава-Агро», ДП „Кліринг-Агро”, ТМ «Наша ряба», Кондитерський дім «Вацак», «Брусилівські ковбаси» один магазин ПАТ «ЖЛК-Україна» ТМ«Віта»  та кіоск ТОВ «Колос». Крім того, працює 13 непродовольчих фірмових магазинів та 1 відділ, в яких реалізується одяг, взуття, постільна білизна, меблі, в тому числі 4 непродовольчі магазини, які належать підприємствам-виробникам Сквирській філії корпорації «Елтекс» (швейні вироби), ТОВ „Сквиратекс” (швейні вироби) та приватному підприємцю (меблі).

На території району функціонує шість об'єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією, в тому числі два магазини, три кіоски та один відділ.

В сфері ресторанного господарства працює два ресторани, один бар, 27 кафе, 2 буфети. Кількість посадкових місць становить 2345.

Протягом І півріччя 2018 року двічі на місяць (через суботу) в центральні частині міста (поруч кінотеатру «Зірка») проводилися ярмарки. Участь в них приймали сільськогосподарські та промислові підприємства району та Київської області, які реалізували власну продукцію і продукти її переробки. За звітний період на ярмарках сільськогосподарськими та промисловими підприємства Сквирського району було реалізовано власної продукції на загальну суму понад 1,0 млн.грн., що становить 73,0 % до показника відповідного періоду 2017 року.

10. Зовнішньоекономічна діяльність.

Протягом І півріччя 2018 року в районі продовжувалася робота щодо розширення ринків збуту продукції, удосконалення структури експорту та імпорту, стимулювання експорту конкурентної продукції і послуг.

Обсяги експортних операцій забезпечуються за рахунок таких підприємств як ТОВ фірма «Грона», ТОВ „Сквирський комбінат хлібопродуктів”, ТОВ «Сквиратекс», Сквирська філія корпорації «Елтекс», ТДВ «Сквирський вентиляторний завод», ТОВ "Вікбуд-Трейд".

Підприємства району здійснюють зовнішньоторговельні операції з такими країнами: Німеччиною, Ізраїлем, США, Кубою, Прибалтикою, Казахстаном, Киргизстаном, Туркменістаном, Азербайджаном, Грузією, Вірменією, Молдовою

11. Фінанси.

За січень–червень 2018 року Сквирським відділенням Білоцерківської ОДПІ забезпечено збору до зведеного бюджету в сумі 130287,5 тис. грн., що становить 102,8% до минулого року. До місцевих бюджетів усіх рівнів за І півріччя 2018 року мобілізовано 72206,6 тис. грн., що  становить 118,9 % до відповідного періоду минулого року.

Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень становлять:

- податок з доходів фізичних осіб, мобілізація якого становить 63996,2 тис. грн.  або 49,1% до загальної суми надходжень;

- податок на додану вартість, мобілізація якого становить 34747,9 тис. грн. або 26,7 % до загальної суми надходжень;

- податок на прибуток, мобілізація якого становить 1929,8 тис. грн. або 1,5 % до загальної суми надходжень;

- єдиний податок, мобілізація якого становить 13926,7 тис. грн., що становить 10,7 % до загальної суми надходжень;

- плата за землю – мобілізація якого становить 8542,0 тис. грн., що становить 6,6 % до загальної суми надходжень;

- військовий збір, мобілізація якого становить 4503,5 тис. грн., що складає 3,5 % від загальної суми надходжень;

- акцизний податок, мобілізація якого становить 714,3 тис. грн., що складає 0,5 % від загальної суми надходжень.

Найбільшими платниками в районі є:

Відділ освіти Сквирської РДА, яким сплачено до бюджету 8993,9 тис. грн.,  що становить 6,9 % до загальної суми надходжень;

ТОВ «Шамраївський цукор» яким сплачено до бюджету 7667,2 тис. грн., що  становить    5,9 % до загальної суми надходжень.

ТДВ «Шамраївський цукровий завод» яким сплачено до бюджету 5420,0 тис. грн., що 4,2 % до загальної суми надходжень;

СГПП ім.. Гагаріна яким сплачено до бюджету 5159,0 тис. грн., що 4,0 % до загальної суми надходжень;

АТ „УкрКарт”, яким сплачено до бюджету 4839,3 тис. грн.,  що становить 3,7 % до загальної суми надходжень;

ТОВ «Агрофірма Колос», яким сплачено до бюджету 3140,6 тис. грн., що  становить 2,4% до загальної суми надходжень;

ПП «Розволожжя», яким сплачено до бюджету 2169,0 тис. грн., що  становить 1,7% до загальної суми надходжень;

Центральна районна лікарня, яким сплачено до бюджету 1998,5 тис. грн., що 1,5 % до загальної суми надходжень;

ПП «Росава Агро» яким сплачено до бюджету 1818,2 тис. грн., що 1,4 % до загальної суми надходжень;

Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів становлять:

- податок з доходів фізичних осіб (75,0%) – 47745,3 тис. грн.  або 63,1% до загальної суми надходжень до місцевих бюджетів та на 9119,9 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року;

- єдиний податок – 13926,7 тис. грн.  або 19,3 % до загальної суми надходжень до місцевих бюджетів та на 3540,3 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року

- плата за землю – 8542,0 тис. грн. або 11,8% до загальної суми надходжень до місцевих бюджетів та на 1059,8 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року;

- податок на прибуток (10,0%) – 221,1 тис. грн. або 0,3% до загальної суми надходжень до місцевих бюджетів;

- акцизний податок становить – 714,3 тис. грн. або 1,0% до загальної суми надходжень;

- плата за ліцензію – 219,3 тис. грн. або 0,3% до загальної суми надходжень.

Станом на 01.07.2018 по Сквирському відділенню Білоцерківського ОДПІ податковий борг за податковими зобов’язаннями до Зведеного бюджету (з урахуванням боргу банкрутів та платників податків, по яким призупинено стягнення) становить 4507,6 тис. грн., що на 239,0 тис. грн. більше відповідно до 01.01.2018 року та на 1755,9 тис. грн. більше відповідно до 01.06.2018 року.

Зростання загальної кількості боржників з початку року відбулося за рахунок платників податків, які не сплатили поновлені штрафні санкції з ПДВ та наявністю зобов’язань платників податку які перейшли до Білоцерківської  ОДПІ, але інтегровані картки залишилися у Сквирському відділенні.

Податковий борг до державного бюджету станом на 01.07.2018 становить 2542,9 тис. грн.

Борг до Місцевого бюджету станом на 01.07.2018 року становить 1964,7 тис. грн., що на 287,2 тис. грн. більше  відповідно до 01.01.2018 року. та на 30,7 тис. грн.  менше відповідно до 01.06.2018 року.

Станом на 01.07.2018 по Сквирському відділенню Білоцерківської ОДПІ рахується 36 боржників, що на 14 більше в порівнянні з початком року. Боржники - юридичні особи із сумою боргу до 1020 грн. в кількості 1 організації ( в т.ч. 1 боржник становить технічний борг).

Із наявної суми податкової заборгованості найбільша рахується по підприємствах:

ДП „Тхорівський спиртовий завод” – 1315,2 тис. грн.;

ТОВ «Фабрика бакалейних продуктів» - 707,2 тис. грн.;

СП „Завод будівельних матеріалів” – 571,9 тис. грн.;

ТОВ «Істочнік» - 167,2 тис грн.;

ПП «Фірма Мізан» - 138,8 тис. грн.;

ТОВ «АФ Нива» - 107,6 тис грн.;

ТОВ «ВКФ «Спайк» - 88,3 тис. грн.;

КП «Сквирське комунальне господарство» - 39,9 тис. грн.;

ПАТ «ТАКО» - 32,9 тис. грн.;

ТОВ «Фіто-Пром-Еволюшин» - 28,7 тис грн.;

ФГ «Ященко» - 21,0 тис. грн.;

ТОВ «Сіман» - 17,6 тис.грн.;

ТОВ «ПРМ Еверест» - 10,5 тис. грн.;

ТОВ «Біомак Україна» - 8,0 тис. грн.;

Сквирське РайДУ ВАТ ДАК автом дороги України – 4,6 тис. грн.

В розрізі податків до місцевого бюджету найбільша заборгованість рахується по: земельному податку – 931,7 тис. грн.,  єдиному податку – 480,9 тис. грн., забруднення – 201,5 тис. грн., податку на майно – 88,2 тис. грн., податок на прибуток підприємств і організацій – 6,4 тис. грн.,  податку на доходи фізичних осіб – 165,0 тис. грн., транспортний податок з фізичних осіб – 41,2 тис. грн., інші податки і збори – 49,8 тис. грн..

Найбільшими боржниками по сплаті податків до місцевого бюджету є: ДП „Тхорівський спиртовий завод” – 410,1 тис. грн., СП „Завод будівельних матеріалів” – 223,7 тис. грн., ТОВ „ВКФ „Спайк” – 88,3 тис. грн., ПАТ «ТАКО» - 32,9 тис. грн., ТОВ «Сіман» - 17,6 тис. грн.,

Сквирським відділенням Білоцерківської ОДПІ постійно вживаються заходи по зменшенню загальної суми податкової заборгованості до бюджетів всіх рівнів. До платників, у яких виникає новостворений борг, вживаються заходи згідно законодавства, в тому числі матеріали на стягнення податкового боргу передаються до суду.

Станом на 01.07.2018 року на виконанні у ВДВС знаходиться  143 вимоги  про сплату недоїмки, поданих Сквирським відділенням Білоцерківського  ОДПІ на суму 596,7 тис. грн.

Для сприяння в погашенні заборгованості по земельному податку з фізичних та юридичних осіб міському та сільським головам направляються листи щодо стану заборгованості. З метою зменшення суми боргу регулярно проводяться звірки з сільськими та міською радами, вручені повідомлення про сплату земельного податку громадянами району та міста.

До загального фонду районного бюджету Сквирського району (з урахуванням трансфертів) за І півріччя 2018 року надійшло 229314,8 тис. грн.. при планових показниках на звітний період 224446,3 тис. грн., що становить 102,2 %.

До зведеного бюджету Сквирського району надійшло (без урахування трансфертів) 64884,8 тис. грн., що становить 109,0% виконання до запланованого обсягу доходів, що на 11987,6 тис. грн. більше в порівнянні до відповідного періоду 2017 року:

-          районний бюджет Сквирського району  виконано на 105,6%, забезпечено надходження в сумі 38927,4 тис. грн. при плановому  показнику 36876,8 тис. грн.;

-          Сквирський міський бюджет  виконано на 103,1%, забезпечено надходження в сумі 11492,2 тис. грн. при плановому  показнику 11147,1 тис. грн.;

-           зведений  бюджет сіл Сквирського району  виконано на 125,6%, забезпечено надходження в сумі 14465,2 тис. грн. при плановому  показнику 11513,1 тис. грн.;

У структурі надходжень  доходів загального фонду найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб – 58,9%, плата за землю – 13,2%, єдиний податок – 19,4%. Інші види надходжень займають незначне місце і становлять 8,5%.

Головним джерелом  надходжень до загального фонду є податок з доходів фізичних осіб. Фактичні надходження по цьому податку за січень-червень  2018 року складають 38196,2 тис. грн., що становить 104,2% до плану на відповідний період та на 7814,5 тис. грн. більше фактичних надходжень за відповідний період 2017 року. Темп росту фактичних надходжень за 6 місяців 2018 року  до фактичних надходжень за відповідний період у 2017 року становить  125,7 %.

Фактичні надходження по платі за землю за січень-червень 2018 року склали 8542,0 тис. грн., що становить 117,1% до планових показників та на 1120,4 тис. грн. більше фактичних надходжень за відповідний період 2017 року.

Фактичні надходження єдиного податку за січень-червень 2018 року склали 12573,3  тис. грн., що становить 113,2% до плану на січень-червень 2018 року та на 2481,7 тис. грн. більше фактичних надходжень за відповідний період 2017 року.

Загальний обсяг трансфертів становить 164430,0 тис. грн., з них: обсяг субвенцій з державного бюджету які надійшли за І півріччя 2018 року становлять  52694,2 тис. грн.; субвенції з обласного бюджету за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету – 103683,7 тис. грн.; інші субвенції – 802,9 тис. грн. в т. ч. 190,2 тис. грн. на фінансування пільг громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дотація з обласного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної дотації з державного бюджету – 7249,2 тис. грн.

За рахунок надходжень субвенцій з державного бюджету забезпечено:

1)                  фінансування закладів освіти – 36615,8 тис. грн.;

2)                  фінансування закладів охорони здоров’я – 16078,4 тис. грн.

За І півріччя 2018 року до зведеного бюджету Сквирського району (з урахуванням трансфертів) по спеціальному фонду надійшло 46125,5 тис. грн. :

-                      власні надходження бюджетних установ – 3327,2 тис. грн.;

-                      екологічний податок – 100,0 тис. грн.;

-                      грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища – 4,8 тис. грн.;

-                      кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності – 968,0 тис. грн.;

-                      кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення – 92,3 тис. грн.;

-                      субвенції – 120,2 тис. грн..

 

Переглядів: 617
 Друк

Сучасний розвиток економіки України нерозривно пов'язаний з інвестиційними процесами, які є рушійною силою інтеграції економіки у світове господарство за рахунок оновлення основних фондів, переведення капіталів з одних сфер в інші, передачі технологій, іновацій та управлінського досвіду. Питання активізації інвестиційних процесів на сьогодні є актуальним для більшості країн світу, тож Україна не є винятком.

Економіка України перебуває в складній економічній ситуації, внаслідок продовження агресивної політики Російської Федерації, окупації Криму і військових операцій на сході України, що значно вплинуло на відтік іноземного капіталу, як в цілому в державі, так і в нашому районі. Багато підприємств були вимушені призупинити реалізацію інвестиційних проектів.

Так обсяг прямих іноземних інвестицій в Україні на кінець 2017 року становив 1,635 млн. дол. США, тоді, як на кінець 2016 цей показник був на рівні 2,126 млн. дол. США.

За статистичними даними, у Сквирському районі за січнь-груднь 2017 року обсяг освоєння капітальних інвестицій склав 589,0 млн. гривень що в 2,26 раза більше показника 2016 (260,4 млн. гривень). Найбільші обсяги інвестицій (в основному на технічне переоснащення будівництво та придбання основних засобів машин і обладнання) освоїли в промисловому виробництві ТДВ "Шамраївський цукровий завод" – 27,5 млн. грн., ТОВ «Фірма «Грона» - 188,5 млн. грн., ТОВ «Грона партнер» - 77,7 млн. грн., ТДВ «Тхорівське» - 2,7 млн. грн. та ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів" (завершується реконструкція (будівництво) складу готової продукції та модернізація автоматичної лінії переробки) – 70,8 млн. грн. В сільськогосподарському секторі передовиками є СФГ «Нива 1» - 10,0 млн. грн., ФГ «Березна» - 9,3 млн. грн., ФГ «Нота» - 5,1 млн. грн., ФГ «Ященко» - 4,1 млн. грн., ТОВ «Колос» - 9,1 млн. грн., ТОВ «Надія-10» - 5,0 млн. грн., СГПП ім. Гагаріна – 4,4 млн. грн., ТОВ «Оріховецьке» - 9,4 млн. грн.

В галузевому розрізі найбільші обсяги інвестиційних коштів залучені в промисловість – 76,2%, сільське господарство –22,0%, інші сфери діяльності - 1,8%.

Головним джерелом інвестування у 2017, як і у попередні роки, є власні кошти підприємств та організацій району.

Відповідно до заходів Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Сквирському районі на 2016-2018 роки, значна увага приділялась пошуку ефективних інвесторів.

З метою формування позитивного іміджу та підвищення інвестиційної привабливості Сквирського району райдержадміністрацією сформована база вільних земельних ділянок та об’єктів незавершеного будівництва, які пропонуються інвесторам. Інформацію розміщено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації в розділі «Економіка». В місті Сквира є 4 вільні земельні ділянки та земельна ділянка загальною площею до 60 га в існуючій північні промислові зоні на землях міської ради за межами міста (між паливним складом з північної сторони і нафтобазою з південної сторони та залізничною станцією із західної сторони), визначена наявною містобудівною документацією (генеральним планом міста, схемою розвитку північної промзони по вул.. Залізнична), як резервна територія під розміщення промислових підприємств, та один об’єкт незавершеного будівництва. В селах району є 14 ділянок та один об’єкт незавершеного будівництва в с. Мовчанівка - незавершене будівництво культурно-освітнього комплексу в с. Мовчанівка та один в с.Тхорівка, цільове призначення якого – землі житлової і громадської забудови сільської ради. Також в селах району є 25 земельних ділянок, на яких розміщено недіючі будівлі ДНЗ, шкіл, будинки культури, лазні та магазини, які не використовуються та пропонуються інвесторам в якості виробничих приміщень з незначними земельними ділянками (в основному від 0,5 до 1,0 га).

Інформація щодо державної політики в інвестиційні сфері та стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки періодично розміщується на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

Протягом 2016-2017 року виконавчими комітетами Рудянської, Великоєрчиківської та Шамраївської сільських рад проводилась робота щодо розробки генеральних планів населених пунктів с. Руда, с. Шамраївка та с. В.Єрчики, (виготовлений генеральний план с. Руда та с. Великі Єрчики, в стадії завершення проект генерального плану с. Шамраївка) розпочато виготовлення генеральних планів с. Великополовецьке, Мала Михайлівка, Пищики, Безугляки, Тхорівка, Шапіївка та Токарівка. Розробка генеральних планів передбачає збільшення територій сіл, в т.ч. земель, підпорядкованих сільським радам, що в майбутньому значно спростить надання земельних ділянок інвесторам для впровадження інвестиційної діяльності.

З метою презентації промислового потенціалу району Сквирською райдержадміністрацією (за кошти інвесторів та районного бюджету) надруковано 1,0 тис. примірників інформаційного буклету до 25 річчя незалежності України «Сквирщина в подіях і особах», де розмішено ілюстровану інформацію про агропромисловий та промисловий інвестиційний потенціал району, перераховано основні здобутки підприємств промисловості, сфери торгівлі та побуту.

Сьогодні виникає реальна можливість спрямувати достатні кошти на впровадження нових технологій в галузі тваринництва та рослинництва для підвищення ефективності виробництва. Кожне підприємство самостійно приймає рішення про впровадження інвестиційного потенціалу, що дає можливість працювати на результат. Завдяки цьому протягом 2016 року та 2017 року пріоритетними напрямами залучення інвестицій було впровадження нових технологій виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, впровадження енерго та ресурсозберігаючих технологій, розширення асортименту та збільшення обсягів виробництва продуктів харчування, в тваринництві закупівля маточного поголів”я та реконструкція тваринницьких приміщень.

Протягом 2016 року та початку 2017 року власні кошти підприємств вкладались на закупівлю сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва. Так в 2016 році сільськогосподарськими підприємствами району закуплено 27 од. сільськогосподарської техніки на суму 36 млн. грн, тільки за 2017 рік закуплено 64 одиниці на суму 61,9 млн. грн., в тому числі 22 трактори, 5 комбайнів, 8 сівалок, 13 одиниць ґрунтообробної техніки, 3 машини для внесення добрив, 5 навантажувачів та 7 одиниць іншої техніки. З початку 2018 року закуплено 8 од. на суму 17,5 млн. грн, що покращує умови обробітку ґрунту та зменшує затрати на 1 гектар ріллі.

За рахунок впроваджених підприємствами новітніх прогресивних технологій виробництва продукції тваринництва, проведених реконструкцій тваринницьких приміщень, збільшення поголів’я тварин, зростає обсяг виробництва продукції тваринництва, продуктивність тварин підвищується з року в рік.

Загальні обсяги інвестицій по с/г підприємствах району протягом останніх років зросли. Найбільші обсяги інвестицій вкладено такими підприємствами району: СФГ «Нива-1», ТОВ «ім..Шевченка», ТДВ ”Шамраївський цукровий завод”, ТОВ ”А/Ф Колос”, ДП «Кліринг Агро», СП «Інтерагро Сквира», ФГ «Нота», ПП «Юніс», ТОВ «АС Малолисовецька», ПП «Новагрос».

Так, в реконструйовані приміщення ФГ «Нота» відділку в с. Великі Єрчики в 2017 році завезено 545 ремонтних свинок для подальшого відтворення та реалізації свинопоголів’я групи дорощування (вагою 25-30 кг) в господарства по відгодівлі свиней. На цей час проводяться реконструкції та укомплектації обладнанням інших тваринницьких приміщень, в яких до 2020 року планується утримувати 7000 свиней. Станом на 01.01. 2018 року в ФГ «Нота» утримується 10286 голів свиней ( +2768 голів до минулого року), в тому числі на відділку с.В.Єрчики 3001 голова, де працює 5 робітників. В цьому господарстві відтворення, вирощування та відгодівля свиней здійснюється за «датською» технологією закритого циклу.

Також проводяться роботи з реконструкції та відновленню технологічного обладнання в ТОВ «Агрофірма «Колос» - свинарник.

У 2017 році в селі Дулицьке розпочав свою роботу інвестиційний проект, переробне підприємство ТОВ «ЄВРОСІД». Мета і завдання інвестиційного проекту – впровадження технологічних ліній по калібруванню, обробці та фасуванню насіння, де на даний час створено 9 робочих місць.

В селі Великополовецьке розпочинаються підготовчі роботи по інвестиційному проекту «Міжрегіональний центр аквакультури».

В селі Оріховець ТОВ «Інвесткорп Україна Агро» придбало нежитлове приміщення площею 504,4 кв.м для впровадження інвестиційного проекту. Товариство має намір використовувати будівлю за виробничим призначенням, як цех переробки та зберігання плодово-ягідної, овочевої та іншої продукції, з розміщенням у ньому морозильного устаткування, облаштуванням складського зберігання сировини та готової продукції. Планується створити 5-7 робочих місць.

У зв’язку із прийняттям зміни до ДСТУ 3662: 2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» та Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 106 якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, управлінням агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації проводяться кущові наради за участю голів сільських рад та приймальників молока щодо нормативно-правової бази створення сільськогосподарських молочних обслуговуючих кооперативів та їх державної підтримки.

На виконання заходів Програми та доручення голови Київської облдержадміністрації від 23.03.2016 №17-1, райдержадміністрацією проведено моніторинг промислових підприємств щодо готовності залучення інвестицій для реконструкції та технічного переоснащення виробництв та будівництва нових технологічних ліній. Залучати інвестиційний капітал мають намір фактично недіючі підприємства ТОВ „Яшма”, ТОВ „Сквирський плодоконсервний завод” та підприємство, що працює не на повну потужність - ТДВ „Сквирський вентиляторний завод”.

Відділом з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та ЖКГ райдержадміністрації вивчалось питання щодо визначення об’єктів державної та комунальної власності, до яких можливо застосувати механізм державно-приватного партнерства, такими об’єктами на рівні району є системи водопостачання та водовідведення та полігон ТПВ в м. Сквира, який має значні запаси ТПВ.

Так, як земельна ділянка, на якій розміщено полігон ТПВ, знаходиться поза межами населеного пункту, згідно вимог чинного містобудівного законодавства, замовником ДПТ виступає Сквирська райдержадміністрація; інвестором - КП «СКГ», на балансі якого знаходиться сміттєзвалище, відповідно до його клопотання. Згідно інформації КП «СКГ», 29 грудня 2017 року був заключний договір із проектною організацією ТОВ «Укргруппроект» для розроблення ДПТ. На даний час ДПТ знаходиться в розробці. Паралельно проектна організація ТОВ «Укржитлопроект» м. Київ (визначена ДРР та ЖКГ КОДА замовником реконструкції) протягом другої половини 2017 року приступила до розробки проектної документації на реконструкцію Сквирського сміттєзвалища. За інформацією проектної організації, проектна документація в даний час знаходиться на розгляді експертизи та на стадії усунення зауважень по окремих розділах проекту. Таким чином, виготовлення документації на полігон ТПВ сприятиме залученню інвестора.

На виконання заходів Програми в зв’язку з постійною зміною вартості блакитного палива, вимогами облдержадміністрації щодо економії енергоносіїв у 2017 році проведено роботи по переведенню котелень на альтернативні види палива у січні Шамраївського НВК та у листопаді Кривошиїнського НВО (кошти інвесторів). В районі працює підприємство, що виробляє пелети (ТОВ «Калина»), проте обсяг виробництва недостатній щоб задовольнити потреби бюджетних установ району (в т.ч. вартість пелетів значно більша за вартість дрів), тому сировина в основному завозиться з інших районів області (Б.Церква).

З метою вдосконалення та спрощення процедури отримання дозвільних документів для суб’єктів господарювання, а також забезпечення їх необхідною інформацією щодо здійснення підприємницької діяльності, пільгового оподаткування, надання певних гарантій інвесторам, функціонує Дозвільний центр яким надається 71 вид адміністративних послуг. В рамках реалізації Закону України «Про адміністративні послуги» Центром надання адміністративних послуг протягом 2017 року надано 10419 адміністративних послуг та розглянуто 10619 звернень, за І квартал 2018 року надано 2075 адміністративних послуг та розглянуто 2079 звернень.

Сквирською райдержадміністрацією за результатами діяльності за 2017 рік ведеться робота з поновлення інвестиційного паспорту Сквирського району.

На виконання заходів Програми та доручення голови Київської облдержадміністрації від 23.03.2016 №17-1, райдержадміністрацією щоквартально подається інформація до облдержадміністрації щодо інвестиційних можливостей підприємств Сквирського району, в т.ч. земельні ділянки та об’єкти для впровадження інвестиційної діяльності.

В 2016 році райдержадміністрація брала участь в програмі ООН «ХАБІТАТ» «Зміцнення потенціалу місцевих органів влади, як фактор сталого розвитку України», а також планує брати участь в ІІІ фазі проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

Серед основних причин виникнення проблеми низької інвестиційної активності: несприятливі умови інвестування, зокрема недосконале законодавство щодо захисту прав власності, отримання у власність земельних ділянок, вимог до здійснення та контролю підприємницької діяльності, недостатня державна підтримка інвестиційної діяльності; неналежна система підготовки програм і проектів для державного інвестування; нерозвиненість інвестиційного ринку та інвестиційної інфраструктури; відсутність правових засад та дієвих механізмів державно-приватного партнерства в інвестуванні.

Головними цілями Програми в сфері інвестиційної діяльності є створення умов для відновлення інвестиційної активності суб’єктів господарювання, підвищення ефективності інвестування шляхом збільшення капітальних вкладень у реалізацію інвестиційних проектів, які передбачають впровадження новітніх технологій, модернізацію застарілих виробництв, що дозволить підвищити конкурентоспроможність економіки району, сприяння формуванню позитивного інвестиційного іміджу району, удосконаленню інвестиційно-інноваційної інфраструктури, пошук інвесторів для впровадження нових інвестиційних проектів, що сприятиме відновленню економічного зростання і створить нові робочі місця для мешканців району.

Протягом 2017 року, відповідно до Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2016-2017 роки та Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області на 2015-2016 роки, Сквирському району вдалося освоїти інвестиції в сумі – 18000,403 тис. грн., в тому числі за Програмою будівництва – 17733,776 тис. грн. (14610,163 – кошти обласного бюджету, 3123,613 - кошти місцевих бюджетів, співфінансування) та за Програмою енергозбереження – 266,627 (226,633 – кошти обласного бюджету, 39,994 - кошти місцевих бюджетів, співфінансування)

Таким чином вдалося реалізувати наступні соціально важливі проекти:

- капітальний ремонт Сквирського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу №6 "Ромашка" – 3336,406 тис. грн.;

- капітальний ремонт дороги по вулиці Шевченка в с. Чубинці – 1152,427 тис. грн.;

- капітальний ремонт дороги по вул. Лісова в с. Малі Єрчики – 1259,645 тис. грн.;

- реконструкція даху Сквирського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 - дитячий садок" в м. Сквира – 1934,55 тис. грн;

- капітальний ремонт дороги по вулиці Івана Франка в селі Руда - 3176,582 тис. грн.;

- капітальний ремонт дороги пл вул. Залізнична в місті Сквира Київської області 4000,0 тис. грн.;

- реконструкція існуючого водогону в с. Руда – 2874,166 тис. грн.

За сприяння народних депутатів України Сольвара P.M. та Гудзенка В.І. протягом 2017 року, згідно з постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» та змін до них, Сквирському району надійшли кошти субвенції в сумі – 8513,6 тис. грн., по наступних об'єктах:

капітальний ремонт кінотеатру по вул. Соборна, 16 в м. буде освоєно 1500,0 тис. грн. коштів субвенції;

придбано обладнання довгострокового користування для освітніх закладів Сквирського району на загальну суму 510,0 тис. грн.;

придбано медичного обладнання довгострокового користування для закладів медицини Сквирського району на загальну суму 350,0 тис. грн.

придбано обладнання довгострокового користування для закладів культури Сквирського району на загальну суму 160,0 тис. грн.

встановлення дитячих майданчиків в кількості 14 шт. в селах Руда, Рогізна, Кривошиїнці, Дулицьке, Красноліси, Малі Єрчики, Малі Лисовці, Миньківці, Селезенівка, Чубинці, Таборів, Цапіївка, Безпечна та Пустоварівка на загальну суму – 1224,0 тис. грн., та спортивні майданчики в кількості 9 шт. в селах Кривошиїнці, Самгородок, Малі Лисовці, Буки, Чубинці, Дулицьке, Пищики, Великополовецьке та Великі Єрчики на загальну суму – 1060,0 тис. грн;

реконструкція вуличного освітлення по вул. Леніна в с. Дулицьке, буде освоєно 293,3 тис. грн. коштів субвенції;

реконструкція вуличного освітлення по вул. Лісова, вул. Шкільна в с. Красноліси буде освоєно 109,2 тис. грн. коштів субвенції;

реконструкція вуличного освітлення по вул. Покровська, вул. Гагаріна в с. Рогізна буде освоєно 346,1 тис. грн. коштів субвенції;

реконструкція вуличного освітлення по вул. Жовтнева, Лісова, 1-го Травня , Святкова, Балишова в с. Таборів буде освоєно 544,6 тис. грн. коштів субвенції;

капітальний ремонт будинку культури по вул. Леніна, 235а, с. Дулицьке Сквирського району буде дофінансовано 328,3 тис. грн. коштів субвенції;

капітальний ремонт з впровадженням енергозберігаючих технологій (часткова заміна віконних і дверних блоків) будівлі Амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Великополовецьке, вул. Молодіжна, 13-А Сквирського району Київської області, Сквирський район, с. Великополовецьке, вул. Молодіжна, 13-А буде освоєно – 1478,0 тис. грн. субвенції;

придбання комп"ютерної техніки та принтера для Великополовецької НВК, Буківський НВК, Кривошиїнського НВК, Малолисовецького НВК, Дулицьке НВК, Чубинецького НВК, Самгородоцької ЗОШ, Самгородоцького ДНЗ та Рогізнянського НВО на загальну суму – 180,0 тис. грн.

придбання компютерної техніки та принтера для Кривошиїнської, Буківської та Самгородоцької АЗПСМ на загальну суму – 60,0 тис. грн.;

придбання компютерної техніки та принтера для Великополовецької, Чубинецької, Малолисовецької, Дулицької, Рогізнянської та Самгородоцької бібліотек на суму – 120,0 тис. грн.;

придбання комплектів музичних інструментів та звукової апаратури для Рудянського, Великоєрчиківського, Дулицького, Самгородоцького та Сквирського районного будинків культури на загальну суму – 250,0 тис. грн.

За рахунок «митного експерименту» (залучених коштів) відремонтовано міст через р. Сквирка на км 301 + 579 автомобільної дороги Р-32 Кременець - Біла Церква – Ржищів – 15338,01 тис. грн. та відремонтовано дороги загального значення:

О100211 Сидори —Дрозди —Шамраївка на ділянках км 16+100— км 19 + 150 – 9400,0 тис. грн;

О102408 Малополовецьке — Шамраївка через Дулицьке км 3 + 000 — км 5 + 500. км 12 + 800 — км 14 + 400, км 21 + 400 — км 21 + 900 – 14400,0 тис. грн.

Протягом 2017 – І кварталу 2018 року продовжувалася робота над інвестиційними проектами, які знаходяться на стадії впровадження:

- Сквирська філія ТОВ “Грона” – завершується будівництво складу готової продукції (1-2 черга, введено в експлуатацію нову лінію з виробництва печива), обсяг інвестицій 35 млн. грн., освоєно понад 90,0 % створено 80 робочих місць;

- Сквирська філія ТОВ “Грона” – будівництво складу сировини з ємкостями для зберігання борошна, реалізується І черга об’єкту – будівництво млина, обсяг інвестицій 60,0 млн. грн., придбано через аукціон земельну ділянку 1,5 га в межах міста Сквири, проект перебуває в стадії проектування та погодження;

- ФОП Тертичний О.А. - будівництво торгово-розважального комплексу, обсяг інвестицій - 2,24 тис. грн., освоєно 88,0%, буде створено 18 робочих місць;

- ФОП Говорун О.Б. - будівництво банкетного залу на 150 осіб в кафе «Чумацький шлях» с. Руда, обсяг інвестицій близько - 500,0 тис. грн., будівництво завершено, буде створено 8 робочих місць;

- ПП „Зодчий” – реконструкція нежитлового приміщення під виробничу базу, обсяг інвестицій – 1,5 млн. грн., освоєно 80,0%, буде створено 5 нових робочих місць;

- ФОП Грогуль Г.Ф. – реконструкція приміщення під магазин непродовольчих товарів, обсяг інвестицій – 100,0 тис. грн., 2 робочих місця об’єкт перебуває в стадії введення в експлуатацію;

- ФОП Добровольський С.М. – реконструкція не житлової будівля під кафе, бар, мотель, буде створено 15 нових робочих місць, 80,0% будівельних робіт, введено в експлуатацію 1 чергу об’єкту магазин створено 2 робочих місця.

- ФОП Косінський П.П. – будівництво підприємства з оброблення природного каменя в с. Золотуха, обсяг інвестицій 1,7 млн. грн., освоєно 75,0%, введено в експлуатацію І чергу об’єкту, активно будується друга черга об’єкту. Тимчасовими робочими місцями забезпечено 5 будівельників, в результаті повної реалізації проекту буде створено 8 нових робочих місць;

- ТОВ «Будівельна компанія ВТМ» - будівництво багатоквартирного житлового будинку в м. Сквира, обсяг інвестицій – 12,0 млн. грн., виконано 99,0 % будівельних робіт, об’єкт перебуває в стадії введення в експлуатацію;

- ТОВ Ольвія – будівництво двох АЗГС в межах м. Сквира, обсяг інвестицій 1 млн.грн., буде створено 10 нових робочих місць, розроблено детальний план територій;

В 2017 році розпочато впровадження наступних інвестиційних проектів:

- ФОП Кучинський І.В. – будівництво магазину непродовольчих товарів по вул. Київська 3А в м. Сквира (розроблено детальний план територій)

- ТОВ «Грона-Партнер» розроблено ДПТ земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,7248га в існуючій промзоні по вул. Залізнична, 14-Б на території Сквирської міської ради за межами міста для розміщення виробничо-складського комплексу з адміністративними будівлями та побутовими приміщеннями. Планується створення 30 робочих місць;

- ФГ «Ященко А.М.» розроблено ДПТ частини земельної ділянки площею 7,5189га, яка знаходиться у власності ФГ Ященко А.М.», розташованої на території Пищиківської сільської ради Сквирського району за межами населеного пункту , для вирішення в установленому порядку питання зведення до розміщених на земельній ділянці існуючих власних нежитлових будівель, в тому числі кормоцеху-телятнику, навісу із збірно-розбірних конструкцій для зберігання зерна та іншої сільськогосподарської продукції, і зведення вагової із адмінприміщеннями. Планується створення 3 робочих місць;

- ТОВ «СЕРВІСАГРО-КИЇВ» розроблено ДПТ земельної ділянки площею 0,50га, яка знаходиться у власності ТОВ «СЕРВІСАГРО- КИЇВ», розташованої за адресою: с. Пищики, вул. Гагаріна, буд., 1а/2 на території Пищиківської сільської ради Сквирського району за межами населеного пункту, на якій розміщена існуюча власна нежитлова будівля хімскладу, для вирішення в установленому порядку питання проведення її реконструкції під склад мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Планується створити 12 робочих місць;

- КП «Сквирське комунальне господарство» розроблено ДПТ земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів, для відведення її в постійне користування КП «СКГ» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів та проведення його реконструкції. Планується створити 11 робочих місць ;

- ТОВ «Агрохолдінг Сквира» розроблено ДПТ земельної ділянки не сільськогосподарського призначення орієнтовно площею 6,9 га в існуючій промзоні на території Сквирської міської ради за межами населеного пункту під розміщення заводу керамзитового гравію з подальшою можливістю проведення його реконструкції під переробний-комплекс харчового напрямку. Планується створити 40-60 робочих місць;

- ТОВ «Торгівельний дім «Агроімпорт ЛТД» звернулося з клопотанням до Сквирської райдержадміністрації для розроблення ДПТ. Райдержадміністрацією прийнято розпорядження «Про розроблення детального плану території земельної ділянки не сільськогосподарського призначення площею 1,6561 га в існуючій промзоні на території Сквирської міської ради за межами населеного пункту для оформлення в установленому порядку права користування нею за адресою: вул.. Залізнична, 30а, м.Сквира».

З метою безумовного виконання заходів програми, сприяння залученню інвестиційних коштів в районі райдержадміністрацією готуються матеріали оновленого інвестиційного паспорту району, бази даних інвестиційних проектів, спільно з виконавчими комітетами міської та сільських рад району підготовлені матеріали переліків вільних приміщень всіх форм власності та вільних земельних ділянок.

Протягом звітного періоду кошти місцевих та районного бюджетів на виконання заходів програми не виділялись.

Розпорядженням голови Сквирської районної державної адміністрації №105 від 06.03.2018 року утворено комісію з питань залучення інвестицій в економіку Сквирського району, з метою створення сприятливих умов для поліпшення інвестиційного клімату, підвищення рівня інвестиційної привабливості району, активізації інвестиційних процесів для залучення вітчизняних та іноземних інвестиційних ресурсів для сталого економічного зростання.

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

Переглядів: 394
 Друк

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник Сквирського ВП ГУНП

в Київській області

полковник поліції

Р.М.Шамрай

25.04.2018

 

 

П Л А Н

організації проведення комплексу оперативно-профілактичних заходів щодо стабілізації криміногенної ситуації на території Красноліської сільської ради на 2018 рік.

На виконання доручення Сквирської РДА «Про організацію виконання розпорядження КОДА від 07.06.2017 № 312» від 16.11.2017 та з метою стабілізації криміногенної обстановки на території Красноліської сільської ради необхідно здійснити такі заходи: Переглядів: 291

  Read More...Друк

 

29 квітня 2018 року в селі Пустоварівка відбудеться непересічна подія. На сільському оновленому стадіоні місцева команда «Колос» проводитиме дебютну домашню зустріч в рамках ІІ туру першості Київської області з футболу сезону 2018 року. Суперником наших футболістів буде досвідчена команда «Динамо» (Фастів). Нагадуємо, що в першому виїзному турі «Колос» у впертій боротьбі переміг команду «Здвиж» (Макарівський район) з рахунком 1:0.

Запрошуємо симпатиків «народної гри» підтримати пустоварівських футболістів у їх прагненні до перемоги у двобії. Початок матчу о 15.00 год.

Переглядів: 152
 Друк

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» в травні 2018 року буде здійснено автоматичний перерахунок діючих субсидій з врахуванням доходів за третій - четвертий квартали 2017 року.

Звертаємо Вашу увагу, що призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на фактично проживаючих за договором найму на наступний період здійснюються на підставі заяви та декларації поданої до управління з 01.05.2018 року.

Додатково повідомляємо, якщо домогосподарство, яке має прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається.

Постановою також передбачено можливість припинення субсидії якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути ) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

При виникненні додаткових запитань рекомендуємо звертатись до управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації за адресою:

м. Сквира, пров. Якушкіна,3 або за телефоном 5-16-41, каб. № 1

Завідувач сектором відділу

соціальних допомог та компенсацій

Бабич М.П.

27.04.2018

Переглядів: 142
 


Сторінка 1 з 2
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack