Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Лютий 2018
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 28        
Вівторок, 27 лютого 2018


Друк

Переваги енергосервісу для підвищення енергоефективності бюджетних установ презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представникам понад 100 вищих навчальних заходів на спеціалізованому семінарі, організованому Держенергоефективності у співпраці з Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні у залі Національного університету харчових технологій.

На важливості впровадження нових фінансових механізмів утеплення навчальних закладів наголосив заступник Міністра освіти України Роман Греба.

«Цінність ЕСКО полягає у тому, що енергоефективні заходи в школах, дитячих садках, лікарнях та інших закладах впроваджуються саме інвесторами. Вкладені кошти компанії повертають виключно за рахунок зекономлених бюджетною установою витрат на комунальні послуги та енергоносії», - пояснив С.Савчук.

При цьому, бюджетна установа менше споживатиме енергоресурсів і менше платитиме за комунальні послуги, а в приміщеннях буде завжди тепло та комфортно.

У 2015-2016 р. за ініціативи Держенергоефективності запроваджено законодавчу базу для роботи енергосервісного механізму. Вже у 2016 р. укладено перші 20 ЕСКО-договорів на суму 18 млн гривень. Фактично 20 млн грн. не витрачено з бюджету. Це кошти інвесторів.

У 2017 р. передбачено можливість проведення тендерів на ЕСКО-послуги через Систему публічних закупівель ProZorro. Цей крок в рази пришвидшив розвиток цього ринку.

На сьогодні через систему PROZORRO у 23 містах оголошено 326 ЕСКО-тендерів на впровадження енергоефективних заходів у бюджетних установах. З них 156 аукціонів вже завершено та укладено 21 ЕСКО-договір.

С.Савчук відзначив, що ринок ЕСКО-послуг величезний. База потенційних об’єктів енергосервісу, яку веде Агентство спільно з місцевою владою, налічує більше 12 тис. будівель (http://saee.gov.ua/sites/default/files/10.01.18.xlsx).

Тож, Голова Держенергоефективності закликав керівництво та представників університетів проаналізувати потребу в енергосервісі та робити активні кроки щодо запровадження ЕСКО у своїх закладах.

Про особливості укладання ЕСКО-договорів детально розповів радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, зауваживши важливий факт, який є вигідним для замовника: «Ефективність впровадження енергосервісного договору полягає у тому, щоб інвестор на тендері запропонував найбільшу економію енергоресурсів та найкоротший термін ЕСКО-договору».

Про практичний досвід впровадження енергоефективних заходів за ЕСКО-механізмом розповіли представники таких компаній: "КиївЕСКО", «ДТЕК ЕСКО», «Український енергетичний траст», "ЕСКО ЮА". Деякі з них вже реалізовуватимуть ЕСКО-проекти, які пройшли відбір через Систему PROZORRO.

Cеред успішних прикладів – реалізація двох ЕСКО-проектів у Миргородському районі Полтавщини. У двох навчальних закладах встановлено нове котельне обладнання. Економія газу склала 63%, а коштів – майже 1,4 млн гривень.

Учасники семінару проявили значний інтерес до енергосервісу та мали можливість безпосередньо на заході обговорити можливості майбутньої роботи з інвесторами.

Презентації:

· Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності, "Енергосервіс в бюджетній сфері: Правові засади та зобов’язання Держенергоефективності у 2018 році": http://saee.gov.ua/sites/default/files/ESCO_Savchuk_16_02_18.pdf

· Олексій Корчміт, Радник Голови Держенергоефективності, "Впровадження енергосервісу: особливості проектів, перешкоди та можливості для бізнесу і розпорядників бюджетних коштів": http://saee.gov.ua/sites/default/files/ESCO_Korchmit_16_02_2018.pdf.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

Переглядів: 200
 Друк

 

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на круглому столі «Використання твердих побутових відходів як джерела енергії для виробництва теплової та електричної енергії в Україні», організованому Держенергоефективності спільно з УСПП.

«У 2017 р. населення, бюджетна сфера та ТКЕ спожили газу на 6 млрд м3 менше порівняно з 2014 роком. Тобто, 1,2 млрд євро не витрачено на закупівлю газу у 2017 році. Наше завдання до 2022 р. – скоротити використання газу на 5 млрд м3. Ми будемо поступово йти до мети, стимулюючи встановлення обєктів з використанням відновлюваних джерел енергії, у тому числі з відходів», - повідомив С. Савчук.

Наприклад, Швеція переробляє майже 100 % своїх твердих побутових відходів і навіть імпортує їх з інших країн. У результаті розвиненої інфраструктури на полігони потрапляє лише 1 % відходів.

В Україні енергетична утилізація застосовується лише для 1,4 % твердих побутових відходів, а відсортовується тільки 5,6 % сміття.

«Енергетичний потенціал твердих побутових відходів в Україні досить високий. Щороку збирається 10 млн тонн сміття. У процесі їх перероблення можливо виробити 3,5 млн. Гкал теплової енергії та 1,2 млрд кВт*год електроенергії, а також відсортувати ресурсоцінні компоненти – близько 20 % від маси сміття. Потенціал заміщення газу складе до 1 млрд м3 у рік. Мова йде про величезні кошти, які можна заощадити і залишити працювати на економіку країни», - прокоментував С. Савчук.

Щоб досягти таких показників заміщення газу, потрібно законодавчо врегулювати питання використання енергетичного потенціалу сміття. Саме над розробленням відповідного законодавства вже сьогодні працює Держенергоефективності.

Необхідні законодавчі зміни були предметом обговорення на відкритому круглому столі. Реалізація потрібних нормативно-правових норм стане основою для залучення інвестицій у будівництво сміттєпереробних заводів.

Президент УСПП Анатолій Кінах, у свою чергу, зауважив, що Україна має адаптувати національне законодавство щодо поводження із побутовими відходами до стандартів та регламентів ЄС. Також, А. Кінах переконаний, що збір, утилізація та переробка відходів має здійснюватися в рамках державно-приватного партнерства.

Агентством спільно з GIZ напрацьовано економічну модель запровадження переробки відходів з повним використанням їх енергетичного потенціалу на прикладі м. Хмельницький. Ця технологія передбачає будівництво сміттєпереробного заводу, на якому буде відсортовуватися вторинна сировина, а харчові відходи будуть потрапляти у біореактори для анаеробного виробництва біогазу, з якого потім передбачається генерація «зеленої» електроенергії разом з тепловою енергією. Ця модель показала свою життєздатність при інвестиційних витратах 19,4 млн євро. Термін окупності складе 6 років. При цьому, модель не передбачає прямого спалювання відходів.

Проектами з перероблення відходів вже цікавляться інвестори. Зокрема, інтерес виявили представники французької компанії «SUEZ», з якими нещодавно провів зустріч Сергій Савчук, а також інші вітчизняні та іноземні компаній, які охоче взяли участь у круглому столі та обговорили вдосконалення законодавства і реалізацію нових проектів.

Презентація: http://saee.gov.ua/sites/default/files/EfWconcept_15_02_2018.pdf

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

Переглядів: 211
 Друк

Держенергоефективності запускає новий веб-сайт Інтерактивної інвестиційної карти проектів відновлюваної енергетики та енергоефективності України – UA MAP 2.0 (http://www.uamap.org.ua).

Головна мета проекту - сприяння залученню інвестицій у вітчизняні «зелені» проекти.

Сучасний веб-ресурс UA MAP 2.0 працює у вільному доступі для потенційних інвесторів, ініціаторів та всіх зацікавлених у розвитку проектів відновлюваної енергетики та енергоефективності в Україні.

З метою надання підтримки ініціаторам проектів у пошуку інвестицій, UA MAP 2.0 дозволяє додавати потенційні проекти за оновленою формою, яка розроблена відповідно до основних вимог міжнародних фінансових організацій.

"Закликаю представників бізнесу розміщувати на карті потенційні проекти, які потребують інвестицій. Таким чином, інвестор з будь-якої країни світу зможе ознайомитися із пропозиціями, проаналізувати їх та прийняти рішення щодо входження на український ринок. Наразі на карті вже розміщено більше 50 проектів на суму 1,2 млрд євро», - прокоментував Голова Держенергоефективності С.Савчук.

У рубриці «Фасилітація проектів» на сайті UA MAP 2.0 підприємці та інвестори зможуть переглянути корисні електронні брошури щодо реалізації «зелених» проектів та фінансових програм, зокрема:

1. Покрокова інструкція з реалізації проектів відновлюваної енергетики за «зеленим» тарифомhttp://online.fliphtml5.com/nfuc/ilbi/

2. Покрокова реалізація проектів виробництва та продажу теплової енергії з біомасиhttp://online.fliphtml5.com/nfuc/cneu/

3. Ключові міжнародні джерела фінансування/інвестицій в Україну - http://uamap.org.ua/uploads/Ukraine_RE_%20data_on_financing_sources_UA.pdf

Звертаємо Вашу увагу, що наразі база проектів оновлюється та працює в тестовому режимі. Щоб додати проект, необхідно зареєструватися в базі UA MAP за формою реєстрації на головній сторінці веб-сайту www.uamap.org.ua.

Проект UA MAP 2.0 ініційовано ГО «Всеукраїнська Агенція Інвестицій та Сталого Розвитку» за активної підтримки Держенергоефективності та у співпраці з Проектом GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні».

Створення інструментів для залучення інвестицій у сфери відновлюваної енергетики та енергоефективності на базі UA MAP, а також розробку оновленого веб-сайту UA MAP 2.0 здійснено за підтримки Данського енергетичного агентства та Українсько-данського енергетичного центру (УДЕЦ).

Управління комунікації та звязків з громадськістю

 

Переглядів: 202
 Друк

За даними УкрГідрометцентру, внаслідок вторгнення холодного арктичного повітря з півночі Європи в Україні очікується зниження нічної (мінімальної) температури:

27 лютого на Київщині до 17-22° морозу (у Києві 16-19° морозу), місцями по області до 24° морозу.

27 лютого температура вночі 14-20° морозу, у Волинській, Львівській, Тернопільській, Рівненській, Житомирській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях місцями до 25° морозу; у південній частині температура суттєво не зміниться.

У період з 28 лютого по 2 березня 2018 року на території Київської облаті очікуються сильні снігопади, хуртовини на дорогах ожеледиця, температура вдень та вночі 8-16° морозу.

Сквирський РС ГУ ДСНС

 

Переглядів: 130
 Друк

Середня зарплата в країні має дорівнювати не менше 10 тис грн, – Прем’єр-міністр

Середня заробітна плата в Україні в нинішніх умовах має дорівнювати не менше 10 тис. грн, і цей показник формується за рахунок зростання економіки та виводу економіки з тіні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Середня заробітна плата в Україні в нинішніх умовах має дорівнювати не менше 10 тис. грн, - сказав Глава Уряду. - Ми віддаємо людям борги. Людей перетримали на мінімальній зарплаті і зарплатах в конвертах. А потім, коли люди виходять на пенсії, вони отримують мінімальні пенсії. Зарплату треба виводити з тіні».

Прем’єр-міністр підкреслив, що зростання зарплат не веде до безконтрольного зростання цін. «Підвищення зарплат не вплинуло на зростання цін. Кошти були в тіні, наша система детінізації спрацювала таким чином, що ми забрали кошти з тіні, і вони почали працювати на легальну економіку. І ці кошти ми інвестували, наприклад, в освітян, в підвищення поваги до українського вчителя», - додав Глава Уряду.

Уряд підтримує внесення в порядок денний роботи Парламенту законопроекту про Антикорупційний суд, – Володимир Гройсман

Кабінет Міністрів України підтримує внесення в порядок денний роботи Верховної Ради України проект закону про створення в Україні Антикорупційного суду. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимр Гройсман під час спілкування з регіональними ЗМІ. Глава Уряду висловив сподівання, що документ швидко буде розглянутий в комітетах, і вже в четвер, 1 березня, проголосований в першому читанні.

«Це буде означати, що через місяць півтора зможемо ухвалити рішення в цілому», - додав Прем’єр-міністр.

Довідково

Формування в Україні Антикорупційного суду є однією з головних умов продовження співпраці з одним з найбільших фінансових партнерів України – Міжнародним валютним фондом. Окрім того, створення суду входить до переліку очікувань ділових кіл. Як підкреслював Глава Уряду, створення суду поставить крапку в дискусіях щодо корупції в Україні, що стане позитивним сигналом для інвесторів.

 

Переглядів: 251
 Друк

Згідно з розпорядженням голови Сквирської райдержадміністрації від 15 грудня 2017 року № 729 «Про затвердження Порядку проведення публічного звіту голови Сквирської районної державної адміністрації» з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності, забезпечення належної прозорості та підзвітності Сквирської районної державної адміністрації 27 лютого 2017 року о 10.00 у залі засідань Сквирської райдержадміністрації відбувся публічний звіт голови Сквирської районної державної адміністрації Василя Васильовича Галюка. У заході брали участь члени Громадської ради при райдержадміністрації, а це - представники громадських і релігійних об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, а також експерти відповідних галузей, представники засобів масової інформації і громадськості району.

Василь Васильович Галюк проаналізував діяльність при здійсненні повноважень щодо соціально-економічного розвитку регіону у 2017 році, питання розвитку промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту та зв’язку, ремонтів об’єктів соціальної сфери, газифікації тощо. Особливу увагу голова райдержадміністрації В.В.Галюк звернув проведених в 2017 році масштабних заходах з патріотичного виховання молодого покоління. Йдеться і про Відкритий Всеукраїнський фестиваль «Ми - діти твої, Україно!», військово-патріотичний, професійно-мотиваційний захід «Серця патріотів», фольклорний фестиваль «Різдвяна зірка», районний огляд-конкурс читців-аматорів «Натхнена душа Кобзаря», районний фестиваль-конкурс військово-патріотичної творчості «Пам’ять серця», відкритий сільський фольклорний фестиваль «Пісня рідного краю», який у 2017 році набув статусу Всеукраїнського, ІІІ Відкритий молодіжний фестиваль-конкурс сучасної патріотичної пісні «Шамраївські зорі», районний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності сільських закладів культури «Світ талантів Сквирщини» та багато інших.

Не оминув увагою очільник району і питання розвитку фізкультури і спорту. У районі матеріально-технічна база складається з 1 стадіону з трибунами на 1500 місць, 26 спортивних залів (20 сільських), 41 спортивного майданчика (26 сільських), 15 футбольних полів (14 сільських), 17 гімнастичних містечок (11 сільських), 11 приміщень для фізкультурних занять (4 сільських), 2 з них – з тренажерним обладнанням, та 1 спортивний майданчик зі штучним покриттям. Василь Васильович подякував народному депутату України Р.М.Сольвару за вагому допомогу у розвитку спортивної сфери.

7 жовтня 2017 року відбулися районні заходи до Дня бійця територіальної оборони. Проведено теоретичні та практичні заняття із членами штабу та бійцями загонів територіальної оборони з несення служби на блок-посту, охорони важливого об’єкту, а також інструктажі із поводження зі зброєю, надання першої домедичної допомоги. Тоді ж відбулися командно-штабні навчання для членів штабу територіальної оборони.

Влада не була осторонь забезпечення соціальної, психологічної, суспільної адаптації військовослужбовців, які пройшли службу у зоні АТО, та членів їх сімей здійснюється центром допомоги учасникам АТО, який 24 серпня, під час святкування Дня незалежності України, відкрито на базі РЦСССДМ. У ньому на постійній основі працюють психолог, юрист та фахівець із соціальної роботи. За спонсорські кошти під цей центр відремонтовано 3 кімнати колишнього психосоматичного відділення ЦРЛ. Працює також створений у 2015 році розпорядженням голови РДА центр підтримки учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції. Для оперативного вирішення питань щодо поховання загиблих чи померлих учасників антитерористичної операції створено надзвичайний комітет при райдержадміністрації.

«Зроблено у 2017 році багато, і нам є чим гордитися. Але кожний історичний період ставить нові завдання і задачі, які нам слід вирішувати. Я впевнений, що 2018 рік принесе нашому району нові успіхи і досягнення. Ми здатні все вирішити, усього досягнути і збудувати процвітаючу Україну в кожному селі, в місті, в районі, в області і у нашій державі».- наголосив Василь Васильович.

Відбулося обговорення публічного звіту голови Сквирської районної державної адміністрації В.В.Галюка в якому найбільш активну і аргументовану участь взяв голова районної організації ветеранів війни, праці та ЗС М.І.Шевчук. Микола Іванович високо оцінив роботу голови РДА В.В.Галюка по всьому спектру питань та звернув увагу очільника району на необхідність розвитку тваринництва на теренах Сквирщини. Збільшення поголів’я свиней і корів призведе не тільки до збільшення надходжень до районного бюджету, а й до зниження цін на ринку м'ясо-молочної продукції в цілому, - зауважив М.І.Шевчук.

Голова райдержадміністрації В.В.Галюк подякував усім за достойну оцінку його діяльності і пообіцяв, що усі зауваження будуть обов’язково враховуватись у подальшій роботі.

 

Переглядів: 284
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack